Skocz do zawartości

Korozja w Foresterze


ted58

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Matthew1990 napisał:

Z Niemiec?

CH. 

Zapraszam do grupy na FB - Youngtimer ze Szwajcarii ;)

Edytowane przez Fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ewemarkam napisał:

Zakładasz ze jest ruda czy już wiesz?

Jeśli to do mnie pytanie - wiem, że rdzy brak :)

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla jasności - wracam do tego wątku nie dlatego, żeby Was dołować ale aby uświadomić:
1. Kielichy są na zewnątrz auta - w nadkolu. To wyjątkowo *ujowa konstrukcja pozwalająca na gromadzenie się błota i kumulację wilgoci. 
2. Nadkola zbudowane są z blachy łączonej warstwowo. Jeśli widać rdzę od środka to wszystkie kolejne warstwy blachy w tym miejscu są przeszłością.
3. Kwiatek (nie dziura na wylot) wielkości 5zł widoczny od środka to wstawka wielkości pocztówki.. ale z Japonii:)
4. Zdjęcie tapicerki bagażnika daje spory ale niestety niepełny obraz zniszczeń. Sytuacja będzie jasna dopiero po wypiaskowaniu nadkoli.
5. Jeśli w nadkolu są dziury na wylot to koła podawały już wodę do środka X czasu więc korozja końcówek progów wysoce możliwa.

..a wszystko co wyżej wypisałem dla osoby nieświadomej problemu wygląda na niegroźną korozję rantów błotnika:)

Taka konstrukcja nadkoli to ewidentny błąd konstrukcyjny i mam nadzieję, że ktoś został za to w najlepszym wypadku spoliczkowany..

Edytowane przez Kotton
  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam od siebie że blacha łączona w Subaru jest o tyle magiczna, zęba przykładzie forka, którego rozbierałem na części:

Pas tylny wyglądał na oko pięknie, zero rdzy.zadnego śladu, po uderzeniu młotem i rozcięciu zobaczyłem że zewnętrzne 2 blachy na prawdę ladne, a ta wewnetrzna w środku rdzawy proch tak na prawdę... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kotton napisał:

4. Zdjęcie tapicerki bagażnika daje spory ale niestety niepełny obraz zniszczeń. Sytuacja będzie jasno dopiero po wypiaskowaniu nadkoli. Od zewnątrz:)

Tak po prawdzie wszystko widać dopiero po wycięciu zewnętrznego poszycia i rozpunktowaniu złączonych blach, tylko nikt o zdrowych zmysłach nie będzie ciął auta czy zdzierał mastyki z nadkoli żeby szukać rdzy, jeżeli w widocznych miejscach nic się nie dzieje, lub dzieje się niewiele i można to miejscowo zaleczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu Forka SF i przeglądając ten wątek trochę zwątpiłem, czy to dobry pomysł... 

Jadę go obejrzeć, i jeżeli nie ma tragedii, kupić w poniedziałek, ale w między czasie, czy ktoś może coś powiedzieć, w oparciu na zdjęcia poniżej, o możliwym stanie progów/nadkoli? Czy możliwe, że pod spodem jest w miarę zdrowo, czy raczej gwarancja na grubszy temat? 

Dzięki! 

 

IMG-20200305-WA0008.thumb.jpg.a5dd9a1b792a45a2adcb1413ff3faa26.jpg

20200305_184610.thumb.jpg.ca6da32d68b28d54fbb488e3cf876ad2.jpg

 

 

Edytowane przez Syn Adama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Zodiak said:

Na dzień dobry, to reparaturki się kłaniają. Sprzedający coś mówił o kielichach, robił? Jeśli nie,  to kwestia jak stan techniczny całego wozu i czy jest sens go ratować. Ja bym nie był dobrej myśli. 

 

Podobno był zabezpieczany, sporo czasu spędził w garażu i blacharz mówił że kielichy wyglądają bardzo dobrze, ale czytając tu o innych optymistycznych blacharzach, za bardzo mnie to nie pociesza.

Odziwo z drugiej strony brak jakichkolwiek wykwitów. 

 

4 minutes ago, Pan Dziedzic said:

Wszystko kwestia ceny.

Dlatego dopytuje wszystkich co pokazywali zdewastowanie w swoich wozach o orientacyjne ceny napraw.

 

 

Najgorzej chyba, jeżeli weszło w progi, tylko jak to sprawdzić przy oględzinach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Syn Adama napisał:

Podobno był zabezpieczany, sporo czasu spędził w garażu i blacharz mówił że kielichy wyglądają bardzo dobrze, ale czytając tu o innych optymistycznych blacharzach, za bardzo mnie to nie pociesza.

Odziwo z drugiej strony brak jakichkolwiek wykwitów. 


Z drugiej strony może nie ma wykwitów, bo ktoś już robił ranty błotnika?
Zobacz jak to wyglądało u mnie:

 

Niby nieźle, niby tylko z wierzchu a pod spodem... Kolega @Kotton ładnie wyjaśnił w czym jest rzecz parę postów wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Syn Adama napisał:

Przymierzam się do zakupu Forka SF i przeglądając ten wątek trochę zwątpiłem, czy to dobry pomysł... 

Jadę go obejrzeć, i jeżeli nie ma tragedii, kupić w poniedziałek, ale w między czasie, czy ktoś może coś powiedzieć, w oparciu na zdjęcia poniżej, o możliwym stanie progów/nadkoli? Czy możliwe, że pod spodem jest w miarę zdrowo, czy raczej gwarancja na grubszy temat? 

Dzięki! 

 

IMG-20200305-WA0008.thumb.jpg.a5dd9a1b792a45a2adcb1413ff3faa26.jpg

20200305_184610.thumb.jpg.ca6da32d68b28d54fbb488e3cf876ad2.jpg

 

 

Ten rudy zaciek w nadkolu trochę podejrzany i tak jakby tam już dziura do bagażnika zaczynała się robić. Bez rozbebeszonego bagażnika nawet bym o kupnie nie myslał.

Edytowane przez yaroz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minutes ago, yaroz said:

Ten rudy zaciek w nadkolu trochę podejrzany i tak jakby tam już dziura do bagażnika zaczynała się robić. Bez rozbebeszonego bagażnika nawet bym o kupnie nie myslał.

 

Też to zauważyłem, więc dostałem zbliżenie...

IMG-20200305-WA0012.thumb.jpg.cbb5ae01542f5e22dafefa960d9c7ccc.jpg

Podobno tylko ubrudzone. 

 

Trochę głupia sytuacja, przyjeżdżasz i rozbierasz facetowi pół tapicerki w aucie... 

Ale tak mam zamiar zrobić. 

Edytowane przez Syn Adama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



 
Też to zauważyłem, więc dostałem zbliżenie...
IMG-20200305-WA0012.thumb.jpg.cbb5ae01542f5e22dafefa960d9c7ccc.jpg
Podobno tylko ubrudzone. 
 
Trochę głupia sytuacja, przyjeżdżasz i rozbierasz facetowi pół tapicerki w aucie... 
Ale tak mam zamiar zrobić. 


Ta ostatnia fotka nie za ciekawa. Wygląda jakby ruda wychodziła spod zrobionej jakiś czas temu konserwacji.
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Syn Adama napisał:

 

Też to zauważyłem, więc dostałem zbliżenie...

 

Podobno tylko ubrudzone. 

 

Trochę głupia sytuacja, przyjeżdżasz i rozbierasz facetowi pół tapicerki w aucie... 

Ale tak mam zamiar zrobić. 

 

Po tych zdjęciach to nie dość że bez rozbiórki bym nie zdecydował to jeszcze koniecznie wziął kogoś ze sobą co już tą mękę przeszedł, ile sprzedający woła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, ewemarkam napisał:

Da się coś z tą rudą zrobić. Czy żeby to wyglądało to malowanie całych drzwi? Skoro są purchle to dziura jest n wylot. Zdjąć klamkę, wyszlifować delikatnie, i czym to zabezpieczyć i wypełnić?

997570297b538ad728ba5fe186ff7ba0.jpg&key=43fb5c304be113146060bae9223a68b16a3b0b07d87eee1317faac6918cbf9271b0dc8427678802b88f810111c54dfbd.jpg&key=189c9b21c337ba9eace985d41047696ad6f34d6c891b464a6522eb759663eb88

 

 

Nie wiem czy taniej nie wyjdzie kupno całych drzwi w tym samym kolorze.  

Edytowane przez yaroz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie.

Odkreciłem klamkę, powierzchowny nalot rdzy wyczyszczony papierkiem na wiertarce, podkład, lakier w spraju dorobiony pod kod i jest git.

Koszt operacji - 50 zł ( dorobienie lakieru ) i dwie godzinki na spokojnie przy temp + 20-25 stopni.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Syn Adama napisał:

w oparciu na zdjęcia poniżej

To nie jest oryginalny rant, może reperaturka, może samodziełka, na pewno dużo kitu, z resztą jakość naprawy widać gołym okiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...