Jump to content

Impreza 2.0 N/A 125KM problem z chłodzeniem


Fola
 Share

Recommended Posts

Witam,

Opisze najpierw o co chodzi mojemu upragnionemu suu, które właśnie przywiozłem z Niemiec. Po kupnie zrobilem nim 200 km gdzie jeździłem po górach, autobanie z prędkoscią nawet 140-150km/h. Posprawdzalem oleje i plyn chłodniczy, przed wyjazdem do Polski. W trakcie powrotu po ok 400 km, niestety temperatura poszła w góre i wywaliło wode. Jakoś dojechałem do domu. Lecz po drodze jadąc z prędkościa powyżej 110km/h byla powtórka z rozrywki. Jak jechalem spokojniej nic. Wrociłem zmieniłem termostat, korek chłodnicy i odpowietrzyłem sobie maszynką. Niestety nic to nie pomogło. Dziś byłem na teście CO2 gdzie pogodziłem się z UPG, a tu ździwienie wszystko ok wyszło. Rorzad byl robiony przy 191 tkm, ale nie wiem czy pompa byla zmieniona, a mam 240 tkm. Wiec tak czy inaczej trzeba robić rozrząd.

I tu pytanie może już pompa nie wydalać ?

Jak bede zmieniał rozrzad to jaki? : INA czy OEM niecałe 200 zł różnicy.

Może macie jeszcze jakieś pomysły co to może być ?

Jestem tu nowy jeszcze wszystkiego nie przeczytałem, jakieś uwagi prosiłbym na pw poprawie się.

Edited by Fola
Link to comment
Share on other sites

Własnie jutro się w pracy biore za czyszczenie, póki nie rozebrałem rozrządu. Troche się dziś ucieszyłem tym testem, który też nie zawsze jest wiarygodny, ale podniosło do działania.

Link to comment
Share on other sites

Miałem taki przypadek jak wracałem z Niemczech. Na auto banie pełen but i urwało mi jedno nadkole z lewej strony i o dziwo autko zaczęło skakać z temperaturą. Stanąłem na poboczu i wiadomo trytytka pościągane i wszystko wróciło do normy. auto się przez stało grzać. Myślę sobie że nie nadaremno są te dodatkowe wloty w zderzaku pod halogenami.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...