Skocz do zawartości

Co kupiłem dzisiaj do swojej subary ? Bez foty też się liczy !


Juras K

Rekomendowane odpowiedzi

opyla sie wozić pełny zbiornik wachy mając gaz?
Niebwiem, ale przy niskich temperaturach w baku osadza się więcej wody, a w pustym zbiorniku powierzchnia na której może się skraplać para wodna jest większa więc przed zimą zawsze tankuje do pełna i nie czekam na rezerwę przed kolejnym tankowaniem.
Tak już mam:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym więcej paliwa w baku, tym mniejsze skraplanie wody, czyli korozja ! Miałem kiedyś przykład. Dwa służbowe nissany primera kombi 2,0. Kolega zawsze tankujący na minimum, wymieniał bak po ośmiu latach. Lało się na jezdnię. Ja, tankujący na full i dolewający substytutów denaturatu, zdawałem wózek po 10 latach. Samochody praktycznie z tego samego dnia produkcji. Bak w idealnym stanie. Problemem jest zasysanie powietrza w miarę ubytku paliwa. Jeżeli wilgotne, to woda skrapla się i powoduje różne nieprzyjemne reakcje. Mój świętej pamięci tatko zawsze co drugie trzecie tankowanie, w wołgach, warszawiankach, kwadratach dolewał denaturatu. Innych środków w tych czasach nie było. Alkohol wiąże się z wodą a jednocześnie daje się wypalić. Teraz to do wyboru, do koloru. Czerwony STP, Millers...

I to były pierwsze paliwa z dodatkiem ETHANOLU :biglol:

Edytowane przez mz56
Posłowie.
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, xkorespondent napisał:

Niebwiem, ale przy niskich temperaturach w baku osadza się więcej wody, a w pustym zbiorniku powierzchnia na której może się skraplać para wodna jest większa więc przed zimą zawsze tankuje do pełna i nie czekam na rezerwę przed kolejnym tankowaniem.
Tak już mam:)

Zauważcie tylko, że benzyna letnia różni się znacznie prędkością pary od zimowej. Nie chcę mi się teraz zastanawiać, co to robi silnikowi, czy układowi wtryskowemu, ale coś w tym jest. Mocno na ten parametr zwracają uwagę koncerny paliwowe (wszystkie) i pilnują, żeby na stację i do klienta koncowego nie trafiła nieodpowowiednia benzyna. Jest jeszcze tzw. przejściowa - na jesień i wiosnę o prężności par tak pomiędzy letnią i zimową. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważcie tylko, że benzyna letnia różni się znacznie prędkością pary od zimowej. Nie chcę mi się teraz zastanawiać, co to robi silnikowi, czy układowi wtryskowemu, ale coś w tym jest. Mocno na ten parametr zwracają uwagę koncerny paliwowe (wszystkie) i pilnują, żeby na stację i do klienta koncowego nie trafiła nieodpowowiednia benzyna. Jest jeszcze tzw. przejściowa - na jesień i wiosnę o prężności par tak pomiędzy letnią i zimową. 
Okres letni trwa od 15 kwietnia do 1 października, zimowy od 15 listopada do 1 marca, a pozostała część roku określana jest jako przejściowa.

Dlatego też tankowałem dopiero teraz, bo chciałem mieć już w pełni zimowe paliwo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, xkorespondent napisał:

Okres letni trwa od 15 kwietnia do 1 października, zimowy od 15 listopada do 1 marca, a pozostała część roku określana jest jako przejściowa.

Dlatego też tankowałem dopiero teraz, bo chciałem mieć już w pełni zimowe paliwo.

I to jest słuszne podejście. Nie każdy wie o sezonowości benzyny, myśląc, że tylko diesel się różni lato-zima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świnia trafiła do spec subarowego doktora na przegląd :

- wymiana uszczelek przy świecach

- regulacja zaworów

- wymiana  oliwy

- wymiana kabli i świec.

 

W wolnej chwili w innym miejscu czeka zrobienie nadkoli ,bo bąbelki są ;)

 

Świnia przeglądnięta ,zdrowa ,może ganiać dalej ;)

rep.jpg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, llkuba napisał:

Jak widzę tak założone ciężarki do wyważania kół to mnie krew zalewa <_<.

 

To drugie koła które mam z anglika i w każdym tak samo... nawet w moim legacy tak jest - Niemiec założył tak..

Nie rozumiem czemu tak robią.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, llkuba napisał:

Pewnie pomalujesz a na jaki kolor ? ;).

Zależy czy budżet się zgra. Kolor ?  ni3 wiem co siądzie do ciemnje zieleni.

Srebrny albo złoty ? A może biały?

 

Najpierw muszę kupić opony bo te co są na felgach to śmietnik. Ale cena była pasztetowa za 4 koła także warto było

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...