Jump to content

Centralny zamek w subaru 94 rok, da się?

Damian Mysłowski

Recommended Posts

Turbodziad powinien mieć siłowniki w drzwiach, więc trzeba dokupić sterowanie za ~ 60 zł (już z ładnymi pilotami). Wciąć się w wiązke przy drzwiach kierowcy i będzie działać. Kluczykiem otwierają się wszystkie drzwi ?

No właśnie drzwi kierowcy otwierane są mechanicznie i dawany jest sygnał na inne drzwi wiec chyba trzeba dołożyć słownik do drzwi, puścić 2 kable do drzwi i podpiąć pod sterownik

Według mnie nie trzeba żadnego siłownika. Na którymś przewodzie wychodzącym z drzwi kierowcy po podaniu mu masy drzwi się zamkną lub otworzą - już nie pamiętam. Ten sam przewód po przerwaniu jego obwodu zadziała odwrotnie. Potrzeba jedynie zwykłego przekaźnika.

Robiłem w swojej wannie kiedyś, potrzeba jeden siłownik do drzwi kierowcy, centralkę z pilotem i wio.

W drzwiach kierowcy jest tylko mikro switch który otwiera resztę drzwi ale same siłownika nie mają.

Gdzieś jest na forum jak to robiłem,nie wiem czy w dziadku jest tak samo

post-9119-1455571336,961_thumb.jpeg

Siłownik dołożyłem tam gdzie jest ten prostokąt na dole.

Edited by koziolek

podepnę się po temat bo też planuje sterowanie  na pilota założyć i pytanie takie - kabelki  ciągnąć do kolumny kierowniczej gdzie bezpieczniki są czy podpiąć sie pod zasilanie od sterowania szyb ?