Skocz do zawartości

"średnio cichy" tłumik końcowy WRX 2008


Tapicefor

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

zastanawiam się nad zmianą tłumika końcowego w WRX 2008 na ciut głośniejszy niż seryjny. Przewijały się tutaj już opcje Prodrive, H&S i inne, natomiast mam wrażenie, że nie było informacji o ich zachowaniu (a może nie czytałem zbyt dokładnie)- większość jak wymienia to mam wrażenie chce jednak coś głośnego, mnie chodzi o coś pomiędzy obecną "ciszą" jaka daje standardowy tłumik a czymś co urywa głowę.

Sporo tez było o tym, że aby uzyskać tradycyjne bulgotanie - a nie jedynie inny odgłos silnika - należy jednak wymienić kolektor.

 

Będę wdzięczny za Wasze opinie i jeżeli macie jakieś propozycje konkretnych tłumików także o info gdzie je można dostać o ile macie takie info.

 

Dzięki,

Tapi

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam (w SF 2,5 XT) H&S. Mimo, że przez te 8 lat, przy różnych okazjach, słyszałem też inne, to dźwięk Hayward & Scott wydaje mi się najfajniejszy. Kilka razy tylko pomyślałem o dołożeniu center pipe, ale myślę, że jednak byłoby już w niektórych sytuacjach za głośno. Na pewno auto musi mieć kolektor różnoodległościowy. Bez tego, nie osiągniesz tego bulgotu, o którym piszesz. Wiec, moim zdaniem najpierw ten kolektor, potem końcowy H&S, a jak będzie mało, to dołożyć center pipe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja pojechałem do El-Tec. Tam dostałem tłumik końcowy i efekt, o jaki mi chodziło, tzn. w trasie absolutnie nie przeszkadza, ale Subaru już jest zdecydowanie słyszalne nawet w środku i zacząłem jeździć bez radia bo tak mi się podoba :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dzięki za propozycje, czytałem, że kolektor jest ważny, najpierw skupiam się na tłumiku, a potem kto wie :)
 

goldii_M, rozumiem, że piszesz o El-tec z Piastowa, kupiłeś coś co mają w standardzie, czy zamawiałeś? Jeżeli standard to możesz się podzielić modelem (na priv) lub masz może jakis filmik co by można było odsłuchać jak auto "dyszy"? :)

 

MDsuperstar, o zamianie na STI nie myślałem, musiałbym spojrzeć jak to brzmi, bo nie kojarzę.

 

:)

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Podepnę się trochę, bo ze swojego nie jestem zadowolony, jednak sporo za cicho jak do jazdy po mieście, na trasie jeszcze coś tam słychać.

Czy ktoś byłby tak dobry i pochwalił się filmikiem z dźwiękiem swojego wydechu? Tu głównie się zwracam do @@goldii_M@@piotruś :)

 

Bo tak patrze tu i tam i nie do końca mogę się zdecydować na cokolwiek. A nie jestem przekonany czy mam ochote jechac aż pod Wawe zrobić wydech.

Edytowane przez mar3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się trochę, bo ze swojego nie jestem zadowolony, jednak sporo za cicho jak do jazdy po mieście, na trasie jeszcze coś tam słychać.

Czy ktoś byłby tak dobry i pochwalił się filmikiem z dźwiękiem swojego wydechu? Tu głównie się zwracam do @@goldii_M@@piotruś :)

 

Bo tak patrze tu i tam i nie do końca mogę się zdecydować na cokolwiek. A nie jestem przekonany czy mam ochote jechac aż pod Wawe zrobić wydech.

 

Mam tylko takie stare nagranie z aparatu fotograficznego (w rzeczywistości jest więcej niskich tonów, brzmi bardziej basowo) 

 

 

I takie z większej odległości kręcone komórką (kiepska jakość, ale z daleka tak faktycznie brzmi) 

 

Ja bym Ci jednak radził posłuchać "na żywo". Na pewno znajdzie się na forum kilka osób z twojej okolicy chętnych do pobrumienia wydechami  ;) 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema, 

 

tak, Piastów. Robiony na miejscu na wymiar. Podeślę Ci linka na Priv.

 

pozdro

 

Pochwal się jak to wyszło bo wydech to będzie chyba pierwszy mod w moim lanosie :), tego seryjnego po prostu nie słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam my08 ze zrobionym catbackiem i bulgocze ;) cicho bo cicho ale bulgocze. 

 

 

tu masz Catbacka zrobione (znaczy że cięte od katalizatora w dal, więc kolektor stockowy).

 

//edit:

 

- tu masz mojego (czarny nie niebieskie STi :>) innego z wydechem niestety nie mam

Edytowane przez mar3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mar3k, fajnie brzmi. Ja jednak chciałbym coś trochę innego, może niemożliwego w wrx, czyli bulgotu a la mój stary garbus. Odkręcę końcowy tłumik na próbę, posłucham jak gada.

 

A może ktoś ma już filmik z takiego ćwiczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@usa, hmm jedyne co znalazłem to:


 

tylko brak szczegółów prócz tego ze catback i straightpipe (a wydech na 4 czyli z STi). 

 

ale w inny wątku gdzieś mi się przewineło, że ktoś chcial do wrxa wrzucić tłumik od STi i właśnie próbował zdjąć tył, możesz poszukać i tam dopytać to może się pochwali jak to wtedy brzmi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taką rurę, bo tłumikiem to ciężko nazwać.

 

http://www.borla.com/products/wrx_rear_section_exhaust_part__11760.html

 

Niestety w EU praktycznie niedostępny.

Z drugiej strony patrząc na konstrukcję to wystarczy końcową puszkę zastąpić rurą i efekt będzie ten sam lub bardzo podobny.

Próbował ktoś takiej przeróbki?

 

A tu link jak to gada:

https://youtu.be/QonYQEDF33Y

Edytowane przez faza20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

siema, 

 

tak, Piastów. Robiony na miejscu na wymiar. Podeślę Ci linka na Priv.

 

pozdro

 

Pochwal się jak to wyszło bo wydech to będzie chyba pierwszy mod w moim lanosie :), tego seryjnego po prostu nie słychać.

 

brzmi to tak:

 

nie za głośno, mnie się podoba i od czasu założenia zacząłem jeździć bez radia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

a ja pojechałem do El-Tec. Tam dostałem tłumik końcowy i efekt, o jaki mi chodziło, tzn. w trasie absolutnie nie przeszkadza, ale Subaru już jest zdecydowanie słyszalne nawet w środku i zacząłem jeździć bez radia bo tak mi się podoba :)

@@Tapicefor, ja mam El-Teca i jest głośniej niż seria. Na wolnych obrotach bardzo kulturalny i cichy a przy gazie w podłogę dopiero zaczyna się szatan :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ pablosik, możesz sie podzielić informacja, czy ten tłumik to jakiś standard, który posiadają w ofercie, ewentualnie jaki to model itd, innymi słowy jakies szczegóły? :) czy robiłeś na zamówienie?

Z jednej strony nie chciał bym nic cudowac I za bardzo kombinować, szczególnie, że nie ejstem znawcą tematu I moge jedynie określic jaki efekt mnie interesuje, ale nie wiem czy to wystarczy aby zamówić cos niestandardowego.

Z gory dziekuję

 

Tapi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...