Jump to content

Ranty nadkoli SG - jak zabezpieczyć?

555marcin

Recommended Posts

Przewertowałem sporo tematów, pojawiały się opcje ze smarem ładowanym w uszczelki, z wywalaniem uszczelki i inne. Pojawiła się też opcja wywalenia gumek i zabezpieczenia jakimś specyfikiem, ale nigdy nie padła odpowiedź jakim. Ktoś może stosował taką metodę i podzieliłby się wiedzą? Może jakieś fotki?

Mam stosunkowo zdrowe nadkola (XT '04) i chciałbym ten stan jak najdłużej utrzymać :)

Zdecydowanie wywal gumki,zbiera się woda. Po drugie podjedz do zakładu lakierniczego i poproś o wycenę zabezpieczenia podwozia,ogarnięci lakiernicy ci podpowiedzą Koszt zabezpieczenia całego podwozia w woj Łódzkim max 600zł

Edited by pawel1404

Ja tam gumek nigdy nie wywalałem, aczkolwiek takich opinii słyszałem dużo aby je zastąpić konserwacją. W poprzedniej hondzie "angielce" miałem takie same gumki - raz na jakiś czas wystarczyło je przeczyścić z piasku i syfu który się zgromadził  i założyć w swoje miejsce. Nic niepokojącego mi się nie działo, a jeździłem nią ponad 3 lata i stała pod chmurka a reperaturki były od nowości. W Subru też nic złego na razie się nie dzieje ... może dopiero zacznie ;)

przedwe wszytskim zdjac gumki dobrze wyczyscic i wysuszyc

jak gumki juz stracily "sprezystosc" to wymienic na nowe (do kupinia "na metry" pod haslem kedra)

ja ta operacje robie co rok podczas wiosennego mycia auta i jak do tej pory zero sladow zaczatkow "rudej"

przedwe wszytskim zdjac gumki dobrze wyczyscic i wysuszyc

jak gumki juz stracily "sprezystosc" to wymienic na nowe (do kupinia "na metry" pod haslem kedra)

ja ta operacje robie co rok podczas wiosennego mycia auta i jak do tej pory zero sladow zaczatkow "rudej"

Bardzo cenna informacja z ta kedrą samochodową!

W ASO nowa uszczelka na jeden rant kosztuje chore kwoty, około 200PLN, sprawdzałem.

W sklepie ASO w Gdańsku 65 PLN. Wciąż sporo za kawałek gumy, ale może komuś się przyda. Ja już od dłuższego czasu jeżdzę bez, narazie bez konsekwencji w postaci odprysków lakieru.

http://www.akcesoriasubaru.pl/subaru/115-listwa-nadkola-tyl-forester-97-04.html

Edited by docent furman

Dziś zdjąłem ową gumę, po 13 latach od jej naklejenia w fabryce. Na szczęście nie ma tragedii, delikatne purchle i niewielka korozja na rancie, do ogarnięcia. Ale pewnie nie pojawiłaby się, gdyby nie one.