Skocz do zawartości

Kuracja odmładzająca. Kompleksowa wymiana wielu elementów.


Kubexx

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Na wiosnę/lato chciał bym wymienić większość el gumowych zawieszenia, amortyzatory i sprężyny, sprzęgło.

I tu pojawia się parę pytań:

 

Gumy: Czy warto zamienić większość el na poliuretany z wyjątkiem tych trzymających skrzynie i podpory wału ? Czytałem któryś temat, gdzie opinie były podzielone, a poliuretany podobno nie są takie super, bo spowalniają pracę zawieszenia i powrót do pozycji neutralnej. Ktoś wymieniał i może polecić lub zanegować ? 

 

Amortyzatory: Tu zastanawiam się nad KYB AGX ( są w ogóle do GG czy trzeba rzeźbić z GF ?) z sprężynami eibach pro kit lub Gwintem D2. Który zestaw będzie lepszy ? Cenowo wychodzi podobnie, ale obawiam się o jakość i charakterystykę pracy tego gwintu.

 

Sprzęgło: Jest w skrzyni gdzieś klapka rewizyjna by sprawdzić stan sprzęgła ? Mam wrażenie, że zaczyna się ślizgać, jednak nigdy się z tym zjawiskiem nie spotkałem więc nie mam pojęcia czy mam dobre odczucia czy nie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najszybciej czuć ślizgające się sprzeglo przy wysokim biegu i niskich obrotach..tzn masz 5 powiedzmy 80 na godzinę, wciskasz gaz na maca i albo przyspiesza albo obroty idą w gore jakbyś miał sprzeglo wcisniete. Zawsze taki objaw u mnie byl najwcześniejszy.jak się mylę to proszę poprawic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez, o ile mnie to bawi, to potem wchodza ludzie przez Google i czytają to i naśladują.

Zrobiłem testy przy tych 80km/h i takiego zjawiska nie zaobserwowałem jak było opisane.

 

Rozbieral ktoś ta skrzynie? Była tam ta klapka rewizyjna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...