Skocz do zawartości

Navigacja fabryczna Subaru, mapy, uaktualnienia, problemy


twkw

Rekomendowane odpowiedzi

http://dailydriver.pl/nowosci/wydarzenia/fiat-sprzedaje-auta-z-oszukanymi-nawigacjami-tomtom/

 

w Fiacie z mapami Here też jest ten sam problem z aktualizacjami  :huh:

No to jest to ciekawe. We Freemoncie którego miałem ostatnio w użyciu był Garmin a nie Here. A może to była podróbka :D. Model był z zeszłego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

To mój pierwszy post na forum SIP dlatego witam wszystkich użytkowników serdecznie.

 

Chciałbym zapytać jak oznaczone są najnowsze mapy w nawigacji Subaru.

Niedawno odebrałem Forestera - rok produkcji 2017, w którym zainstalowane są mapy z oznaczeniem 2014 Q3

podczas jazdy zorientowałem się że mapy mają dużo braków i chciałbym je aktualizować, stąd moje pytanie.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, coval napisał:

To mój pierwszy post na forum SIP dlatego witam wszystkich użytkowników serdecznie.

 

Chciałbym zapytać jak oznaczone są najnowsze mapy w nawigacji Subaru.

Niedawno odebrałem Forestera - rok produkcji 2017, w którym zainstalowane są mapy z oznaczeniem 2014 Q3

podczas jazdy zorientowałem się że mapy mają dużo braków i chciałbym je aktualizować, stąd moje pytanie.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź

wizyta w ASO - powinno być bezpłatne uaktualnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 16.02.2018 o 13:48, Piskoor napisał:

wizyta w ASO - powinno być bezpłatne uaktualnienie

Zapomnij.

Za duże pieniądze i oczywiście stare wersje map. Niestety przeszedłem tą ścieżkę zdrowia a nawet więcej, można poczytać moje wcześniejsze wypowiedzi. Nawigacja w Subaru to dramat.

Kupiłbym nową niezależną konsolę multimedialną tylko nie mogę znaleźć niczego co by pasowało fizycznie w miejsce oryginału. Więc mam doczepiony smartfon z Automapą, który w pewnym stopniu zagraża bezpieczeństwu ale to już Subaru nie martwi. Ich standardowa odpowiedź - Subaru nie kupuje się dla nawigacji. Z doświadczenia dodałbym ani dla wyglądu, ani dla jakości serwisu, itd. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Lech-A4 napisał:

nie mogę znaleźć niczego co by pasowało fizycznie w miejsce oryginału

standardowe 2 DIN + ramka. Kenwood współpracuje z SIP w zakresie oferty na alternatywne rozwiązania. 

Tutaj o to samo w sumie pytałem => 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wlasnie trafilem na taka stronke: https://www.scdb.info/en/software-plugins/

W mojej nawigacji OBK MY17 cierpie na brak ostrzezen przed  kamerami. Czy ktos moze wie, czy to bedzie dzialalo z zestawem HK, czy tez tylko dostepne jest dla Forka?

czy jest wogole jakas mozliwosc uruchomienia ostrzezen przed kamerami?

Edytowane przez Gregorius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie o nawigacjach i mapach uzywanych przez Subaru jest coraz gorsze. W maju zrobilem aktualizacje map na "najnowsze" wersja 2017/18 z Q3 2016!!!.

Ta mapa jest chyba jeszcze gorsza od poprzedniej wersji. W Norwegii i Szwecji nie miala odcinkow autostrad oddanych do uzytku 4 lata temu. W Sztkoholmie zglupiala do reszy. Komunikaty mam ustawione na "krotkie", a mimo to na bardziej skommplikowanych wezlach drogowych nawigacja nie nadazala z podawaniem komunikatow i z informacja graficzna. Pobladzilem na calego. Po wyjezdzie z tunelu nawigacja przez pare ladnych minut szukala sygnalu i "zmieniala trase" , a ja nie wiedzialem dokad jechac. Uratowal mnie corka, ktora prowadzila mnie na nawigacji z taniego telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.07.2018 o 07:43, Gregorius napisał:

Moje zdanie o nawigacjach i mapach uzywanych przez Subaru jest coraz gorsze. W maju zrobilem aktualizacje map na "najnowsze" wersja 2017/18 z Q3 2016!!!.

Ta mapa jest chyba jeszcze gorsza od poprzedniej wersji. W Norwegii i Szwecji nie miala odcinkow autostrad oddanych do uzytku 4 lata temu. W Sztkoholmie zglupiala do reszy. Komunikaty mam ustawione na "krotkie", a mimo to na bardziej skommplikowanych wezlach drogowych nawigacja nie nadazala z podawaniem komunikatow i z informacja graficzna. Pobladzilem na calego. Po wyjezdzie z tunelu nawigacja przez pare ladnych minut szukala sygnalu i "zmieniala trase" , a ja nie wiedzialem dokad jechac. Uratowal mnie corka, ktora prowadzila mnie na nawigacji z taniego telefonu.

Generalnie fabryczne mapy Subaru sa kiepskie i nie warte zakupu aktualizacji. Szkoda zachodu i nerwow. Poszukaj sobie nawigacji Sy..., czesto oferowana w promocji z dozywotnia licencja oraz trafficiem. Nie wiem jak nowa generacja, ale gorzej juz nie bedzie.:-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/10/2018 at 7:32 AM, Gregorius said:

Wlasnie trafilem na taka stronke: https://www.scdb.info/en/software-plugins/

W mojej nawigacji OBK MY17 cierpie na brak ostrzezen przed  kamerami. Czy ktos moze wie, czy to bedzie dzialalo z zestawem HK, czy tez tylko dostepne jest dla Forka?

czy jest wogole jakas mozliwosc uruchomienia ostrzezen przed kamerami?

 

Ja zakupiłem powyższe do Forestera XT MY16, zrobiłem tak jak w instrukcji ale niestety nie działa, navi nic nie pokazuje i nie ma też opcji w menu żeby pokazywał radary/speed kamery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Sprowadziłem samochód z Usa - Subaru Impreza rocznik 2018 potrzebuje zaktualizować Automapę dla Europy - czy możecie mi pomóc w tym temacie? Jeżeli jest osoba na forum która za opłata jest w stanie to zaktualizować i wgrać mapy Europy - przede wszystkim Polski równiez jestem zainteresowany :) ( jestem z Łodzi ) dajcie znać - wielkie dzięki.

 

jmatysiak@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...
Wlasnie trafilem na taka stronke: https://www.scdb.info/en/software-plugins/
W mojej nawigacji OBK MY17 cierpie na brak ostrzezen przed  kamerami. Czy ktos moze wie, czy to bedzie dzialalo z zestawem HK, czy tez tylko dostepne jest dla Forka?
czy jest wogole jakas mozliwosc uruchomienia ostrzezen przed kamerami?

Subaru bazuje na TomTom, można na telefonie mieć mobilnego Tomtom, za 50 zł rocznie masz kamery na cały świat, a po carplay lub Androidauto masz wyświetlanie na ekranie multimedialnym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
W dniu 28.01.2022 o 14:51, TOMA52 napisał:

Obecnie (styczeń 2022) mam mapy 2020/2021 - czyli wersja Q42019 ;-)

Ma się niebawem ukazać update. Ja stawiam na Q42020. 

Mam już zainstalowane 2020.Q4. Sprawdzam, jakich dróg jeszcze nie uwzględniono. Co oznacza cyfra [201218] w ścieżce /partner-materials ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...