Skocz do zawartości

Navigacja fabryczna Subaru, mapy, uaktualnienia, problemy


twkw

Rekomendowane odpowiedzi

Ile w Polsce takie cudo Kenwooda kosztuje?

W Norwegii stacja DNX7150 DAB kosztuje ok 4300 zl. Raczej slabo sie kalkuluje wywalanie obencej Fujitsu i kupowanie nowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Raczej slabo sie kalkuluje wywalanie obencej Fujitsu i kupowanie nowej.

oczywiscie ze slabo bo oem Subaru to słaba nawigacja ze starymi mapami, których update do nowych map ( ktore w rzeczywistosci sa stare) kosztuje krocie. Wywalisz ja z auta i nikt Ci jej nawet za grosze nie kupi. Za to jezeli masz Subaru w wersji bez nawigacji to zakup takiego kenwooda czy innej np na androidzie zamiast seryjnego radia to niezly pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ulotkę/voucher. Niestety nie podają nazwy konkretnego modelu, a jedynie, że to voucher ze zniżką na zakup i montaż stacji multimedialnych Kenwood z nawigacją Garmin, w ASO Subaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ulotkę/voucher. Niestety nie podają nazwy konkretnego modelu, a jedynie, że to voucher ze zniżką na zakup i montaż stacji multimedialnych Kenwood z nawigacją Garmin, w ASO Subaru.

Czyli marketing pełną parą bez konkretów. Na ichniejszej stronie doszukać się modelu dedykowanego nie można - czyli dalej nie wiadomo co oferują. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na ichniejszej stronie doszukać się modelu dedykowanego nie można...

 

poza modelem dnx525 (vw) kenwood nie robi 'dedykowanych' modeli

pozostale to 2din i wymagaja ramki/maskownicy itp

 

Pozostają jeszcze złącza itd. Co jak widać że nie jest to gotowy produkt tylko trzeba go "dorobić/dostosować" do np Forka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze jakby sie znalazl jakis dobry fachowiec to z FujitsuTen tez by cos wycisnal. Wystarczyloby, zeby dostac dostep do systemu operacyjnego i wtedy mozna byloby zainstalowac, co sie chce np. nawigacje TomTom wykupiwszy od nich mapy. Z tego co wiem to jest to Windows CE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyloby, zeby dostac dostep do systemu operacyjnego i wtedy mozna byloby zainstalowac, co sie chce

próbuj :) Nie jest to takie latwe bo prawdopodobnie bedzie wymagało ingerencji w hardware nawigacji a nie tylko zmiane softu przez kabelek

tak to wyglada w przypadku kenwooda:

http://www.garniak.pl/viewtopic.php?f=14&t=11293

Imo gra nie warta swieczki

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wystarczyloby, zeby dostac dostep do systemu operacyjnego i wtedy mozna byloby zainstalowac, co sie chce

próbuj :) Nie jest to takie latwe bo prawdopodobnie bedzie wymagało ingerencji w hardware nawigacji a nie tylko zmiane softu przez kabelek

tak to wyglada w przypadku kenwooda:

http://www.garniak.pl/viewtopic.php?f=14&t=11293

Imo gra nie warta swieczki

 

Kompletnie sie na tym nie znam zeby tego probowac. Myslalem, ze jest to tylko kwestia podmiany oprogramowania nawigacyjnego i map.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Napisalem dzisiaj maila do HERE:

"I would like to update Map of Europe for my Subaru Outback MY 2013 navigation.

However, prior my purchase I would like to get clarified when the map has been updated last time?

Accoridng to your webpage it is 2015/2016 edition but it was released in Q3 2014. It means that map is already 2 years old - see picture below.

https://subaru-eu.naviextras.com/shop/portal/newCatalog?view=item&salesPackageCode=61423

 

I would not like to spent 158 € on the map which is already outdated."

 

Dostalem nastepujaca odpowiedz:

"

Thank you for inquiring about HERE Maps. This is correct: Subaru has used a 2014/3rd quarter database to compile the 2015/2016 map version (which was released in December 2015). We have not received information if/when Subaru has planned for a next update. Please be aware of the below:

The core database for HERE Maps is updated on a daily basis. This database is made available to the navigation system vendors, portable device and car manufacturers on a quarterly basis. It is their  decision whether a specific database version will be used to update the map of their navigation system or portable device.

With kind regards,

HERE Customer Service

PO Box 501

7300 AM APELDOORN

THE NETHERLANDS"

 

Czyli to Subaru nie chce czestszych aktualizacji? Ale przeciez Here bierze pieniadze za aktualizacje!!!

Nic z tego nie rozumiem.

 

Wyslalem te e-maile na strone Facebooka Subaru Europe i bezposrednio na skrzynke konatktowa Subaru Europe. Zapytalem sie czemu toleruja taka skandaliczna dzialanosc.

Do dzis nie dostalem, zadnej odpowiedzi, ani na wpis na facebookwej stronie Subaru EU https://www.facebook.com/subarueurope/?fref=ts, ani na e-mail do nich. Kompletne olewanie klienta.

Sprzedawcy zwalaja wine na HERE, HERE na Subaru, a my mamy za to placic.

Edytowane przez Gregorius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

nawciskales tych postow gdzie sie da <_<

 

 

 

sposób na uruchomienie samego radia bez karty

 

nie

 

 

 

gdzie można taka karte tanio kupić

 

widzialem na ebayu ale nie bylo tanio

 

 

 

pożyczyć... tylko żeby odpalić radio.

 

pozyczenie i odpalenie za pomoca oryginalu nic ci nie da

karty nie da sie skopiowac albo inaczej: da sie skopiowac ale radio bedzie dzialalo tylko na oryginale

to jest secure digital a nie dyskietka 3.5 cala

proponuje wizyte w aso

 

Wytaptane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać że póki co jestem zadowolony z fabrycznej navi w Fotesterze XT 2016.

Byłem przygotowany na korzystanie z Sygic w smartfonie, a okazuje się że nie ma takiej potrzeby. Navi na konsoli jest intuicyjna, szybka, i nawet nie ma problemu z refleksami światła odbijajacego się w błyszczącym ekranie (planowałem nawet oklejanie folią 'anti gloss' jednak poczekam jeszcze trochę, bo wydaje mi się że i to nie będzie konieczne).

Zobaczę co będzie dalej, w tym tygodniu wybieramy się na wakacje (ponad 700km przez Polskę) więc niewątpliwie będzie to dobry test. Na razie jednak jesteśmy z żoną zadowoleni - chyba jako nieliczni :-o

 

Wysłano z Xperia Z3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczę co będzie dalej, w tym tygodniu wybieramy się na wakacje (ponad 700km przez Polskę) więc niewątpliwie będzie to dobry test. Na razie jednak jesteśmy z żoną zadowoleni - chyba jako nieliczni :-o

 

Wszystko zależy od tego czy się trafisz na te obszary gdzie mapa jest nieaktualna np. pojawiła się jakaś nowa autostrada  :) Mój stary Forester dostał ostatnio moduł nawigacyjny z mapami Garmin'a (UMP-pcPL) błędy są, ale świadomość,  że ktoś jest poprawi po zgłoszeniu a nowe drogi pojawią się chwilę po ich otwarciu jest niezastąpiona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nawigacja moze i nie jest najgorsza. Podstawowe problemy to:

  • aktualizacje map drogie i zadkie
  • Dosc wolne dzialanie.
  • Brak niektorych funkcji np. wyswietlania aktualnych ograniczen predkosci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygic Car Navigation jest do bani. Mapy nie są aktualne. Około 10 dnie temu dla Sygic pojawiły się nowe mapy - jest węzeł Janki i A1 (obwodnica Łodzi) ale dla Sygic Car Navigation nie ma aktualizacji. Wysłałem do nich zapytanie dlaczego tak jest. I otrzymałem odpowiedź, że to są dwa różne działy, że jest trudniej aktualizaowac SCN itd. bla, bla, bla... Krótko mówiąc, znów zmarnowałem trochę kasy na licencję Sygic Car Navigation i nowy telefon z funkcją MirrorLink.

Teraz korzystam z MAPS.ME za darmo ale niestety nie w trybie MirrorLink. Mapa Polski Ma prawie 700MB, jest całkiem niezła.

Edytowane przez Lech-A4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygic Car Navigation jest do bani. Mapy nie są aktualne. Około 10 dnie temu dla Sygic pojawiły się nowe mapy - jest węzeł Janki i A1 (obwodnica Łodzi) ale dla Sygic Car Navigation nie ma aktualizacji. Wysłałem do nich zapytanie dlaczego tak jest. I otrzymałem odpowiedź, że to są dwa różne działy, że jest trudniej aktualizaowac SCN itd. bla, bla, bla... Krótko mówiąc, znów zmarnowałem trochę kasy na licencję Sygic Car Navigation i nowy telefon z funkcją MirrorLink.

Teraz korzystam z MAPS.ME za darmo ale niestety nie w trybie MirrorLink. Mapa Polski Ma prawie 700MB, jest całkiem niezła.

Właśnie zastanawiałem się czy Sygic Car Navigation to to samo co Sygic i czy wymaga osobnej licencji. Teraz się wyjaśniło, dzięki.

 

Wysłano z Xperia Z3

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...