Skocz do zawartości

Sprężyny obniżające


Jabol1908

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę ze obniżenie auta spowoduje obniżenie środka ciężkości co pozytywnie wpłynie na jazdę na zakrętach (auto będzie mniej się wychylać ) i cos mi swita ze przy twardszym zawieszeniu lepiej hamuje. Ale mogę się mylić. A jeżeli tak jest proszę popraw mnie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należałoby sobie zdać sprawę, że to amortyzator poprawia pracę zawieszenia, wyhamowuje ruch oraz powoduje stabilność samochodu.

Niższe sprężyny są niestety twardsze, przez co seryjny bumper nie jest w stanie wyhamować ich pracy (odbicia). Niska twarda sprężyna podskakuje i potrzebuje mocnego amora który ją poskromi. To że środek ciężkości jest niżej, zgadza się, ale to jest częściowo złudne - masz seryjne amory. Dlatego zawias powinno się zmieniać kompletami. Charakterystyka sprężyny = charakterystyka amora. A czy lepiej hamuje? Nie wiem, trzeba by się zastanowić, zaryzykowałbym znowu stwierdzenie że zapewne przy komplecie zawieszenia tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cel to lekkie obniżenie i poprawa przyczepności.

Jak chcesz to wszystko uzyskać, to wypadałoby zainwestować w sprężyny, amortyzatory, stabilizatory i jeszcze pobawić się ustawieniami geometrii. Przerabiałem ten temat ;).

Same sprężyny głównie obniżą auto, ale wielkiej różnicy w prowadzeniu nie oczekuj.

 

 

z tego co widzę to Eibacha są tylko do rocznika 04r powyżej nima.

Ja mam, wiec chyba są :). Skontaktuj się z Carfitem, u niego kupiłem cały zestaw zawieszenia, więc dokładnie powie co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...