Skocz do zawartości

Navigacja fabryczna Subaru, mapy, uaktualnienia, problemy


twkw

Rekomendowane odpowiedzi

Pewny jestes, ze to rzeczywiscie mapy z 2015/16 roku. Znajac praktyke te firmy beda sprzedawali mapy z 2013-14 roku.

Tak sie scwanili, ze nie podaja teraz, z ktorego roku mapa pochodzi, tylko rok wersji.

Widze, ze w ciagu ostatnich miesiecy podniesli cene o 60 €. Do niedawna mozna bylo kupic download mapy za 159 €. Na mnie gnojki nie zarobia.

Jest to sankcjonowane prawem wyludzanie pieniedzy.

Nie kupilem Subaru dla nawigacji, ale to co robia jest wkurzajace. Jak nic nie zmienia w polityce to bede rozwazal kupno innego samochodu.

Subaru ma kompletnie w nosie rynek europejski.

Edytowane przez Gregorius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam z niecierpliwością na relację LechA4 na temat zakupionych aktualizacji.

Mnie kompletnie nie interesuje fakt że mogę lub nie /bo z IPhona się nie da/ podłączyć mapy z telefonu.

Jak kupuję pralkę np Miele i jest napisane że ma dodatkową funkcję ,,nawigacji''  to uważam że ta funkcja powinna działać i działa, mimo że pralkę kupiłem po to by prała.

Samochód kupuję w określonym celu by przejechać z punktu A do punktu B w odpowiednim komforcie, w samochodzie ulubionej marki, z udogodnieniami oferowanymi przez producenta.

Jeśli samochód ma podgrzewane fotele to nie mam zamiaru pod tyłek czy plecy wkładać termofor z ciepłą wodą, podobnie sprawa się ma z nawigacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak najbardziej , przecież Subaru nie kupuje się dla nawigacji :-P

Oczywiście do nawigacji w ogóle nie potrzebuję samochodu ale do samochodu potrzebuję DOBRĄ nawigację a nie przestarzałego bubla. Czy ktoś mi dał nawigację gratis - NIE, cena modelu z nawigacją jest wyższa niż cena bez nawigacji, zgadza się?

Więc nikt mi nie robi łaski i powinienem otrzymać aktualne na dzień zakupu mapy!


 

 

Pewny jestes, ze to rzeczywiscie mapy z 2015/16 roku

 

 

 

Ja czekam z niecierpliwością na relację LechA4 na temat zakupionych aktualizacji.
  • Zamawiałem w web'owm sklepie HERE: SUBARU GEN2 EUROPE 2016 Product T1000-24640
  • Wczoraj otrzymałem przesyłkę, rozpakowuję i znajduję kartę SD z opisem: HERE Maps Update SUBARU GEN2 Europe 2016 SENQYA6500 T1000-24641, na razie jest dobrze.
  • Po zainstalowaniu w Foresterze sprawdzam w pomocy edycję map, i co widzę: 2014.Q3

Mało mnie szlag nie trafił.

Dziś złożyłem reklamację w internetowym sklepie HERE, jak nie uwzględnią reklamacji i nie otrzymam aktualnej mapy 2016 albo zwrotu pieniędzy, zwrócę się z reklamacją do Europejskiego Centrum Konsumenckiego (http://www.konsument.gov.pl). A z HERE pożegnam się ostatecznie.

I jeszcze, żeby się bardziej wkurzyć - dziś aktualizowałem mapy TomTom w Renault Laguna III i oczywiście dostałem mapy 2016.Q1 (nazwa handlowa - wiosenne). Można, można!

 

Radość z zakupu Forestera blednie w tempie błyskawicznym. Nawigacja w Subaru to jakieś "odkrywanie Ameryki" po 20 latach funkcjonowania nawigacji samochodowych. Pod koniec lat 80-tych przez rok mieszkałem w RFN i wtedy ADAC częściej aktualizował atlasy samochodowe na papierze niż Ci geniusze dziś z dostępem do nowoczesnej technologii.

 

Tyle na dziś. Pozdrawiam

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z nawigacja Subaru wlacze juz 6 lat.

W poprzednim Subaru nawigacja byla na DVD i pasowaly mapy z VOLVO, ktore mozna bylo raz do roku aktualizowac.

W obecnym na karcie nic sie nie da zrobic. Trzeba jezdzic albo z e starymi mapami, albo placic jakies fantastyczne pieniadze.

Jest to ewidentna wina FHI i Subaru, ze zawarlo takie umowy z HERE.

 

Jaka pojemnosc ma karta, ktora Ci wyslali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jaka pojemnosc ma karta, ktora Ci wyslali?

 

Nie wiem. Niestety system Windows nie widzi tej karty. Jest zapisana w jakim innym systemie operacyjnym.

 

Jak odzyskam kasę, to chyba kupię nawigację Garmina nüviCam™ LMT-D, kosztuje trochę więcej ale w zamian dożywotnia aktualizacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda ze zanim kupiles auto nie czytales forum bo od 2014roku ludziska pisza ze oem Subarowska nawigacja to badziew bez aktualizacji a jak sa to stare i kosztuja krocie. Tak  to mogles kupic auto bez nawi + stacje multimedialna kenwooda  ktora oferuje ASO , ktora w chwili obecnej ma dożywotnia garminowska aktualizacje. Ale juz nic nie zrobisz...

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę zależy jaką wersję się kupuje, jak ja kupowałem OBK to H6 miała już nawigację i zmiana to tylko dodatkowy koszt za coś co już się zapłaciło. Jak dla mnie problem braku aktualizacji jest kompletnie niezrozumiały bo technicznie takie mapy istnieją. Niestety w Europie mamy słabe wsparcie konsumentów to nie USA gdzie pozew zbiorowy może wywrzeć presję na producenta. Też myślę o przejściu na zewnętrzną nawigację, ale jest to rozwiązanie bardziej kłopotliwe (przyssawki, kabelki itp).  

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak  to mogles kupic auto bez nawi + stacje multimedialna kenwooda  ktora oferuje ASO , ktora w chwili obecnej ma dożywotnia garminowska aktualizacje. Ale juz nic nie zrobisz...
 

 

nie wiem, nie znam się ale chyba w aucie z fabryczna navi też można wymienić  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Niestety system Windows nie widzi tej karty.

 

Możesz sprawdzić w zarządzaniu dyskami, czy masz przypisaną literę do czytnika i jak brakuje, uzupełnić.

Ale generalnie nie zalecam ćwiczeń z podstaw informatyki na tej karcie bo możesz wysłać ją w kosmos ;)

 

 

 

stacje multimedialna kenwooda ktora oferuje ASO ...

 

Znasz nazwę tej stacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak  to mogles kupic auto bez nawi + stacje multimedialna kenwooda  ktora oferuje ASO , ktora w chwili obecnej ma dożywotnia garminowska aktualizacje. Ale juz nic nie zrobisz...
 

 

nie wiem, nie znam się ale chyba w aucie z fabryczna navi też można wymienić  ;)

 

 

Pewnie można tylko koszt dodatkowy, pytanie co z gwarancją (chyba że w ASO). Nie wiem czy w MY15 czegoś się nie straci z funkcjonalności (jakiś taki rozbudowany komputer pokładowy czy coś). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pozostaje nam sponsoring jakiegoś rodaka który odblokuje nam sprzęt fabryczny by można było wkładać karty z dowolnymi mapami.

Powiem tak chętnie zapłaciłbym np. Automapie czy Tomtomowi czy Garminowi ponad tysiaka za mapy gdyby takie dla Naszych navi opracowali.

here i subaru no cóż nie przez przypadek napisane z małej litery. Boli jak to piszę tym bardziej  że to subaru, jedna z moich ulubionych firm.


 

 

Po zainstalowaniu w Foresterze sprawdzam w pomocy edycję map, i co widzę: 2014.Q3
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No to pozostaje nam sponsoring jakiegoś rodaka który odblokuje nam sprzęt fabryczny by można było wkładać karty z dowolnymi mapami.

Powiem tak chętnie zapłaciłbym np. Automapie czy Tomtomowi czy Garminowi ponad tysiaka za mapy gdyby takie dla Naszych navi opracowali.

here i subaru no cóż nie przez przypadek napisane z małej litery. Boli jak to piszę tym bardziej  że to subaru, jedna z moich ulubionych firm.

 

 

Zależy jaki system operacyjny tam jest, to nie sam problem map tylko całej aplikacji. Chyba jedyne wyjście to ten MirrorLink,  ale też ma to ograniczenia. 

Edytowane przez Dobi1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mapy które proponował, a właściwie ma w sprzedaży salon w którym kupiłem samochód to to samo tylko za 900pln. 

Wniosek jest prosty, subaru ma taką umowę i jest blokada na sprzedaż najnowszych map nawet u źródła.

Oj jak chciałbym się mylić

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe mapy z przyszlosci

 

 

 

Znasz nazwę tej stacji?

nie znam i nie wiem jak to wyglada w przypadku aut my15. Trzeba by pojsc do ASO i sie po prostu zapytac. W 2014 wywalli seryjna navi badz radio wstawiali ramke i stacje multimedialna 2 din ( wiec dlaczego mialoby to wygladac inaczej w my15). Do my 15 ramki sa dostepne bez problemu np.:

http://www.tme.eu/pl/details/ram-40.495/ramki-radiowe/perpic/ma83004t_kit/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przeszłości wymieniłem auto z powodu brakującej jednej śruby (nie nakrętki) w pokrywie silnika, mocującej zawias. Może czas skorzystać z praw konsumenta?

Muszę pogadać z moim radcą prawnym. Czy kupując auto MY15 mogą mi sprzedać z mapa 2014.Q3 - oto jest pytanie?

Powiem więcej, dlaczego to ma być wyłącznie mój problem?

Może należy mi się zwrot jakiejś kwoty z powodu, że jedna z cech produktu jest wadliwa? Kwoty która przynajmniej pokryje koszt zakupu i instalacji urządzenia spełniającego ta funkcjonalność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Może należy mi się zwrot jakiejś kwoty z powodu, że jedna z cech produktu jest wadliwa? Kwoty która przynajmniej pokryje koszt zakupu i instalacji urządzenia spełniającego ta funkcjonalność?

jezeli nie sprobujesz to sie nie dowiesz.

Aczkolwiek majac sbd staralbym sie utrzymywac dobre relacje z serwisem bo w przyszlosci moga ale nie musza Ci się przydać :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

nie znam i nie wiem jak to wyglada w przypadku aut my15. Trzeba by pojsc do ASO i sie po prostu zapytac. W 2014 wywalli seryjna navi badz radio wstawiali ramke i stacje multimedialna 2 din ( wiec dlaczego mialoby to wygladac inaczej w my15). Do my 15 ramki sa dostepne bez problemu np.:

 

Problem polega na tym że w fabrycznej stacji mama kamerę cofania


 

 

Dziś złożyłem reklamację w internetowym sklepie HERE, jak nie uwzględnią reklamacji i nie otrzymam aktualnej mapy 2016 albo zwrotu pieniędzy, zwrócę się z reklamacją do Europejskiego Centrum Konsumenckiego (http://www.konsument.gov.pl). A z HERE pożegnam się ostatecznie.

 

Daj znać jak została załatwiona reklamacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dobie navi w telefonie trzeba mieć nasrane we łbie żeby płyty za 1000 kupować...

To zależy ile na to 1000Pln będzie się pracowało :-). Nawigacja w telefonie to nie to samo, taka prowizorka niestety jesteśmy na to skazani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dobie navi w telefonie trzeba mieć nasrane we łbie żeby płyty za 1000 kupować...

To zależy ile na to 1000Pln będzie się pracowało :-). Nawigacja w telefonie to nie to samo, taka prowizorka niestety jesteśmy na to skazani.
Samochodowa navigacja za to ma nie aktualne mapy. Wiec taki tom tom, automapa, sygic czy tez navi expert. Mają szybciej uaktualnione mapy. Zaskoczyc takze potrafi yanosik nie chodzi o wyznaczanie trasy, lecz potrafi zlokalizować adres którego nie mają giganci

 

Wysłane z mojego Honor 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...