Skocz do zawartości

Nowy Forester a fotele od Levorga/WRX/OBK?


anakinsky

Rekomendowane odpowiedzi

 

czy jest możliwość bezproblemowego przełożenia foteli z najnowszych modeli Subaru - Levorga lub WRX albo Outbacka - bezpośrednio do Forestera XT MY2013-2015?

a jaki miałby być cel takiej operacji?

 

Zapewne taki sam jak przeszczepienia foteli z STI GD do Forka SG...  Aby było jakiekolwiek trzymanie boczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Te fotele nie mają trzymania bocznego, a przynajmniej jest ono bardzo porównywalne z fotelami Forestera SJ.

nie wiem byc moze nie siedziales w fotelach nowego forka  i levorga bo pomiedzy trzymaniem bocznych w tych modelach aut jest przepasc przez duze P tzn w forku trzymania bocznego nie ma wogole podobnie jak w XV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale właśnie nie mówimy o przełożeniu z GD, tylko z Levorga, Outbacka albo WRX. Te fotele nie mają trzymania bocznego, a przynajmniej jest ono bardzo porównywalne z fotelami Forestera SJ.

 

Wg mnie fotele z Levorga trzymają lepiej niż pseudokubły z WRXa GD. Mimo, że na to nie wyglądają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dokładnie kolego Karas - znasz moje uczucia... :D

 

a na serio - właśnie o to trzymanie boczne i wyprofilowanie foteli idzie  - moim zdaniem to duży błąd producenta, że do tej wersji Forestera XT - nie daje innych foteli, albo chociaż opcji ich wyboru.... FXT ma bowiem spory potencjał do szybszej jazdy - ale fotele zabijają tą radość... - ot dlaczego ruszam na takie poszukiwania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem byc moze nie siedziales w fotelach nowego forka  i levorga bo pomiedzy trzymaniem bocznych w tych modelach aut jest przepasc przez duze P tzn w forku trzymania bocznego nie ma wogole

jeździłem Foresterem, Levorgiem, WRX'em i STI - w żadnym z nich nie ma dobrego trzymania bocznego, mam na myśli oczywiście nowe modele

oczywiście to moje subiektywne odczucie, bo u siebie mam fotele ze Spec C

Edytowane przez anakinsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FXT to nie WRX /bynajmniej mój egzemplarz :D /  - więc, aż takich wymagań nie mam - ale z krótkich doświadczeń w salonie i krótkiej jazdy próbnej wiem, że Levorg ma zdecydowanie bardziej udane fotele od nowego Forka - stąd te poszukiwania...

 

Co do pozostałych modeli OBK/WRX - to już bardziej założenia i kilka chwil spędzonych w autach demonstracyjnych - ale takie mam finalne odczucia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

eździłem Foresterem, Levorgiem, WRX'em i STI - w żadnym z nich nie ma dobrego trzymania bocznego, mam na myśli oczywiście nowe modele oczywiście to moje subiektywne odczucie, bo u siebie mam fotele ze Spec C

jak to sie mowi punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia. Masz fotele ktore wrecz oplataja kierowce - czy sa wygodne tego nie wiem. Dla mnie roznica poiedzy fotelami w Levorgu Gt-s a forku czy XV byla tak duza, że mialem problem zeby z levorga wysiasc( oczywiscie wysiadajac po raz pierwszy)  :) Byc moze nie są one tak wysmienite jak te ze spec C ale trzymanie boczne w porownaniu do tych z forka czy XV to maja znakomite przy czym sa wygodne i nie mecza. Oczywiscie tez zalezy od gabarytow kierowcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

subiektywnie odnoszę wrażenie że fabryczne stołki z Levorga lub WRX 2015 - spełnią w pełni moje oczekiwania....
 

 

jeśli przyjdzie mi dllej "dłubać" XV to mam takie same przeczucie

 

jak dla mnie mogłyby być ciut węższe ale to marginalny problem w codziennym aucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węższe? :o

 

Co prawda trzymanie boczne mają całkiem niezłe, pomijając fakt, że na skórze ubranie jednak się ślizga, ale dla mnie (90kg) mogłyby być właśnie trochę szersze.

Pisałem już o tym chyba w wątku o Levorgu, że nie do końca pasuje mi siedzisko w tym fotelu. Fakt, że mam pewnie trochę zmian zwyrodnieniowych w stawach biodrowych (narty itd), ale jadąc w dłuższą trasę (tak ponad 2h) odczuwam dyskomfort właśnie w tej okolicy, tzn, ból bocznych powierzchni ud. Myślę, że po części jest temu winna właśnie skórzana, twarda, tapicerka oraz wyprofilowanie stelaża, który wg mnie jest zbyt wąski. Nie pomaga tu też regulacja we wszystkich kierunkach. Nie testowałem foteli z wersji Comfort, ale przypuszczam, że dla mnie byłyby wygodniejsze.

 

Proponuję, przed przeszczepianiem foteli, przejechać się na nich w dłuższą trasę. ;)

 

Testowałem kilka foteli subaru i dla mnie najwygodniejsze są GT-kowe, potem fotele w Imprezie mojej żony, te w Levorgu są niestety, przynajmniej dla mnie, za twarde i za wąskie. :(

 

Choć pewnie to po części wina moich 4liter. ;)

Edytowane przez przemekka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węższe?

 

sprawdzałem fotele Levorga jak i STI są (być może to tylko moje złudzenie) szersze w siedzisku jak i od dołu do około połowy długości pleców jak te które mam w Focusie, które pod tym względem są dla mnie w sam raz

 

FF%2525202.0%252520TDCI%25252012.JPG

 

 

natomiast bez wątpienia sposób odbioru foteli w aucie jest sprawą bardzo indywidualną

Edytowane przez ketivv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Pisałem już o tym chyba w wątku o Levorgu, że nie do końca pasuje mi siedzisko w tym fotelu....

 

Przemekka - rewelacja - mam dla Ciebie rozwiązanie!

Proponuję zamianę na te z FXT Comfort - będziesz miał i szerzej po 4literami i jeszcze kawałkami materiał :)

A do tego jak załatwię gwarancyjną wymianę poszycia siedziska - to praktycznie nówki ci się dostaną :D

nie zwlekaj długo z decyzją bo może być kolejka chętnych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Tylko koniecznie muszą być z niebieską nitką, bo inaczej nie będą do wnętrza pasować. :D

 

kurcze niebieskiej nitki to nie mam - ale jest niebiesko-czarna krateczka - podejdzie? :)

Nieśmiało zapytam, jak wam tak bardzo doskwierają fotele to czemu nie odwiedzicie tapicera?

Jakiś czas temu powoziłem 200 km forkiem XT z tapicerką zrobioną we Wrocku (zamawiana przez ASO)

i pełen szacun dla komfortu i jakości wykonania :)

 

Nie chodzi mi tylko o samo obicie fotela - ale o jego wyprofilowanie - tak, aby był głębszy i nieco węższy - a do tego jeszcze trochę niższy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ale o jego wyprofilowanie - tak, aby był głębszy i nieco węższy

 

To zrobi tapicer. Wymiana poszycia na skórę to nie było p&p, ewidentnie można dużo zmienić. Wrażenie jest niesamowite.

 

 

 

jeszcze trochę niższy...

 

I jeszcze wentylowany z masażem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...