Skocz do zawartości

Impreza 2.0 N/A 125KM problem z chłodzeniem


Fola

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Opisze najpierw o co chodzi mojemu upragnionemu suu, które właśnie przywiozłem z Niemiec. Po kupnie zrobilem nim 200 km gdzie jeździłem po górach, autobanie z prędkoscią nawet 140-150km/h. Posprawdzalem oleje i plyn chłodniczy, przed wyjazdem do Polski. W trakcie powrotu po ok 400 km, niestety temperatura poszła w góre i wywaliło wode. Jakoś dojechałem do domu. Lecz po drodze jadąc z prędkościa powyżej 110km/h byla powtórka z rozrywki. Jak jechalem spokojniej nic. Wrociłem zmieniłem termostat, korek chłodnicy i odpowietrzyłem sobie maszynką. Niestety nic to nie pomogło. Dziś byłem na teście CO2 gdzie pogodziłem się z UPG, a tu ździwienie wszystko ok wyszło. Rorzad byl robiony przy 191 tkm, ale nie wiem czy pompa byla zmieniona, a mam 240 tkm. Wiec tak czy inaczej trzeba robić rozrząd.

I tu pytanie może już pompa nie wydalać ?

Jak bede zmieniał rozrzad to jaki? : INA czy OEM niecałe 200 zł różnicy.

Może macie jeszcze jakieś pomysły co to może być ?

Jestem tu nowy jeszcze wszystkiego nie przeczytałem, jakieś uwagi prosiłbym na pw poprawie się.

Edytowane przez Fola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie jutro się w pracy biore za czyszczenie, póki nie rozebrałem rozrządu. Troche się dziś ucieszyłem tym testem, który też nie zawsze jest wiarygodny, ale podniosło do działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki przypadek jak wracałem z Niemczech. Na auto banie pełen but i urwało mi jedno nadkole z lewej strony i o dziwo autko zaczęło skakać z temperaturą. Stanąłem na poboczu i wiadomo trytytka pościągane i wszystko wróciło do normy. auto się przez stało grzać. Myślę sobie że nie nadaremno są te dodatkowe wloty w zderzaku pod halogenami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...