Jump to content

Korozja w Foresterze

ted58

Recommended Posts

21 minut temu, Panbenonium napisał:

Ale syf. Jak ja się cieszę, że nie kupiłem Forestera, jak chciałem go kupić :o

A ja sie przejmuje dziurą w nadkolu 2 x 5 cm:D Tak czy inaczej aż się boje zdejmować drugie. Swoją drogą przed zakupem auto oglądał mi mechanik który po pracy sobie dorabia ogarniając świnki i stwierdził że jak na forka spód jest w dobrym stanie. Patrząc na zdjęcie powyżej już wiem jak wygląda ten zły stan.

Facet który kupił ode mnie Forka, oglądał wcześniej GD Hawk'a z mojej miejscowości. A ta miała już napoczęte błotniki. Mój Forek mimo że parę ładnych lat starszy był w lepszym stanie.

Najgorszsze jest to, że to wszystko gnije od środka , na zewnątrz tylko rant, a wewnątrz to co widać na zdjęciach. Jak już zobaczysz coś na zewnątrz to wewnątrz jest już pozamiatane.

Edited by yaroz
  • Upvote 3

Ale syf. Jak ja się cieszę, że nie kupiłem Forestera, jak chciałem go kupić

Mniej więcej w tym samym czasie co ja Volvo v70 (szukalem Forestera) kolega kupował forka sg, a mi tak nadawał że uu nie, Volvo to gniją bo tak słyszał. Już nie pracujemy razem, nie wiem jak tam z jego forkiem teraz.

2 minuty temu, jkarp napisał:

Mniej więcej w tym samym czasie co ja Volvo v70 (szukalem Forestera) kolega kupował forka sg, a mi tak nadawał że uu nie, Volvo to gniją bo tak słyszał. Już nie pracujemy razem, nie wiem jak tam z jego forkiem teraz.

Myśle że z Volvo i tak lepiej.

• Like 1

Myśle że z Volvo i tak lepiej.

Nie ma co porównywać. To jest ironia z mojego kolegi, który 'słyszał' bo w 20-letnim normalnie używanym Volvo rdzy prawie nic, ocynk.zastane w trawie może od spodu coś złapać
  • Like 1

6 minut temu, Pan Dziedzic napisał:

Znam zajebistą recepturę na pozbycie się rudej z Forka, ( oraz zamulania w 2,0 NA ) :D 

Nie bądź łosiem kup fał łosiem? :P

• Like 2
  • Haha 4
  • Upvote 1

45 minut temu, Oktan napisał:

Nie bądź łosiem kup fał łosiem? :P

Może nie prywatne, ale służbowe mam, tylko w trochę większej skali.

:D

20210705_092453.jpg

Edited by yaroz
  • Like 2

3 minuty temu, ipsx82 napisał:

Taaa , a paliwo do tego skąd byś brał bo to bije boxera na łeb na szyje :biglol:

Ale przynajmniej ciągnie 40 ton bez zadyszki :P

• Upvote 1

W dniu 3.09.2021 o 23:56, ipsx82 napisał:

Taaa , a paliwo do tego skąd byś brał bo to bije boxera na łeb na szyje :biglol:

Aż tak dużo nie pali, do 30L idzie zejść :lol:

Edited by yaroz
  • Haha 1

2 godziny temu, jkarp napisał:

Po mieście?

Trasa pełno-pusto bo taki charakter pracy (nie zabieramy nic na powrót), ale pedału gazu nie głaskam :P

Panowie, to jest poważny wątek o wadzie fabrycznej. A Wy tu o spalaniu gnojówki w pojazdach do dowożenia bułek... Jest nawet wątek na forum o tym. Jak potrzebujecie, to piszcie pirv, to Was nakieruję... :OO::faja:

• Like 3
  • Haha 4
  • Upvote 3

Ja ostatnio zdemontowałem belki w forku sg bo widać już było jakieś małe dziurki. Po demontażu i młotkowaniu pokazało się więcej dziur. Wycięte to co zjedzone i wstawione nowe. Przy okazji nauczyłem się spawać. Spawy piękne nie są ale na pewno jest lepiej niż było, przy okazji odmalowane i zakonserwowane. :) 

IMG-2700.thumb.JPG.9c21add80fe780c448206a33843ce30f.JPG

IMG-2701.thumb.JPG.ba8025347c3e685b9d994b0155059cbe.JPG

IMG-2702.thumb.JPG.46bcbf001f62c2cc4197a0b90118506d.JPG

16 minut temu, matmat napisał:

Ja ostatnio zdemontowałem belki w forku sg bo widać już było jakieś małe dziurki. Po demontażu i młotkowaniu pokazało się więcej dziur. Wycięte to co zjedzone i wstawione nowe. Przy okazji nauczyłem się spawać. Spawy piękne nie są ale na pewno jest lepiej niż było, przy okazji odmalowane i zakonserwowane. :) 

IMG-2700.thumb.JPG.9c21add80fe780c448206a33843ce30f.JPG

IMG-2701.thumb.JPG.ba8025347c3e685b9d994b0155059cbe.JPG

IMG-2702.thumb.JPG.46bcbf001f62c2cc4197a0b90118506d.JPG

Łooo Cie pierun. Nieźle. Chyba jednak w przyszłym roku zapodam konserwę elementów zawieszenia. U mnie na dwie belki to w jednej była dziurka 2cm. Reszta cacy :D