Skocz do zawartości

Zmiana silnika 2.0 diesel na 2.0benzyne


banasbanas6

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy jest sens takiej przekładki (koszty/komplikacja/późniejsze osiągi), natomiast wiem że jeździ jeden "diesel" z silnikiem H6 (245km) - może to jest lepszy kierunek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak z ciekawości - są elementy zintegrowane z komputerem silnika - np. VDC. Przekładasz też taką elektronikę?

 

Najwięcej problemów może wyniknąć właśnie w elektronice, bo technicznie wszystko można spasować z małymi przeróbkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z przekladkami bywa roznie, bedzie rzezba w dodatku pewnie nie tania ( koszta pewnie wieksze niz wymiana silnika n inne sbd)  i ciezko bedzie Ci to pozniej sprzedac. Szukaj uzywanego slupka silnika ( bez osprzetu bo osprzet przelozysz swoj) albo naprawiaj to co masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ktos tam robil. Jezeli masz niepotrzebne $$$ mozesz sie w to bawic. Ale i tak lepiej sprzedac to co masz i kupic uzywane sti ( jest pare fajnych aut w dziale sprzedam) Tuningi sie nigdy nie zwracaja.. i pewnie kupno sti wyjdzie Cie taniej i zdrowiej niz swap ( sti to nie tylko silnik ale i naped, zawieszenie, wzmocniona buda i mnostwo innych mniej lub bardziej waznych podzespolow) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodził taki pomysł po głowie, żeby kupić Legacka z padniętym dieslem i wrzucić jakąś benzynkę tam. Ładnego polifta można już za niewielkie peeleny kupić. Tylko kwestia całej reszty. Orientuje się ktoś, tak mniej więcej ile może wynieść taki swap?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

robocizna między 2-4kpln.

 

Próbuj....

Poza tym jakieś pierdoły typu olej, komplet płynów, R134 itd itp.

No i zabawy z przekładnią kierowniczą, bo zakładam że kupisz anglika po taniości....

Nie zapomnij też o instalacji lpg, bo dobrze by było, aby SBD jednak jeździł za rozsądne pieniądze. Nawet po przekładce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

robocizna między 2-4kpln.

 

Próbuj....

Poza tym jakieś pierdoły typu olej, komplet płynów, R134 itd itp.

No i zabawy z przekładnią kierowniczą, bo zakładam że kupisz anglika po taniości....

Nie zapomnij też o instalacji lpg, bo dobrze by było, aby SBD jednak jeździł za rozsądne pieniądze. Nawet po przekładce. 

 

Nic Ci nie mówi w sygnaturce "Legacy SBD/2.5 LPG" ? :)

By wiadomość była kompletna...

http://forum.subaru.pl/index.php?/topic/87760-cz%C4%99%C5%9Bci-z-subaru-legacy-2009/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

robocizna między 2-4kpln.

 

 

Próbuj....

Poza tym jakieś pierdoły typu olej, komplet płynów, R134 itd itp.

No i zabawy z przekładnią kierowniczą, bo zakładam że kupisz anglika po taniości....

Nie zapomnij też o instalacji lpg, bo dobrze by było, aby SBD jednak jeździł za rozsądne pieniądze. Nawet po przekładce.

Mi udało się kupić dawcę idealnego, EU z rocznym LPG i całym przodem.

Ale tani nie był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nic Ci nie mówi w sygnaturce "Legacy SBD/2.5 LPG" ?

 

Ja to ślepy jestem ;) .

 

Ale o przekładce gratów do nadwozia Legacy D też coś wiem... tyle że "po taniości".

Dawcą był spec.B z kierą po prawej. 

Wyszło całkiem fajnie. Taki sprzęt autostradowy, czyli coś, czego subaru nie produkuje  :P ... Nazywam go Diesel H6  :thumbup: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Dnia 05/03/2016 o 19:01, house_1 napisał:

 

 

 

Próbuj....

Poza tym jakieś pierdoły typu olej, komplet płynów, R134 itd itp.

No i zabawy z przekładnią kierowniczą, bo zakładam że kupisz anglika po taniości....

Nie zapomnij też o instalacji lpg, bo dobrze by było, aby SBD jednak jeździł za rozsądne pieniądze. Nawet po przekładce. 

 

Mógłbyś mniej więcej opisać co trzeba zmienić przy przekładni? 

 

Chce zrobić swap w forku SH diesel (dawcą części jest forek sg 2.5xt)

 

Wytypowałem do zmiany

Wiązke z kompem

Silnik

Wydech

Układ paliwowy

Zawieszenie silnika

Zegary

Układ chłodzenia

 

Co jeszcze dodać do tej listy?

 

Skrzynia z diesla może zostać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zostawisz tylny dyfer, to skrzynia raczej będzie pasować. Jak się jej przełożenia zagrają z 2.5xt, to się okaże po wyjeździe z garażu ;)

Do listy jeszcze musisz dodać przekładnie kierowniczą i całą resztę do jej montażu, z SG belka może nie pasować. Do tego jeszcze ABS może się różnić, a wtedy do zmiany mogą być  przewody hamulcowe, tak przynajmniej było w Legacy 2009. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Legacy w wiązce z tych samych roczników wtyczka ABS była inna, po zmianie pompy okazało się, że przewody hamulcowe są innej średnicy. 

Tak, SH ma elektryczne wspomaganie, chyba, że uda Ci się je jakoś zostawić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniając graty w SH na SG to raczej trzeba wymienić nadwozie w dawcy na nadwozie z diesla.

Nie przypasuje nic. SH ma inną architekturę elektroniki (CAN). Wypada na śmietnik WSZYSTKO z diesla co ma jakąkolwiek wtyczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...