Skocz do zawartości

Pytanie po pierwszym przeglądzie.


Garibaldi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pierwszy przegląd w salonie ASO po roku od zakupu za mną. Mam takie małe dwa pytania co do rezultatów:

1) zamiast oleju 0w40 mam wlany 5w30 - czy to norma ??

2) Widzę że dolali mi pół litra płynu chłodniczego i wymienili jakąś tajemniczą  uszczelkę za kilka zł. Samochód ma przejechane 9k km w ciągu tego roku. Czy taki ubytek płynu to standard ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garibaldi, zapewne myślałeś o 0W-20, a nie 0W-40. Co do oleju wymienionego, to instrukcja obsługi dopuszcza zamiast 0W-20 właśnie 5w-30 i co do zasady taki olej leją serwisy. Co do ubytku płynu chłodniczego, to takowego nie odnotowałem w swoim aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez zalano 5w30 quazara wymieniono filtry magiczna uszczelke. Na twoim miejscu zastanawialbym sie nad tym plynem chlodniczym bo albo w fabryce w japoni zalali za malo i teraz panowie uzupelnili ( najprawdopodobniej)  albo jest gdzies wyciek lub jest spalany -oby nie. Monitoruj jego stan

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby było tak, że płynu chłodniczego ubywałoby z powodu nieszczelności w samym silniku, wskutek której płyn przedostawałby się do komory spalania, to ta nieszczelność działa w dwie strony. Płyn powinien zostać wyraźnie zanieczyszczony: zmienia delikatnie kolor stając się brudniejszy, a w zbiorniku wyrównawczym pływają męty lub tłuste plamy, a w skrajnym przypadku podczas dodawania gazu bulgoczą pęcherzyki spalin. Jeśli takich objawów nie ma, a płynu będzie nadal ubywać, to najprawdopodobniej masz nieszczelność gdzieś na wężach albo chłodnicy (zdarza się, że chłodnica zostaje przedziurawiona drobnym kamykiem, który dostał się przez wlot powietrza). Sprawdź, czy na elementach układu chłodzącego nie ma białych zacieków. Odparowany w wysokiej temperaturze płyn chłodniczy pozostawia biały osad przypominający sól. W każdym bądź razie monitoruj sytuację i jeśli okaże się, że płynu jednak ubywa, to reaguj natychmiast, bo to zła oznaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...