Skocz do zawartości

Co kupiłem dzisiaj do swojej subary ? Bez foty też się liczy !


Juras K

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 5.07.2018 o 11:14, AllChemik83 napisał:

Taki olej do mojej imprezy MY07 2.0R

Domyślam się, że większość z Was zalewa swoje maszyny czymś lepszym (droższym), ale podobno ten Castrol daje rade.

Ktoś ma z nim jakieś doświadczenia ?

20180227_023846.jpg

U mnie padly panewki po 2 wymianach

W dniu 16.06.2018 o 17:45, allin napisał:

Wjechaly 17 z wrx'a i springi - 35 :wub:

IMG_20180616_120012.jpg

Amory tez zmieniales, jakiej firmy sprezyny? Pozdrawiam

4 minuty temu, dawid2002 napisał:

U mnie padly panewki po 2 wymianach

Amory tez zmieniales, jakiej firmy sprezyny? Pozdrawiam

Wejszly by felgi 17/8,5 j ,et 35

W dniu 18.06.2018 o 19:45, fiku napisał:

Wleciał wydech Supersprintemoji41.png87c9be02d1e4cd4a7496206a1093cea8.jpga381a07990f27807cce0e3d94f4e55d7.jpg

Wysłane przez SM przy użyciu Tapatalka
 

Jakis filmik mozesz wrzucic?

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były plany na radio na Androidzie, ale przypadkiem odkryłem, że głośniczek JBL Flip4 idealnie pasuje w kieszonkę, gdzie nic innego nie chce się wpasować. Siedzi stabilnie, dla pewności zainwestuję w ściągany rzep.  

DSC00003.JPG

  • Haha 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



głośniczek JBL Flip4 idealnie pasuje w kieszonkę, gdzie nic innego nie chce się wpasować. Siedzi stabilnie, dla pewności zainwestuję w ściągany rzep.  
DSC00003.thumb.JPG.019881c8e8c0fd02880dc9ccdfdd3618.JPG


A to tak dla lepszego dźwięku?

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.07.2018 o 11:14, AllChemik83 napisał:

Taki olej do mojej imprezy MY07 2.0R

Domyślam się, że większość z Was zalewa swoje maszyny czymś lepszym (droższym), ale podobno ten Castrol daje rade.

Ktoś ma z nim jakieś doświadczenia ?

20180227_023846.jpg

Tak moje Subaru jeździ tylko na Castrolu. Używam 5W30ll i jestem zadowolony. 

Do silnika wolossącego wystarczy. Sprawdzaj stan oleju ;).

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, xkorespondent napisał:

Też takie chce :) gdzie takie można nabyć?

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
 

 

Tutaj ;) 

www.sklep.subaru.pl/mobile/pl/searchquery/Skarpety/1/1/view/full

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.07.2018 o 12:27, llkuba napisał:
W dniu 5.07.2018 o 11:14, AllChemik83 napisał:

Taki olej do mojej imprezy MY07 2.0R

Domyślam się, że większość z Was zalewa swoje maszyny czymś lepszym (droższym), ale podobno ten Castrol daje rade.

Ktoś ma z nim jakieś doświadczenia ?

20180227_023846.jpg

Tak moje Subaru jeździ tylko na Castrolu. Używam 5W30ll i jestem zadowolony

Do silnika wolossącego wystarczy. Sprawdzaj stan oleju ;).

Dzięki za info bo po poprzednim wpisie na temat tego oleju troche zwątpiłem w sens jego używania. 

Czyli nada się ten olej do wolnossącej Imprezy MY07 2,0R i jazdy codziennej bez katowania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, AllChemik83 napisał:

Dzięki za info bo po poprzednim wpisie na temat tego oleju troche zwątpiłem w sens jego używania. 

Czyli nada się ten olej do wolnossącej Imprezy MY07 2,0R i jazdy codziennej bez katowania ;)

Moja impreza jest katowana i jeździ cały czas na castrolu przez 10 lat i jest spoko. Pilnuj stanu i zmieniaj w odpowiednim czasie a będzie OK. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, llkuba napisał:

Moja impreza jest katowana i jeździ cały czas na castrolu przez 10 lat i jest spoko. Pilnuj stanu i zmieniaj w odpowiednim czasie a będzie OK. 

Co ile wymieniasz olej i jaki stan utrzymujesz - bliski maxa i częstrze dolewki czy jak zauważalnie ubyje? Ile dolewasz między wymianami?

Ja nie moge się przyzwyczaić do odczytu z bagnetu w moim Hawku. Nie odcina się równa jednoznaczna linia tylko jakby usmarowana olejem splywajacym z gniazda bagnetu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, AllChemik83 napisał:

Co ile wymieniasz olej i jaki stan utrzymujesz - bliski maxa i częstrze dolewki czy jak zauważalnie ubyje? Ile dolewasz między wymianami?

Ja nie moge się przyzwyczaić do odczytu z bagnetu w moim Hawku. Nie odcina się równa jednoznaczna linia tylko jakby usmarowana olejem splywajacym z gniazda bagnetu ...

Konewke na bagnecie masz dobrze ustawioną? 

Gdy włozysz ja do góry nogami będą dziwne odczyty.

 

Ja z castrola się wyleczyłem po zmianie oleju w pancernym 1.9tdi na pompowtryskach.

Na castrolu głośno klepał po zmianie na motula cichsza praca i ogólny efekt na plus.

 

Na niekorzyść castrola ma wpływ także ilość podróbek na rynku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, AllChemik83 napisał:

Co ile wymieniasz olej i jaki stan utrzymujesz - bliski maxa i częstrze dolewki czy jak zauważalnie ubyje? Ile dolewasz między wymianami?

Ja nie moge się przyzwyczaić do odczytu z bagnetu w moim Hawku. Nie odcina się równa jednoznaczna linia tylko jakby usmarowana olejem splywajacym z gniazda bagnetu ...

Moje auto jeździ tylko w weekendy wymieniam olej od 3 do 7 tys km. Sprawdzam stan co miesiąc głownie robię trasy i tak jak pisałem nie oszczędzam auta. Nigdy nie schodzę z poziomem po niżej połowy.  Impreza ma przebieg około 100 tys km. Zimą auto praktycznie stoi chyba, że spadnie śnieg :yahoo:.

 

Kilka lat temu olej wymieniany był co 12 tys i przy normalnej jeździe nie potrzeba było dolewać. 

 

Warto wymienić olej w skrzyni biegów i dyfrze :) i nie sugeruj się, że jest przezroczysty bo na dole może być syf.

 

Co do bagnetu to sprawdzam zawsze rano jak silnik jest zimny i czasem jest połowa a czasem 3/4 na miarce mimo to, że auto stoi w tym samym miejscu. 

 

Według mnie w Imprezie  powinna być miska olejowa która zmieści 6 litrów tak jak w Volvo T5 ale to tylko moje zdanie. 

Tyle ile jest olejów tyle będzie opinii ... .

 

A tak po za tym umyłem Imprezę i spolerowałem białym mleczkiem, wyczyściłem środek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowy wskaźnik montowany w nawiew. Wygląda jak oem. Pokazuje m.in. temperature płynu chłodzącego, temperature oleju, stan akumulatora, mierzy czas przyspieszania 0-100 i wiele innych

Szybki montaż dla sprawdzenia czy działa.

 

IMG_7401.jpg

 

IMG_7390.jpeg

Edytowane przez Sebastian32
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...