Skocz do zawartości

Sprzęgło - problem?


koszykbb

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio przez kilka dni zauwazylem, ze przy wcisnieciu gazu w podłogę na 3 biegu, jak samochod wejdzie na 1.2bar to lekko slizga sie sprzęgło (silnik wchodzi około 500rpm wyzej a sie nie rozpedza). Przy starcie spod swiatel objawu slizgania nie ma, sprzęgło lapie dość wysoko ale nie ma problemu z jazdą.

Przejechalem spokojnie okolo 1000km bo spodziewalem sie wymiany tarczy sprzegla po czym znowu sprobowalem kilkakrotnie wcisnac gaz w podloge na trojce. Teraz samochod nie ma problemu z uslizgiem, nawet jak mocno zagrzeje sprzeglo.

 

Co tu sie moglo stac? Jakas technologia kosmiczna?

 

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej docisk nie trzyma momentu lub tarcza się kończy.   Zobacz  co się dzieje na 5  biegu 2000 obr i but w podłogę, będzie wiadomo czy ślizga czy nie.  Zanieczyszczenie  tarczy tez może powodować ślizganie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

coś z dociskiem się dzieje nie tak, jak spróbujesz ruszyć z miejsca na 3-ce na ręcznym i auto zgaśnie (ma od razu zgasnąć) :D to nie ma się co jeszcze pchać w wymiane sprzęgła;)  u mnie na ciepłym nie za dobrze czasem biegi wchodzą, minimalny opór wajcha stawia, mam już przegrzany docisk też powolutku muszę się za sprzęgłem rozglądać, ale pewnie jak każdy exedy właduje i tyle komplecik z łożyskiem pilotującym :)

Edytowane przez AlexClyde
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie w wrx 2006, wymieniłem w tamtym tyg, tzn wymieniłem... Wyciągnąłem, połowa tarczy była zerwana, szarpalo bardzo przy ruszaniu i też się slizgalo.. Wyciągnąłem, po konsultacji z kolegą, mechanikiem, zdecydowaliśmy się ma regenerację, obicie tarczy kevlarem 200zł, i regeneracja docisku 100zł, + łożysko odcisków 119zł. Łącznie 419 zł mnie to wyszło, gdyż robiłem to sam z kolegą właśnie. Zajęło nam to 7h. A zdecydowałem się na regenerację po przeczytaniu kilku artykułów jak to hurtownie robią ludzi w chu***, do pudełka pchają sprzęgło po regeneracji a nie prawdziwe nowe

Aczkolwiek różnie z tym jest, zdecydowałem się na regenerację, zrobiłem już 500 km i jest idealnie :) aaa ori w ASO kompletne sprzęgło do mojej imprezy Hawk 1480 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z mojej autopsji wynika, że  regeneracja ( w sprawdzonej firmie ) i nowe sprzęgło jest ok :)  czas jaki wytrzyma zalezy tylko od nas użytkowników :) ale pamiętajcie, że w Subaru jest nie tylko łożysko sprzęgłowe, ale też łożysko pilotujące w kole zamachowym, kosztuje grosze a często kwiczy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Czy jest szansa ze padło cos w mechanizmie wysprzeglania i sprzeglo jest zawsze minimalnie wcisniete? Np. uszkodzony wysprzeglik czy coś? Zrobilem juz 10tys na tym slizgajacym sprzegle i auto dalej jezdzi normalnie tylko uslizguje na biegach powyzej 3 jak turbo wejdzie na 1.2 var. Nic nie szarpie przy ruszaniu itd tylko jak by nie trzymalo momentu a sprzeglo jest ori subaru zmienione jakies 20k temu

 

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ja tak miałem jak padł docisk.

Co dokladnie wysypalo się w Twoim docisku? Sprzeglo jest w miarę świeże a docisk byl nowy (20kkm temu) wiec nie wiem co moglo w nim paść.

 

Przy wyciskaniu sprzegla na koncu (juz przy podlodze) słychać praktycznie zawsze takie skrzypienie.

 

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez koszykbb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest szansa ze padło cos w mechanizmie wysprzeglania i sprzeglo jest zawsze minimalnie wcisniete? Np. uszkodzony wysprzeglik czy coś? Zrobilem juz 10tys na tym slizgajacym sprzegle i auto dalej jezdzi normalnie tylko uslizguje na biegach powyzej 3 jak turbo wejdzie na 1.2 var. Nic nie szarpie przy ruszaniu itd tylko jak by nie trzymalo momentu a sprzeglo jest ori subaru zmienione jakies 20k temu

 

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Ja mialem taki problem, poniewaz przekladka byla ^#}#^^*%#}%^ i dzwignia wysorzeglika byla nie dopasowana (chyba za krotka), tak ze nie bylo pelnego docisku w sprzegle.

 

U mnie niestety skonczylo sie na wymianie sprzegla na nowe bo sie zupelnie wyslizgalo i nie trzymalo od trojki w gore :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ja tak miałem jak padł docisk.

Co dokladnie wysypalo się w Twoim docisku? Sprzeglo jest w miarę świeże a docisk byl nowy (20kkm temu) wiec nie wiem co moglo w nim paść.

 

Przy wyciskaniu sprzegla na koncu (juz przy podlodze) słychać praktycznie zawsze takie skrzypienie.

 

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

 

skoro docisk był nowy to raczej odpada, u mnie był już długo, a poprzedni właściciel potrafił samochód trzymać przez 2-3 minuty na sprzęgle, więc się zużył ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mało osób coś się wypowiada kolego koszykb Twój docisk doznał wysokich temperatur i zrobił się poprostu miękki (nie dociska odpowiednio tarczy sprzęgłowej do koła zamachowego), albo... wysprzęglik nie odbija do końca ( może być zapowietrzony układ hydrauliczny) tyle po Twoich wypowiedziach ja mogę stwierdzić... ;) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odpowietrzalem tak samo jak hamulce, ale potrzeba dwoch osob, jedna pompuje pare razy, potem wciska i nie puszcza sprzegla w tym momencie popuszczasz odpowietrznik, zakrecasz i tak w kolko, u mnie dziala :) tylko nie wiem czy od gory sie dostaniesz, ja robilem z kanalu.

Edytowane przez mly96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostanie się, wystarczy wyjąć intercooler i wszystko jest na górze dostępne, ale jak dla mnie 99%, że to nic nie pomoże nawet jeśli sprzęgło jest zapowietrzone to nie ma opcji aby układ hydrauliczny podparł sprzęgło... chyba, że ktoś majstrował i regulował pedał sprzęgła i podparł je bo np łożysko sprzęgłowe kwiczało czy coś.  na jakiej wysokości sprzęgło zaczyna brać? jeśli by było podparte to od razu od góry by brało i przy górze by było tak jak przy zuzytej tarczy sprzeglowej, ja obstawiam w tym przypadku slaby docisk ew zatłuszczone zaolejone sprzęgło. może być też jedna opcja, że nie odbija dźwignia która trzyma łożysko sprzęgłowe, w tym przypadku zdemontuj wysprzęglik (2 sruby na klucz 14) i zobacz ręką jak to tam sie porusza czy nie ma jakiś oporów i czy da się odsunac minimalnie od docisku lozysko, dobra latarka i przez dziure bedzie widac ;)

Edytowane przez AlexClyde
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...