Skocz do zawartości

Wymiana szyby w szyberdachu


remoo

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety mam dość duże pęknięcie w szybie szyberdachu - widać punkt uderzenia na skraju szyby od którego idzie kilkunastocentymetrowa "rysa" w szkle :[ Po pierwsze czy to bardzo pracochłonne wymienić szybę (chodzi o tą tylną odsuwaną część), pewnie bez demontażu podsufitki się nie obejdzie? A po drugie kolejny dylemat związany z wersją US - czy szyba z europejczyka podejdzie do amerykańca? A może pasuje również z Legacy? Czy ktoś przerabiał taki problem? Pacjent to Subaru Outback MY07 zza wielkiej wody.

Tak wygląda szyberdach (przykład):

6bc0d2a4d4b69fea1c09ed628d669276.jpg

 

Update: Jestem w szoku ale nikt nie chcę tego zrobić, ani firmy montujące szyberdachy ani firmy zajmujące się szybami samochodowymi :huh:

Edytowane przez remoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Alle dość dużo tego jest, rozbieżność cenowa dość spora. Problem tylko z kompatybilnością wersji Outback US <-> Outback EU <-> Legacy. Tak czy siak dalej jestem zdziwiony że nikomu w Krakowie nie chce się tego robić - montaż szyberdachu robią a wymienić szyby już nie chcą :unsure: Ciekawe co ma zrobić osoba z totalnie rozbitym szyberdachem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden fachowiec od szyb pocieszył mnie że prawdopodobnie szyberdach jest z szyb klejonych więc raczej nie strzeli i nie będzie przeciekał. Nie wiem ile w tym prawdy ale brzmiało sensownie i tego się trzymam. Tak czy siak temat ciągle aktualny.

A tak to wygląda :(

e4bf63ee3552e532e5f19a40730f906d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Krk masz serwis A&G - Andrzej Śledziejewski 601 527 354 - specjalizuje się w Subaru

Znam i korzystam przy innych okazjach :)

Co do szyberdachu to temat zamykam - w/w specjalista od szyb nawiercił początek rysy i "zabezpieczył" klejem. Jest szansa że rysa się nie powiększy a jak nawet to podobno nic się nie stanie (patrz poprzednia moja wypowiedź).

Edytowane przez remoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz być spokojniejszy, że groch z pękniętej szyby nie poleci Ci na głowę to kup folię do przyciemniania szyb i podklej.

 

To również nie ostatecznie rozwiązanie tylko półśrodek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem temat szyberdachu dość dogłębnie. Gdybyś musiał wymienić którąś z szyb, nie ma potrzeby demontażu podsufitki. Szybę zdejmiesz w 5 minut. Musisz zdjąć plastikowe osłony od wewnątrz. Jeśli dobrze pamiętam to trzeba je zsunąć w kierunku środka szyby, która montowana jest na 4 śruby. Między stelażem szyby a konstrukcją szyberdachu są specjalne podkładki. Bardzo ważne żeby sobie rozpisać ile podkładek w danym rogu się znajduje żeby później zaoszczędzić dużo czasu przy regulacji, która wbrew pozorom wcale nie jest taka trudna. Jeśli uda Ci się kupić używaną szybę to jej wymiana to naprawdę mały kłopot. 

Edytowane przez Enes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...