Skocz do zawartości

Ranty nadkoli SG - jak zabezpieczyć?


555marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Przewertowałem sporo tematów, pojawiały się opcje ze smarem ładowanym w uszczelki, z wywalaniem uszczelki i inne. Pojawiła się też opcja wywalenia gumek i zabezpieczenia jakimś specyfikiem, ale nigdy nie padła odpowiedź jakim. Ktoś może stosował taką metodę i podzieliłby się wiedzą? Może jakieś fotki?

 

Mam stosunkowo zdrowe nadkola (XT '04) i chciałbym ten stan jak najdłużej utrzymać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie wywal gumki,zbiera się woda. Po drugie podjedz do zakładu lakierniczego i poproś o wycenę zabezpieczenia podwozia,ogarnięci lakiernicy ci podpowiedzą Koszt zabezpieczenia całego podwozia w woj Łódzkim max 600zł

Edytowane przez pawel1404
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam gumek nigdy nie wywalałem, aczkolwiek takich opinii słyszałem dużo aby je zastąpić konserwacją. W poprzedniej hondzie "angielce" miałem takie same gumki - raz na jakiś czas wystarczyło je przeczyścić z piasku i syfu który się zgromadził  i założyć w swoje miejsce. Nic niepokojącego mi się nie działo, a jeździłem nią ponad 3 lata i stała pod chmurka a reperaturki były od nowości. W Subru też nic złego na razie się nie dzieje ... może dopiero zacznie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przedwe wszytskim zdjac gumki dobrze wyczyscic i wysuszyc

 

jak gumki juz stracily "sprezystosc" to wymienic na nowe (do kupinia "na metry" pod haslem kedra)

 

 

 

ja ta operacje robie co rok podczas wiosennego mycia auta i jak do tej pory zero sladow zaczatkow "rudej"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przedwe wszytskim zdjac gumki dobrze wyczyscic i wysuszyc

 

jak gumki juz stracily "sprezystosc" to wymienic na nowe (do kupinia "na metry" pod haslem kedra)

 

 

 

ja ta operacje robie co rok podczas wiosennego mycia auta i jak do tej pory zero sladow zaczatkow "rudej"

 

Bardzo cenna informacja z ta kedrą samochodową!

W ASO nowa uszczelka na jeden rant kosztuje chore kwoty, około 200PLN, sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie ASO w Gdańsku 65 PLN. Wciąż sporo za kawałek gumy, ale może komuś się przyda. Ja już od dłuższego czasu jeżdzę bez, narazie bez konsekwencji w postaci odprysków lakieru.

 

http://www.akcesoriasubaru.pl/subaru/115-listwa-nadkola-tyl-forester-97-04.html

Edytowane przez docent furman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zdjąłem ową gumę, po 13 latach od jej naklejenia w fabryce. Na szczęście nie ma tragedii, delikatne purchle i niewielka korozja na rancie, do ogarnięcia. Ale pewnie nie pojawiłaby się, gdyby nie one.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...