Skocz do zawartości

Tarcze i Klocki Hamulcowe Forester 04r. 2.0l SG Automat 92KW


subaru1997

Rekomendowane odpowiedzi

Serwus Koledzy! 

 

Mam pytanie: zakupiłem niedawno Forestera 2004r. SG 92KW Automat na kołach 15

Potrzebuję teraz wymienić tarczę hamulcowe przód i tył oraz klocki różne propozycję dostałem w sklepach ale że wcześniej miałem Subaru Legacy manual wiem że Forester w Automacie to już inna bajka i droga hamowania, dla tego pytanie moje jakie tarcze i klocki stosujecie u siebie ? 

 

Propozycje dostawałem na Tarcze i Klocki TRW ale opinie są podzielone jak i na Tarcze Brembo

 

Dostałem też propozycję na tarcze firmy EBC ale podobno trzeba i klocki kupić tej firmy, żywotność i jakość produktu dużo wyższa niż TRW i Brembo.

 

I drugie pytanie: zakupiłem Subaru na kołach 15 o rozmiarze opony 205/70/15 lecz fabrycznie podobno powinien mieć felgi 16 ale przez to idzie mniejsza opona i staje się auto twardsze do jazdy, ale jest też większy wybór Tarcz hamulcowych.

 

Czy ktoś posiada taki model i już testował felgi z oponami ? co wam się lepiej sprawdziło 15 na wyższych oponach czy 16 na mniejszych oponach ?

 

pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuję u siebie w Forku 2,0 125 MY04 fabryczne tarcze z przodu, stosuję tarcze i kolocki ATE, klocek wymieniłem ostatnio po 50tys, tarcza przy tym przebiegu nie miała prawie wcale rantu i do grubosci minimalnej 22mm jeszcze jej daleko, pewnie dociągnie do 100tys. Polecam taki zestaw.

 

W modelu tym fabryczne koło to 205/70/15, zamiennik z tabliczki i książki to 215/60/16, stosuję oba rozmiary zima-lato. Bardziej komfortowo jest na tym pierwszym w koleinach, oraz dziurach, niższy profil lepiej prowadzi się w zakrętach, ale komfort nizszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rozmiaru kół to popieram przedmówcę, 15ki wygodniejsze, auto lepiej chodzi w koleinach, lepiej chodzi w terenie, natomiast 16ki twardsze, lepiej trzymają w zakrętach, choć przy tej mocy w połączeniu z automatem to i tak problemów mieć nie powinieneś. Zestaw tarcze + klocki polecam ATE lub Zimmerman, reszta to klasa średnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kół to na zimę mam 15"x70x205 na lato 16"x60x215. Na słupku drzwi kierowcy masz tabliczkę z rozmiarami. Felg możesz poszukać w wątku kupię/ sprzedam lub na popularnych OLX lub alledrogo. Co do tarcz , klocków i zestawu do tylnego bębna zdania sa podzielone , ja mam TRW i jest ok.

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...