Jump to content

Poziom paliwa w baku przy pompie DW200...


Arkadiusz88

Recommended Posts

Witam.

 

W moim type-ra 95r jest zamontowana pompa paliwa DeatschWerks. Zamontowana poprzez poprzedniego właściciela w nie-ASO. Uprzedził mnie aby nie jeździł na mniej niż pół zbiornika paliwa.

No i zmierzam do mojego pytania.....czy da się jakoś to ogarnąć aby jednak móc normalnie (nie do głębokiej rezerwy) użytkować auto?

Podobno aby było okey trzeba zmienić zbiornik paliwa na inny......np. z new age'a?

 

Czy ktoś cos podobnego rozkminiał?

 

Pytam bo np. wczoraj jak leciałem zakręt na drugim biegu to na wysokich obrotach mi się zadławił. Zakręt był lewy.

No i już mnie to zaniepokoiło dość mocno. Paliwa było ok. 65% zbiornika.

Link to comment
Share on other sites

W zbiorniku jest taka miska w którą wchodzi pompa....ciekawa sytuacja bo pompa jest z prawej strony baku. A problem pojawił się przy lewych zakrętach...a powinien przy prawych- jeśli chodzi o mój tok myślenia

Link to comment
Share on other sites

bardzo wiele zależy od tego jak ta pompa jest zamontowana. niektórzy wyrzucają sitko, montują pompę wyżej niż seria i robi się problem... do latania po winklach to swirl pot, ale najpierw porównałbym montaż pompy do tego jak to wygląda seryjnie.

Link to comment
Share on other sites

@@Arkadiusz88, jeżeli nie używasz scoobiego w sporcie, to system swirl pot, to raczej przerost formy i w aucie użytkowanym na co dzień chyba kiepski pomysł. Dziwne jest, że przy takiej ilości paliwa dochodzi do dławienia dlatego tak jak @@siewcu, pisze, dobrze by było sprawdzić cały układ paliwowy. Zajrzyj do baku i sprawdź, czy prawidłowo zamontowana jest pompa, czy sitko nie jest zawalone jakimś syfem, a jeśli tak, to je wyczyść, podociągaj obejmy, wymień filtr paliwa, sprawdź regulator ciśnienia. Dobrym rozwiązaniem jest dołożenie drugiego regulatora. Możesz także zamontować specjalnego boxa, który osłania sitko i ogranicza odpływ paliwa.

Link to comment
Share on other sites

Auto używane weekendowe ale czasem i tor ma zaliczyć. Pompę rozebralem, sprawdziłem tak jak pisał BRAHU. Wszystko było okey, sitko czyste.

Wątek pisze czysto asekuracyjnie bo na ok. 100km miałem dwa razy że się zaksztusilo.

 

Ale te dwa razy to o dwa za dużo...

Link to comment
Share on other sites

a masz skąd wziąć oryginalny koszyk z pompą? porównaj czy są zamontowane na tej samej wysokości, głównie chodzi o sitko - kiedyś przerabiałem, ponowny montaż pompy z sitkiem na miejscu takim jak seria i problem się skończył...

Link to comment
Share on other sites

Sitko masz jakie? Jak u siebie zakładałem DW200, to chciałem zostawić oryginalne sitko, ale okazało się, że ma delikatny luz. To dołączone do DW wchodzi ciasno.

Może być, że ciągnie bokiem. A to kilka centymetrów wyżej.

Generalnie te pompy są identycznych rozmiarów, więc jak zamontowane jak oryginał, to powinno być tak samo.

Edited by California
Link to comment
Share on other sites

Niestety mam to samo. Od połowy zbiornika przy agresywnej jeździe auto zaczyna przerywać. 

Zaglądałem do pompy wszystko w normie. Sitko jest plastikowo gąbkowe (tak mi sie wydaje sądząc po miekkości wewnatrz. nie rozbierałem sitka)

Zbiornik czysty paliwo też. 


post-14347-1456309790,8297_thumb.jpgpost-14347-1456309799,4789_thumb.jpg

Z tapatoka

Edited by badyl
Link to comment
Share on other sites

@@badyl, to może od razu 200l. beczkę wstaw ;) a tak na poważnie to pojemnik 1l wystarczy, byle by miał większe otwory niż ten z obrazka rs25. Ciekawe jak i którędy ten 5l byś wcisnął do baku.. a dwa nie zmieściłby Ci się w tej wannience.

Edited by brahu
Link to comment
Share on other sites

Zatem ja czekam z utęsknieniem. Ciekawe co spece mi zaradzą bo póki co mój RA jest w ich rękach.

Jak nie będzie poprawy to robię wg. Instrukcji powyżej.;)

Panowie a jak ten problem jest rozwiązany w new-agach??

Auto już u mnie. Zmienione położenie pompy oraz sitko.

Link to comment
Share on other sites

I ja mając pompę na wierzchu (zmieniam uszczelkę pod nią) myślę o tym  "surge tank" co by sobie przy okazji założyć :rolleyes: Problemów co prawda dotychczas nie miałem z przerywaniem, tym nie mniej wiem że na suchym na torze mogą się kiedyś pojawić. Pompa jaką odkryłem w baku to Walbro gss341.

 

Teraz pytanie :) Amerykanie jako najlepiej pasujący tam uważają zbiorniczek paliwowy od modeli rc.  A czy polska myśl techniczna zna jakiś łatwo dostępny, dobrze spełniający to zadanie pojemniczek?

Link to comment
Share on other sites

swirl pot ma sens tylko i wyłącznie, gdy zawsze jest w nim paliwo. takie rozwiązania jak z forum usa średnio wyglądają - bo jak paliwo tam trafi? swirl pot zawsze ma pompę paliwa w baku, a dopiero za nim jest właściwa pompa, które podaje paliwo do silnika. a tu nic takiego nie widać... tak jak i nadziei na to, że pomoże...

Link to comment
Share on other sites

@siewcu zobacz dokładnie jak to jest zrobione. Paliwo trafia przez otwory z jednej strony zbiorniczka i przez linię powrotną z drugiej połowy baku

 

Tutaj jest dokładny tutorial jak to wykonać

http://www.ludicrous-speed.com/wiki/index.php?title=Shanes_impreza_fuel_slosh_mod

 

wygląda trochę prowizorycznie, ale mam tak u siebie zrobione i robi robotę

 

@Gaceq dokładnie taki sam zbiorniczek firmy Dubro bez problemu u nas kupisz. Bardzo solidny wyrób z grubego plastiku

 

Z jakiegoś niezrozumiałego powodu amerykańskie wersje GD miały seryjnie filterek od pompy zamknięty w plastikowym pudełku a wersje EDM nie

 

fuelpump_zpssv2ezheu.jpg

 

Oni szybciej jeżdżą od nas, czy jak :)

 

Link to comment
Share on other sites

Ja zrobię to z litrowej banki po oleju wykonanej z plastyku HDPE . Jest on odporny na benzynę. Jutro się wezmę jęk nie będzie innej roboty.

Małe otworki trzeba zrobić żeby paliwo się wymieniało, aby nie było za ciepłe ( tak mi się wydaje) napełnić baniak się zdarzy, chodzi o to żeby tak szybko nie odpływało paliwo z pod pompy.

 

Z tapatoka

Link to comment
Share on other sites

Te otworki są po to żeby puszka się napełniała, bo linia powrotna może nie mieć wystarczającej wydajności do napełniania (nie ma drugiej pompy, paliwo jest podciśnieniowo przelewane). Otworki mają być od zewnętrznej strony, tak żeby puszka trzymała paliwo w prawych łukach. Oryginalne plastikowe pudełko z USDM też ma takie rozcięcie. Sprawdź jakiej wielkości jest zbiornik modelarski z tego amerykańskim wątku bo wchodzi na styk

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

I właśnie dlatego nie chce zrobić tego byle jak ;) Żeby to działało należycie to nie aż takie proste jak się wydaje  :rolleyes:  Cenne info to "Dubro". Dzięki :ok: Teraz to na google wyskakuje o co się rozchodzi. 

 

Według tego tutoriala powyżej najlepszy byłby 32oz (950 ml)  http://www.modele.sklep.pl/pl/Katalog/OSPRZET-DO-SILNIKOW-SPALINOWYCH/Zbiorniki-paliwa/Zbiornik-DU-BRO-950-ml-690.html


Choć gdzie indziej jest i ten 24 oz. (710 ml) http://www.aircombat-modele-rc.pl/?1742,zbiornik-du-bro-710-ml-%28-424%29

 

Nie wiem, który bardziej pasuje :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...