Skocz do zawartości

Navigacja fabryczna Subaru, mapy, uaktualnienia, problemy


twkw

Rekomendowane odpowiedzi

dokladnie to mialem na mysli

siostra najpierw sciagnela v.16 i nie dzialalo na z5 dopiero v.15 poprawnie dziala

musisz sam znalezc polozenie telefonu w aucie wtedy nie bedzie problemu zamrazania trasy

w levorgu naprzyklad kladzie telefon ze troche wystaje ze schowka i jest ok

to krecenie sie mapy jak staje na swiatlach tez mam na tomtomie mobile

 

Wytaptane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te rozpaczliwe próby uruchomienia (środkami zastępczymi) podstawowej funkcji samochodu jaką jest nawigacja to działanie, które nie powinno być w gestii nabywcy lecz sprzedającego. 

Wczoraj zgłosiłem w ASO, że moje auto, na które wydałem 180.000 zł (z doposażeniem o Vebasto i hak) jest niepełnosprawne i oczekuję naprawienia usterki. Wada polega na tym, że kupiłem samochód z końca 2015 r. natomiast mapy do nawigacji są z 2013 r. 

Panowie z serwisu przyjęli zgłoszenie i obiecali interweniować w tej sprawie u importera. O efektach powiadomię zaraz po otrzymaniu odpowiedzi z ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podstawowej funkcji samochodu jaką jest nawigacja

hmm dla mnie podstawowa funkcja auta jest mozliwosc przemieszczania sie... Nawigacje , klimatyzacje , asystenty parkowania to tylko dodatki do auta . Ale masz racje nie powinno byc tak ze kupujacy nie jest poinformowany przed zakupem ze w aucie jest m.in nieaktualna nawigacja ktorej nie mozna zaktualizowac. Jestem ciekaw jak  ASO wybrnie z sytuacji -czy zaproponuje zamontowanie stacji multimedialnej ktora taka mozliwosc posiada..Niestety wiąże sie to z daleko idacymi konsekwencjami  bo jezeli sie na to zgodzi to bedzie musialo zamontować takie stacje we wszystkich autach które się zgłoszą z taka usterka :)

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się że samochód służy do przemieszczania się ale wybierając firmę, model, wersję wyposażenia kierujemy się wieloma czynnikami.

Myślę tu o sympatii do marki, silniku, spalaniu, komforcie, ilości środków jakie możemy przeznaczyć na zakup itd itp.  Powiem szczerze że po latach użytkowania automapy nie przyszło mi do głowy aby sprawdzać przy odbiorze z którego roku i jakiej jakości będę miał mapy w fabrycznej nawigacji. Aktualne mapy w dobie dzisiejszej techniki to dla mnie naturalna sprawa, ale chyba nie jest to naturalna sprawa dla ...........

Jak pisałem wcześniej chciałem kupić aktualizacje u dilera, ale 900pln za mapy z trzeciego kwartału 2014 w kwietniu 2016 roku to...........

Arkadias trzymam kciuki i gorąco Ci kibicuję, mam do ASO 100km i z lenistwa jeszcze się  tam nie pojawiłem a rozmowy tel, pisanie na tym forum, emaile  z dilerem, aso i sip  kończą się tą samą odpowiedzią że tak już jest i nic z tym się nie da zrobić. Co najmniej półtoraroczne opóźnienie w mapach to taka nowa świecka tradycja.

Proszę napisz jak sprawa reklamacji się rozwija.

Kiedyś sugerowałem SIP że protest do Subaru w sprawie aktualizacji map chętnie podpiszę, ale przecież SIP nie będzie donosić na siebie.

pozdrawiam

p.s dostałem info o głosowaniu na Nasze samochody w plebiscycie, mój model startuje w kategorii rozsądek, i jak mam głosować skoro ......

a może zagłosuję na tak , więcej ludzi kupi te samochody i będzie nas więcej do protestowania i ktoś zwróci uwagę na problem z aktualizacją map

Edytowane przez twkw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co najmniej półtoraroczne opóźnienie w mapach to taka nowa świecka tradycja.
 

 

Coś Ty !  To bardzo stara tradycja ;-) . W 2007 roku, było jeszcze gorzej, a mapy kosztowały ponad 2tys.

Tyle, że powinno się już cos mienić. Na pocieszenie, podobno w innych markach wygląda to tylko troszkę lepiej ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co najmniej półtoraroczne opóźnienie w mapach to taka nowa świecka tradycja.
 

 

Coś Ty !  To bardzo stara tradycja ;-) . W 2007 roku, było jeszcze gorzej, a mapy kosztowały ponad 2tys.

Tyle, że powinno się już cos mienić. Na pocieszenie, podobno w innych markach wygląda to tylko troszkę lepiej ;-)

 

 

Bo te opóźnienie w krajach o stabilnej infrastrukturze  nie jest  problemem, w PL dużo się zmienia i bywa, że te zmiany powodują że nawigacja w niektórych miejscach robi się bezużyteczna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co najmniej półtoraroczne opóźnienie w mapach to taka nowa świecka tradycja.
 

 

Coś Ty !  To bardzo stara tradycja ;-) . W 2007 roku, było jeszcze gorzej, a mapy kosztowały ponad 2tys.

Tyle, że powinno się już cos mienić. Na pocieszenie, podobno w innych markach wygląda to tylko troszkę lepiej ;-)

 

 

Bo te opóźnienie w krajach o stabilnej infrastrukturze  nie jest  problemem, w PL dużo się zmienia i bywa, że te zmiany powodują że nawigacja w niektórych miejscach robi się bezużyteczna. 

 

W Norwegii mapa 2013 (Q3 2011) i nie ma rond, ktore wybudowano w 2008 roku. HERE to kompeltna kicha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się że samochód służy do przemieszczania się ale wybierając firmę, model, wersję wyposażenia kierujemy się wieloma czynnikami.

Myślę tu o sympatii do marki, silniku, spalaniu, komforcie, ilości środków jakie możemy przeznaczyć na zakup itd itp.  Powiem szczerze że po latach użytkowania automapy nie przyszło mi do głowy aby sprawdzać przy odbiorze z którego roku i jakiej jakości będę miał mapy w fabrycznej nawigacji. Aktualne mapy w dobie dzisiejszej techniki to dla mnie naturalna sprawa, ale chyba nie jest to naturalna sprawa dla ...........

Jak pisałem wcześniej chciałem kupić aktualizacje u dilera, ale 900pln za mapy z trzeciego kwartału 2014 w kwietniu 2016 roku to...........

Arkadias trzymam kciuki i gorąco Ci kibicuję, mam do ASO 100km i z lenistwa jeszcze się  tam nie pojawiłem a rozmowy tel, pisanie na tym forum, emaile  z dilerem, aso i sip  kończą się tą samą odpowiedzią że tak już jest i nic z tym się nie da zrobić. Co najmniej półtoraroczne opóźnienie w mapach to taka nowa świecka tradycja.

Proszę napisz jak sprawa reklamacji się rozwija.

Kiedyś sugerowałem SIP że protest do Subaru w sprawie aktualizacji map chętnie podpiszę, ale przecież SIP nie będzie donosić na siebie.

pozdrawiam

p.s dostałem info o głosowaniu na Nasze samochody w plebiscycie, mój model startuje w kategorii rozsądek, i jak mam głosować skoro ......

a może zagłosuję na tak , więcej ludzi kupi te samochody i będzie nas więcej do protestowania i ktoś zwróci uwagę na problem z aktualizacją map

Ja kupiłem auto w konkretnym celu i uważałem zg z doświadczeniem, że podejmuję właściwą decyzję. Potrzebuję do pracy i wyjazdów prywatnych auto bezpieczne, wygodne i uniwersalne. W poprzednim modelu nie chciałem fabrycznej nawigacji, wolałem jakiegoś Phantoma z możliwością zainstalowania aktualnych i często aktualizowanych map. Padło na AUTOMAPĘ i było ok. Za niecałe 200 zł aktualizacja kilka razy w roku. W następnym modelu zależało mi na automacie i ES, wybrałem najdroższą wersję, nawigacja była obligatoryjna. Auto jest świetne ale z usterką, którą zgłosiłem i czekam na usunięcie. Mogę ponieść dodatkowy rozsądny koszt ale jeżdżenie z włączoną nawigacją i tabletem z plączącymi się kabelkami mnie doprowadza do .....Nie mam zamiaru dłubać samemu lub oddać auto na gwarancji w ręce "nieASO". Jako zadowolony i lojalny dotychczasowy użytkownik marki Subaru chcę rozwiązać problem zg z prawem. Dlatego poczekam "cierpliwie" na odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

here zrobil duzy update map, same poprawki to prawie 3gb na europe

tak, jest slynny wezel janki ;)

powinny ukazac sie z oznaczeniem 2016q1 rowniez na kartach sd

 

Wytaptane

Ciekawe kiedy trafi do naszych ASO?

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

here zrobil duzy update map, same poprawki to prawie 3gb na europe

tak, jest slynny wezel janki ;)

powinny ukazac sie z oznaczeniem 2016q1 rowniez na kartach sd

 

Wytaptane

Ciekawe kiedy trafi do naszych ASO?

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Znaczy auto odebrane w lipcu będzie miało wgraną tę aktualizację?

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diabli wiedza ;)

update map nie oznacza aktualizacji u wszystkich 'od reki'

najszybciej wchodza aktualizacje z serwera, te sa juz dostepne

systemy na kartach lub pllytach najpierw musza trafic do produkcji

jak nie grzebia w navcore to szybko, jak cos pokombinuja to dluzej

moze nasz dzial techniczny wrzuci jakies info

 

Wytaptane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie pewno wydana w koncu roku i bedzie wersja Q3 2016 i bedzie sprzedawana przez 2 nastepne lata jako nowosc.

Skoro aktualizacja ma 3gb dodadkowych danych to jak ma sie to zmiescic na karcie pamieci 8 GB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

aktualizacja ma 3gb dodadkowych danych

 

nie ma 3gb dodatkowych danych tylko zmieniono 3gb teraz czytam ze nawet wiecej

pelne pokrycie eu w here maps to 10.5gb wiec na karty sd trafia mniej danych

 

 

 

bedzie wersja Q3 2016 i bedzie sprzedawana przez 2 nastepne lata jako nowosc

 

obys byl zlym prorokiem

 

Wytaptane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety takie jest moje ponad 6 letnie doswiadczenie z mapami Subaru.

Jesli sie ta aktualizacja pojawi przed wakacjami to rozwaze jej kupno, ale tej starej wersji 2015/16 wydanej w Q3 2014 z pewnoscia nie wezme.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Napisalem dzisiaj maila do HERE:

"I would like to update Map of Europe for my Subaru Outback MY 2013 navigation.
However, prior my purchase I would like to get clarified when the map has been updated last time?
Accoridng to your webpage it is 2015/2016 edition but it was released in Q3 2014. It means that map is already 2 years old - see picture below.
https://subaru-eu.naviextras.com/shop/portal/newCatalog?view=item&salesPackageCode=61423

I would not like to spent 158 € on the map which is already outdated."

 

Dostalem nastepujaca odpowiedz:

"

Thank you for inquiring about HERE Maps. This is correct: Subaru has used a 2014/3rd quarter database to compile the 2015/2016 map version (which was released in December 2015). We have not received information if/when Subaru has planned for a next update. Please be aware of the below:

The core database for HERE Maps is updated on a daily basis. This database is made available to the navigation system vendors, portable device and car manufacturers on a quarterly basis. It is their  decision whether a specific database version will be used to update the map of their navigation system or portable device.

With kind regards,

HERE Customer Service
PO Box 501
7300 AM APELDOORN
THE NETHERLANDS"

 

Czyli to Subaru nie chce czestszych aktualizacji? Ale przeciez Here bierze pieniadze za aktualizacje!!!

Nic z tego nie rozumiem.

 

Wyslalem te e-maile na strone Facebooka Subaru Europe i bezposrednio na skrzynke konatktowa Subaru Europe. Zapytalem sie czemu toleruja taka skandaliczna dzialanosc.

Edytowane przez Gregorius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...