Jump to content
KonradD

Jaki silnik do Subaru

Recommended Posts

18 godzin temu, owiec napisał:

Czy jest konkretnie jakas przewaga jednego nad drugim? Czy w obydwoch i tak bedzie trzeba wyciagac caly silnik do regulacji co 50k?

Rocznie robimy pewnie z 5, wiec pewnie bardziej bedzie nas obchodzil odstep czasu w jakim trzeba to robic, niz przejechane kilometry.

W 2.0 SOHC (137KM) nie trzeba wyciagac bo jest na śrubki. Podobno są magiki co i w pozostałych też umieją bez wyciągania to zrobić. Przewagą 2.0 nad 2.5 jest teoretycznie dłuższy okres oczekiwania na UPG. Teoretycznie, bo u mnie jeden 2.0 wydmuchał UPG po 335k, a drugi przy 195 - ale tu mu trochę pomógł gazownik który nie dolał płynu chłodniczego po wymianie reduktora. Jedno gotowanie na trasie i dziękuję. Także nie ma reguły.

Odstęp czasu nie ma znaczenia, to nie płyn hamulcowy :) patrzysz tylko na kilometry. Więc jeśli wyregulujesz zaraz po zakupie to przy takich przebiegach masz 20 lat jeżdżenia ;) na gazie 10.

Przy tak niskich przebiegach rocznych potrzebny Ci gaz?

Szukaj 2.5 wolnossaka lub najlepiej 2.5 z turbiną.

W swoim budżecie spokojnie kupisz coś godnego uwagi.

Zgoda. Kupowałem swojego 2.5 z myślą o zagazowaniu, ale okazało się, że nawet w mieście pali max. 10l/100, więc ostatecznie żyje sobie bez LPG. Pomijając nawet negatywny wpływ LPG na silnik, a licząc tylko koszty, instalacja + przeglądy zwrócą się pewnie po kilidziesięciu tysiącach kilometrów.

• Upvote 1

Jeżeli chodzi o mnie, to uznaję siebie pokornie za początkującego "Subaroholika". Mam rok i powiem Tobie,że marząc o konkretnej bryczce miałem wiele wątpliwości ,które bez sensu sobie wkręcałem do bani. Najlepsza,to jest obiegowa opinia ludzi... "Subaru jest drogie w utrzymaniu" i tu się zaczął temat temat rzeka...  nie ma co bić piany rzewnymi historyjkami i powiem krótko. Subaru nie jest drogie w utrzymaniu(wg mnie) . Jadę na samych oryginałach co ewidentnie odpłaca się brakiem ściągania ze świata na lawecie.Jest jakość i nie ma co gadać.Ze względu na brak konkretnych mechaników sam sobie serwisuję samochód i powiem tak... Ten Silnik,który mam tj 2.5 SOHC to jest bajka do grzebania w garażu.  Ma swoje wady ,ale jaki silnik ich nie ma?  H6 ,wiadomo... dźwięk hmmm... :),ale w moim modelu nie wstawiali. Padło na 2,5 bez "turbo"  i  jak dla mnie jest ok. spalanie jest jak książka pisze 10l/100km i odpuściłem temat LPG,bo jak sam naprawiam,to grube koszta robocizny zostawiam na "przepał" i zachowuję oryginał. Traktuj mój wpis, jako ciekawostkę,ale polecam 2,5 SOHC za stosunek cena/jakość/przepał/osiągi. Aaaa i dodam,że napęd 4x4 to jest cacucho... Taaaaki komfort. Inni nawet na płatek śniegu, przy krawężniku nie chcą najechać, ja "sru", po zaspie... zaparkowane i dziękujemy :P

Edited by Qubu666-Baja
  • Upvote 2

Oczywiście... bez tego bym nie tknął roboty. Jednak głównym powodem nie była "kapucha" na naprawy u mechanika. Na to było spokojnie...  Powód zakasania rękawów był  nazwijmy delikatnie  "osobisty" . SOHC nie jest trudny . Miejsca pod maską od "ch" i ciut na ręce. "Obagnetowany" do kontroli płynów,jak choinka-full analog ;) Sterowników tyle ile konieczne. Raj... ;) ps jeżeli się mylę,to prostujcie oczywiście,ale jest raj... Jedyny argument to taki,że ktoś nie ma czasu i wtedy przyznaje,że nie da się samemu naprawiać. To ok.