Skocz do zawartości

Podłaczenie do kompa


JedrulaL

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję interfejsu, którym podłączę mojego Forka SF z 2000r do kompa.

Chcę błędy przeczytać i jak da radę to pokasować.

Czy jest coś sprawdzonego co będzie działać p&p, starczy zwykłe OBDII czy trzeba coś innego?

Edytowane przez JedrulaL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszy i tańszy jest zwykły kabel do laptopa . Strazak ile dales za te cudo ? Można odczytywac parametry z czujników na tym?

Twój forester ma już obd2?

Zapewne masz rację co do kabelka i laptopa ale w czasie jazdy jest to troszkę mało komfortowe a ten wynalazek mieści się w schowku i dostępny jest w chwilę po podłączeniu wtyczki. Co do ceny niestety nie znam (prezent od żony oczywiście wskazany) ale pewnie tyle co na stronie. Jeśli się rozchodzi o kabelki to mam na wyposażeniu kilka sztuk standard obd, obd2, pochodne elm 327-357, i dedykowany do subaru też z viakena. Programy FreeSSm , pcmscan i tym podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od kiedy w subaru gniazdo obd2 jest równoznaczne z tym, że ecu wspiera obd2? po co kupować interfejs w sklepie subarak.pl i przepłacać, jeśli tyle samo zrobi pierwszy lepszy kkl za 20-25 zł z allegro? mieszanie w jednym poście elm327, kkl, obd2, pcmscan i freessm też nie ma nic wspólnego z wiedzą jeśli nie jest rozgraniczone między sobą, bo te interfejsy i programy się nie mieszają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od kiedy w subaru gniazdo obd2 jest równoznaczne z tym, że ecu wspiera obd2? po co kupować interfejs w sklepie subarak.pl i przepłacać, jeśli tyle samo zrobi pierwszy lepszy kkl za 20-25 zł z allegro? mieszanie w jednym poście elm327, kkl, obd2, pcmscan i freessm też nie ma nic wspólnego z wiedzą jeśli nie jest rozgraniczone między sobą, bo te interfejsy i programy się nie mieszają.

Obd2 to wejście ,a nie kabel .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytaj co to jest obd2 najpierw


 

od kiedy w subaru gniazdo obd2 jest równoznaczne z tym, że ecu wspiera obd2? po co kupować interfejs w sklepie subarak.pl i przepłacać, jeśli tyle samo zrobi pierwszy lepszy kkl za 20-25 zł z allegro? mieszanie w jednym poście elm327, kkl, obd2, pcmscan i freessm też nie ma nic wspólnego z wiedzą jeśli nie jest rozgraniczone między sobą, bo te interfejsy i programy się nie mieszają.


Obd2 to wejście ,a nie kabel .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja teraz eksperymentuję z wtyczką na bluetooth vgate taka niebieska wraz z programem torque i za cholerę nie chce się połączyć z ecu. Z mazdą kolegi tez się nie łączy, za to z fiatem śmiga. Moze ta wtyczka nie obsluguje protokolu subaru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy sprawdzę to po wyglądzie gniazda czy może inaczej trzeba?

 

Tak po wyglądzie gniazda bd wiedział.
Starsze subaru miały trochę inne gniazda

 

Są wersje przejściowe z gniazdem OBDII ale innym układem, pracujące pod OBDI.

Był już o tym wątek i raczej rocznik 2000 przed liftem nie będzie miał wsparcia dla OBDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2000 r benzyna ...raczej marne szanse zeby to ogarniało obd 2.  O ile dobrze pamiętam bo juz chwile temu sie tym bawiłem do diesle dopiero od 2003r obowiazkowo a benzyna ciut pózniej. Wcześniejsze OBD 2 to powiedzmy widzimi mi sie producenta  i stopnien "luksusu" samochodu ,raczej subaru bym nieposądzał o takie rzeczy :)

Zwykły kabelek diagnostyczny ,lepiej ciut droższe aby połączenie było stabilne  te za 15/25 zł czasem mają z tym problem ( u mnie na 3 kable dwa niechciały działać zbyt sprawnie) a programy do subaru to nietestowałęm żadnego bo korzystam raczej z wersji bezprzewodowej torque wiec tu niepomoge..

 

na zdjęciu tak to jest wtyczka obd ale raczej ECU niepołapie obd 2 poprstu sie niepołaczysz ze sterownikiem i nic niezrobisz. 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2000 r benzyna ...raczej marne szanse zeby to ogarniało obd 2.  O ile dobrze pamiętam bo juz chwile temu sie tym bawiłem do diesle dopiero od 2003r obowiazkowo a benzyna ciut pózniej. Wcześniejsze OBD 2 to powiedzmy widzimi mi sie producenta  i stopnien "luksusu" samochodu ,raczej subaru bym nieposądzał o takie rzeczy :)

Zwykły kabelek diagnostyczny ,lepiej ciut droższe aby połączenie było stabilne  te za 15/25 zł czasem mają z tym problem ( u mnie na 3 kable dwa niechciały działać zbyt sprawnie) a programy do subaru to nietestowałęm żadnego bo korzystam raczej z wersji bezprzewodowej wiec tu niepomoge..

 

na zdjęciu tak to jest wtyczka obd ale raczej ECU niepołapie obd 2 poprstu sie niepołaczysz ze sterownikiem i nic niezrobisz. 

skoro nie wiesz i nie pomożesz to po co pisać?

 

Zrobiłem fotkę, z wyglądu chyba obd2

Jeśli jednak nie wspiera obd 2 to jaki interfejs pozwoli czytać i kasować błędy?

interfejs kkl i program freessm lub romraider lub ecuexplorer. tanie i skuteczne(interfejs kosztuje jakieś 25 pln, i się jeszcze nie spotkałem, żeby coś nie działało).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zrobiłem fotkę, z wyglądu chyba obd2 Jeśli jednak nie wspiera obd 2 to jaki interfejs pozwoli czytać i kasować błędy?

 

tak złącze to OBD2, ale patrząc na ilość pełnych pinów pracuje pod OBD1 - czyli brak standaryzacji.

Zerknij tutaj - http://forum.subaru.pl/index.php?/topic/77564-bawiliście-się-obd2-na-android-przez-bluetooth/?p=2210861 bo ten sam problem był głębiej rozwijany.

 

Kabelek VAG KKL, zwyczajny, bez CAN i dedykacji pod konkretną markę. Soft j/w ja korzystałem z ecuexplorera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...