Skocz do zawartości

Felgi do Levorga - 18''


piotrr

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Problem wyboru felg do Levorga pojawiał się już w głównym wątku o LEVORGU ale konkretnych i sprawdzonych propozycji było niewiele.

Powoli zbliża się czas wymiany kół - więc można już pomyśleć o nowych felgach.

Jak wiadomo fabryczny rozmiar to 18x7,5 5x114,3 ET55. Jaki rozmiar ET należy uznać za minimalny aby nic nie obcierało (o błotniki)

ET45? ET48? ET40? ET50?

Mam na oku kilka felg i pewnie taka informacja byłaby pomocna - tym bardziej, że wymyśliłem sobie felgi białe a niektóre wybrane wstępnie przeze mnie muszę jeszcze przemalować. 

To jedna sprawa. Druga to kwestia producenta. Co sądzicie o felgach Tenzo-R i Drag Wheels, Anzio?

 

wstępnie wybrałem:

Anzio Drag 18x8 5x114,3 ET48

Drag Wheels DR31 18,8 5x114,4 ET48 /występują również jako białe/

Team Dynamics model Pro Race 2 18x18 ET45 

 

Może koleżanki i koledzy użytkujący aktualny WRX STI (chyba ET53) mają więcej doświadczenia w tym zakresie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotrr - niektóre konfiguratory podają że do STi pasuje ET 40 przy szerokości felgi 8". Podałeś bezpieczne wartości ET i nic nie powinno się dziać złego. 

 

Miałem jeden komplet felg Anzio kiedyś i nie było z nimi żadnych kłopotów. Solidne wykonanie. Drag i Tenzo - chińczyki z podwójnymi rozstawami śrub co u mnie kłóci się z poczuciem estetyki. Ale ja dziwny jestem.

 

Team Dynamics - spoko, tylko ten wzór wg mnie średni.

 

Moje typy do Levorga to (kolejność przypadkowa): ATS Radial, Anzio Spark, Dezent TE, MAK Zenith, OZ MSW 25 lub 28, Ronal R54, Proline PXF no i miodne IMO Sparco Pro Corsa.

 

Warto dopytać u sprzedawcy o homologację do danego modelu auta.

Edytowane przez Ayu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój typ na razie to:
WALTZ FORGED S7 18x7,5 48

face_01.jpg

S7_29.jpg

 

W przyszły weekend będę prawdopodobnie robił przymiarkę felg które zostały z Lexusa (Ronal) 18x7,5 et35 - dam znać czy to wchodzi i takie et ma jakikolwiek sens.

Edytowane przez MDsuperstar
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waltz forged s7- ciekawa ale do innego koloru auta, no i cena trochę za duża jak dla mnie

sparco pro corsa - fajne - szkoda że nie ma fabrycznej białej wersji, do rozważenia mak zenith 

 

wizu

8218c1d8a2bc4fd8.jpg

Levorg + Anzio Drag /docelowo białe/

 

71f3ded2dca1defa.jpg

Levorg + Drag Wheels DR31


 

 

Warto dopytać u sprzedawcy o homologację do danego modelu auta.

co jeśli felga takiej homologacji nie ma /nowy model auta/? 

co do konfiguratorów - niespecjalnie im ufam w 100%

 

i jeszcze jedno pytanie: jako robicie z czujnikami ciśnienia? drugi zestaw? przełożenie? czy jest inna opcja?

Edytowane przez piotrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, przymierzylem te felge et +35 bez opony(opuściłem samochód na drewniany klocek) i efekt jest taki ze jest równo w linii z najszerszym punktem nadkola, także w kwestiach prawnych luz i podejrzewam ze wyglądało by super "stanceowo", ale na codzień to nie ma sensu. W dolnej części felga wystaje masakrycznie i będzie sypać strasznie na drzwi i tylny zderzak. Myślę że et40 to max do codziennego użytku, a sam raczej będę szukał et45.

 

P.s. Na fotkach nic nie było widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki za info. 

Masz jakieś felgi na oku czy celujesz nadal w WALTZ FORGED S7?

Ja w międzyczasie dowiedziałem się w jednym ze sklepów /dzięki Ayu na namiary/ że koła które mi najbardziej pasowały estetycznie są wycofane z produkcji (Anzio Drag) i ciężko je dostać, Myślę i szukam dalej - te które mi zaproponowano nie przekonały mnie od pierwszego wejrzenia... 

Jak myślicie - szersza felga taka 8'' szer/ zamiast 7,5' wejdzie przy et45-50?

Edytowane przez piotrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

WALTZ FORGED S7
chciałbym, ale w cenie jednej felgi wolę kupić komplet...  :D

 

Na razie na lato zostanie seria, na zimę czegoś poszukam.

 

Co do innych wymiarów to sprawdź ten LINK, wystarczy podać kilka wymiarów (odległość od zawieszenia, od nadkola) i ładnie pokazuje czy wchodzi. Oczywiście najlepiej przymierzyć :)


Moje typy:

 

ALUTEC MONSTR 7.5 18" ET 40 5x114.3 matt-schwarz

_matt-schwarz_onstr66s.jpg

 

 

SPEEDLINE SL5 VINCITORE 7.5 18" ET 45 5x114.3 matt schwarz poliert

sl5_np_500.jpg

 

OZ SUPERTURISMO LM 7.5 18" ET 48 5x114.3 graphit

oz_superturismolm_mg.jpg


ATS PERFEKTION 8.0 18" ET 42 5x114.3 Schwarz-Horn-Poliert

448864.jpg


SPARCO TARMAC 8.0 18" ET 45 5x114.3 Gun Metal

Sparco-Alfa-145-146-SPARCO-TARMAC-Alufel


SPARCO ASSETTO GARA 8.0 18" ET 45 5x114.3 matt-schwarz
821x818-cc-xxxxxx.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do "Steel Blue Grey Metallic" szukałem raczej ciemnych, więc o białasach nic nie wiem. :/

 

Podzielcie się fotkami jak coś wymyślicie.

 

A JR mnie kusi bo wzorami podrabiają dobre (i cholernie drogie) japońskie felgi, ale podobnie jak @@Ayu nie przepadam kiedy jest za dużo otworów na szpilki i trochę o słabej ich jakości czytałem...


@@piotrr, wpisz sobie wymiary nowej felgi w ten przelicznik który gdzieś u góry zamieściłem. Udało mi się dopasować felgę 8" tak, żeby odleglość od zawieszenia była taka sama jak przy 7,5", więc wydaje mi się że problem obcierania o zawieszenie to rozwiązuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg jakiegoś kalkulatora z netu 8x18 et 48 jest osadzona "wewnętrznie" identycznie jak fabryczna, a na zewnątrz wystaje o 7mm bardziej. Powinna pasować.

Edytowane przez przemekka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z jr jakoś przez skórę czułem że to chińszczyzna... O tenzo i DW gdzieś widziałem pozytywne opinie ale faktycznie pewnie rodowód ten sam

a co myślicie o Enkei - np. model Yamato - może pancerna jak wynika z nazwy? tyle że et 45 (8x18)

enkei_yamato_matt_gunmetal.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...