Skocz do zawartości

Sprzęgło - problem?


koszykbb

Rekomendowane odpowiedzi

moje zdanie jest takie albo wymień na nowe tylko oryginalne i będziesz miał spokój albo jeździj dalej aż będzie coraz bardziej ślizgać ze już cie szlak będzie trafiał i wymię na nowe tylko pamiętaj oryginał subaru gwarantuje  bezproblemowa jazdę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli koło zamachowe jest git, albo je na magnesówce ogarniesz i pójdzie nowy docisk tarcza łożysko sprzęglowe i pilotujące a wałek w skrzyni jest ok to ma działać jak auto z salonu nie ma opcji aby coś nie nie zmieniło, tylko nie kupuj sprzęgła w internecie :) a możesz zrobić też tak że sprawdzić docisk a tarcze nabić kevlarem czy czym tam sobie uważasz w zależności jak chcesz jeździć i może być lepiej niż w oryginale bo od Exedy dostajemy trochę taką włochatą tarcze sprzęgłową ktora przy delikatnym przypaleniu robi niezły smród szybko znikając i zostawiając po sobie ślady na docisku i zamachu:) dyskusja ciągnie się od lutego zrobić i tyle:P ja u mnie też tak zwlekałem ze sprzęgłem długo, wymieniłem tydzień temu i znów muszę skrzynie zrywać bo od tego zwlekania mam koło zamachowe zwichrowane ;) ale to tylko pół dnia pracy więc nie ma tragedii :)

Edytowane przez AlexClyde
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak juz nie bedzie wyjscia to na bank wymienie w koncu komplet razem ze splanowaniem zamachu:)

Problem w tym ze skrzyni nie zrzuce bez podnośnika/kanału a mam do niego ograniczony dostęp wiec wole wyeliminować najpierw wszystkie inne potencjalne usterki.

 

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Drogie Brawo, co jakiś czas z okolic skrzyni dobiega piszczenie. Ustaje, jak tylko lekko wcisnę sprzęgło (słyszę to na postoju lub jak jadę na pierwszym biegu - później już jest za głośno). Domyślam się, że to któreś z łożysk sprzęgła (są chyba dwa - oporowe i wyciskowe). Am I right ? <_< Poza tym sprzęgło działa prawidłowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, elmo napisał:

Drogie Brawo, co jakiś czas z okolic skrzyni dobiega piszczenie. Ustaje, jak tylko lekko wcisnę sprzęgło (słyszę to na postoju lub jak jadę na pierwszym biegu - później już jest za głośno). Domyślam się, że to któreś z łożysk sprzęgła (są chyba dwa - oporowe i wyciskowe). Am I right ? <_< Poza tym sprzęgło działa prawidłowo. 

Dwa łożyska . Jedno w kole zamachowym - pilotujace wałek sprzegłowy

Drugie pracuje na wałku sprzegłowym i jest to łożysko wyciskowe i to zapewne ono hałasuje

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat. Mialem slizgajce sprzeglo. Nabilem tarcze kevlarem i niby zostal sprawdzony docisk (przez firme nabijajaca). Wszystko fajnie dziala, tylko czasem przy ruszaniu na zimno telepie skrzynia

 Powiedziano mo ze powinno sie ulizyc nowe sprzeglo i będzie lepiej. Przejechane ponad 1000km i nadal na zimnym silniku zdarza sie szarpanie przy ruszaniu. Co moze byc przyczyna? Na starej oladzinie tego nie bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...