Skocz do zawartości

Navigacja fabryczna Subaru, mapy, uaktualnienia, problemy


twkw

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

W dobie navi w telefonie trzeba mieć nasrane we łbie żeby płyty za 1000 kupować...

To zależy ile na to 1000Pln będzie się pracowało :-). Nawigacja w telefonie to nie to samo, taka prowizorka niestety jesteśmy na to skazani.
Samochodowa navigacja za to ma nie aktualne mapy. Wiec taki tom tom, automapa, sygic czy tez navi expert. Mają szybciej uaktualnione mapy. Zaskoczyc takze potrafi yanosik nie chodzi o wyznaczanie trasy, lecz potrafi zlokalizować adres którego nie mają giganci

 

Wysłane z mojego Honor 7.

 

 

Mapy to przewaga niefabrycznej nawigacji oraz ewentualnie informacje na bieżąco o natężeniu ruchu, wszytko niestety kosztem wygody (kabelki, przyssawki itp). Miejmy nadzieję, że w nowych modelach dopracowany zostanie MirrorLink czy jakieś antologiczne rozwiązanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe mapy i informacje o korkach są juz w samochodach. nie tylko klasy mercedes czy bmw. 

np rodzice kupili Toyote i tam mają 3 lata aktualizacji za free, nie pamiętam ile razy w roku ale na pewno nie raz.

Informacje o korach też są bez podłączania telefonu.

 

można ...? Można.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na wiadomość że wszystko to wina Kopernika bo ziemia się kręci i nie można ustawić GBS i online aktualizować map.

Amerykańce to maja problemy

 

Gdzieś tu czytałem że here kupiło BMW czy to prawda.

Navi w moim subaru właśnie tak wygląda ale jednak prowadzi mnie po drogach, może dlatego że w Polsce drogi leżą bliżej siebie i zawsze w jakąś trafi.

Edytowane przez twkw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne zachowanie tej nawigacji przy problemach z GPS, w poprzednim modelu przy braku sygnału można nawigować pod danych z prędkościomierza i kierunku (akcelerometr czy kompas). Tyle, że układ trzeba skalibrować np. po zmianie opon (jest odpowiednie menu u ustawieniach). Może w nowym jest podobnie?  


Gdzieś tu czytałem że here kupiło BMW czy to prawda.

 

http://www.komputerswiat.pl/jak-to-dziala/2015/10/mapy-here.asp 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś tu czytałem że here kupiło BMW czy to prawda.

HERE było własnością działu telefonów Nokii. Następnie cały dział telefonów wraz z HERE kupił Microsoft za bodajże 200mln $

Następnie w tym roku sprzedał systemy nawigacyjne HERE dla konsorcjum producentów samochodowych, w skład którego weszli m.in. BMW, Audi, Mercedes, za kwotę jak podawała prasa IT, kilku miliardów $

Tak się robi interesy.

Dział telefonów Nokia przechrzcili na Microsoft Lumnia.

Za czasów Nokii kilkakrotnie korzystałem z HERE i było OK.

Teraz to nawet nie wiadomo o co chodzi w tym burdelu. Oprogramowanie nawigacyjne w moim Foresterze MY15 jest produkcji iGo a mapy HERE. Chyba chwilowo nad tym nikt nie panuje, albo Subaru dołączyło do w/w konsorcjum i musi im się zwrócić inwestycja.

Bo przecież iGo nadal dostarcza mapy i obsługuje dziesiątki marek aut i setki modeli.

 

A opinia niektórych kolegów, że podrygujący na szybie smartfonik zastępuje wbudowaną nawigację świadczy tylko o tym, że nie mieli nigdy do czynienia z dobrym rozwiązaniem fabrycznym. Dla kupującego kwota 1k w porównaniu do 150K nie ma znaczenia i każdy klient kupujący nowy samochód zgodzi się na ten koszt aby mieć kompletne i dobre rozwiązanie.

 

Jest takie powiedzenie "jak nie potrafisz to się nie pchaj na afisz". Więc z tego założenia wyszedł producent Subaru tylko w niewłaściwą stronę skierował swoje kroki - trzeba było w sprawie systemu nawigacyjnego rozmawiać z doświadczoną firmą: Tom Tom, Garmin ale nie wybrali japońskiego producenta Fujitsu (nie wiem aby cokolwiek wcześniej zrobili w kwestii nawigacji samochodowych) i stąd mamy ten kwas. Stację multimedialną zaprojektowało Fujitsu, potem pewnie powstały problemy kto napisze soft nawigacyjny i skąd wziąć mapy - tak przypuszczam.

Edytowane przez Lech-A4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A opinia niektórych kolegów, że podrygujący na szybie smartfonik zastępuje wbudowaną nawigację świadczy tylko o tym, że nie mieli nigdy do czynienia z dobrym rozwiązaniem fabrycznym ...

 

O ile za taki uznasz BMW Professional to miałem z nim do czynienia, nawet w swoim aucie przez kilka lat ;)

Wszystkomająca, m.in. traffic, help online, bajerancki idrive, wyświetlanie wskazówek między zegarami i inne wodotryski.

Całą te navi za 10 tys rozwalał smartfonik z google maps lub sygicem.

Po prostu był naprawdę online, miał mapy sprzed dwóch-trzech miesięcy, a nie sprzed roku jak w beemce.

Nic nie podrygiwał ani nie dygotał, bo nie miałem chińskiego uchwytu za kilka złotych tylko oryginał samsunga. Zresztą do dziś ze mną jeździ.

Rozumiem kult fabrycznej navi, ale patrzmy trzeźwo na takie rozwiązania.

 

BTW z rns510 w passacie jeżdżę praktycznie codziennie, jest OK ale bez przesady.

Bardzo brakuje głosowych ostrzeżeń przed fotoradarami co posiada byle smartfonik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile za taki uznasz BMW Professional to miałem z nim do czynienia

 

Nie znam tego rozwiązania, dlatego nie będę go oceniał.

Powiem tylko, że mam fabryczne rozwiązanie od 2010 (już pisałem) w Renault Laguna III opartą na TomTom'ie z TMS - cztery aktualizacje mapy w roku (157,- pln) + fotoradary (47,- PLN). Informacja po TMS w państwach Europy zach. działała znakomicie a że w Polsce oczywiście nie, to tylko wina naszych dyrekcji dróg, które nic nie robią w tym względzie.Jak dla mnie, opłacało się. Szczególnie jak porównam z przejazdem A2 Konin-Poznań za 36,- pln System jest i tak o krok starszy niż w nowszych modelach po lifingu gdzie TomTom już miał funkcję komercyjną aut. TomTom Live Traffic.

Tak więc dochodzę do wniosku, że różnica zadań na temat nawigacji wbudowanych tylko potwierdza, że rozwiązanie drogie (BMW), do którego się zraziłeś nie musi być lepsze o znacznie tańszego (Renault). Przed Renault Laguną miałem Audi A4 (nowy, mod.2008) - tu dopiero była porażka w/s elektroniki, aż nie chce mi się pisać. Potwierdzająca tylko, znany fakt że Niemcy nie powinni sią tą dziedziną parać. Ukradli Audi A4 w Poznaniu to skończyło moje boksowanie z ASO Audi.

 

Ja wolałbym - żadnych kabelków ani czegokolwiek na szybie. No ale może to raczej to chyba raczej sprawa gustu, widzę czasami gości co mają po 2-3 urządzenia na szybie :) i jest im z tym dobrze, więc nie ma przeszkód.

.

Edytowane przez Lech-A4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wolałbym - żadnych kabelków ani czegokolwiek na szybie.

 

 

Też tak wolałbym ;) ale skoro nie mam navi...

 

Na szczęście nie kleję nic do szyby. W OBK-u jest taka pozioma półeczka nad radiem:

e258104_img.jpg

do której przykleiłem krążek tomtoma i do niego przyczepiam uchwyt. Krążek trochę z boku, żeby smartfon nie zakrywał wyświetlacza.

Niestety kabelek się majta, więc jak kiedyś napisałem za dużo prestiżu w tym nie ma :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.subaru.pl/index.php?/topic/87534-mapy-i-nawigacja-outback-ex-my-15/#entry2440840

W tym zablokowanym temacie otrzymałem informację że opóźnienie w wydawaniu aktualizacji wynosi 1,5 roku i temat jest nie do przeskoczenie.

Tak na marginesie w moim odczuciu minimum 1,5 roku.

Ale zastanawiam się czy temat jest nie do przeskoczenia bo ,,nie bo nie'' ( uzasadnienie z piaskownicy ) , czy też problem jest nie do przeskoczenia i ma logiczne i uczciwe wyjaśnienie najlepiej pozbawione fałszywej dyplomacji.

Wyczytałem też gdzieś na forum że SIP zgłasza problem navi gdzieś wyżej, więc pragnę poinformować że jeśli tylko SIP będzie potrzebował podpisu pod petycją oburzonych czy niezadowolonych z navi klientów to może na mnie liczyć.

Trochę nie w temacie ale gdybyśmy znali prawdziwą przyczynę nawet niewygodną dla Subaru sympatia do marki by nie ucierpiała, może coś byśmy wymyślili by sytuacja się poprawiła. 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W tym zablokowanym temacie otrzymałem informację że opóźnienie w wydawaniu aktualizacji wynosi 1,5 roku i temat jest nie do przeskoczenie...

 

siostra otrzymala identyczne info od subaru deutschland

poniewaz dobrze dziala mirrorlink w jej levorgu uznala temat za zamkniety

250 e versus 30 e za sygica dozywotnio tez ma znaczenie

 

Wytaptane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o stacje ale o iphone mirorlink nie obsluguje ios

no tak ale zawsze chyba mozna sobie iphona podlaczyd do normalnej stacji multimedialnej przez hdmi i miec ekran iphona na ekranie stacji multimedialnej  oczywiscie bez mozliwosci dotykowej obslugi iphone'a. Seryjna stacja ma gniazdo hdmi??

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałem w web'owm sklepie HERE: SUBARU GEN2 EUROPE 2016 Product T1000-24640 Wczoraj otrzymałem przesyłkę, rozpakowuję i znajduję kartę SD z opisem: HERE Maps Update SUBARU GEN2 Europe 2016 SENQYA6500 T1000-24641, na razie jest dobrze. Po zainstalowaniu w Foresterze sprawdzam w pomocy edycję map, i co widzę: 2014.Q3 Mało mnie szlag nie trafił. Złożyłem reklamację w internetowym sklepie HERE

 

Dziś otrzymałem odpowiedź z HERE:

"Hereby, we would like to inform you that order Pxxxxxxxx will be refunded. It will be processed as soon as possible, you should receive the money within 2-3 weeks. It could be that you receive it sooner."

 

I tak się zakończy moja przygoda z HERE, przynajmniej do czasu aż zaczną sprzedawać mapy z aktualnymi danymi.

 

W poniedziałek umówiony jestem w ASO na aktualizację MirrorLink'a i bazy utworów muzycznych. Ciekawe ile za tą usługę zapłacę?

No i jeszcze muszę kupić jakiś smartfony z funkcją MirroLink, tylko do nawigacji. Najtańszy certyfikowany przez MirroLink to Galaxy S4 Mini.

 

Ktoś używa Galaxy S4 Mini do nawigacji, jak sobie radzi?

Edytowane przez Lech-A4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No i jeszcze muszę kupić jakiś smartfony z funkcją MirroLink, tylko do nawigacji. Najtańszy certyfikowany przez MirroLink to Galaxy S4 Mini.

 

Ktoś używa Galaxy S4 Mini do nawigacji, jak sobie radzi?

 

 

Aktualizacja Stacji Multimedialnej powinna być gratis, przynajmniej ja nic nie płaciłem. Zapytaj wcześniej jaką mają wersję oprogramowania, Mirror link 1.1 który teoretycznie powinien działać jest od wersji softu ML9910. Mi wgrali właściwą wersję dopiero za 3 razem....

Edytowane przez Eclipse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Aktualizacja Stacji Multimedialnej powinna być gratis, przynajmniej ja nic nie płaciłem. Zapytaj wcześniej jaką mają wersję oprogramowania, Mirror link 1.1 który teoretycznie powinien działać jest od wersji softu ML9910. Mi wgrali właściwą wersję dopiero za 3 razem....

 

Dziękuję za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek ASO zaktualizował mi oprogramowanie stacji multimedialnej, jest aktualna funkcja MirrorLink.

Kupiłem Samsunga Galaxy S6 Edge, zainstalowałem SYGIC i połączyłem przez MirrorLink z Foresterem - generalnie działa. Ale jakość tego działania pozostawia bardzo dużo do życzenia.

 

Teraz kilka sprawdzonych osobiście uwag o takim rozwiązaniu.

Sygic informuje, że stosuje mapy TomTom'a - ale program (silnik) nawigacji Sygic niezbyt daje sobie radę z obsługą nawigacji i funkcji MirrorLink jednocześnie. Spóźnia się, ma dłuższe chwile gdy nic się nie dzieje na ekranie pomimo przemieszczania się auta, w chwili postoju nie pamięta ostatniego kierunku jazdy i kręci mapą (sprawdzone przy: ustawieniu mapy w kierunku jazdy). Jakość obrazu też nie rewelacja. I to wszystko pomimo bardzo mocnego smartfona.

 

Wnioski ostateczne:

  • Niestety takie rozwiązanie nie dorasta do pięt wbudowanego rozwiązania TomTom w mojej Lagunie i trzeba to traktować jako gorszy zamiennik.
  • Oczywiście będę stosował Sygic'a poprzez MirrorLink aż do czasu gdy nawigacja Subaru będzie miała dostęp do aktualnych map. Bo nie mam wyjścia.
  • Rozwiązania z przyczepionym smartfonem raczej nie będę stosował.

 

Na marginesie:

Dziś HERE zwrócił środki na moje konto.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Sygic Car Navigation wersja 15.1.0 (pobrana w poniedziałek) ale jest już 15.2.0 - pobiorę i sprawdzę.

 

W wersji 16.0.16 jest GPS Nawigacja i Mapy Sygic, ale on chyba nie obsługuje funkcji MirrorLink. Przynajmniej nie ma ani słowa o tej funkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...