Skocz do zawartości

Navigacja fabryczna Subaru, mapy, uaktualnienia, problemy


twkw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakładam nowy wątek tego niewygodnego tematu. Za wypowiedzi na temat map i navi w różnych wątkach otrzymuję ostrzeżenia z różnych powodów, ale proszę tego nie komentować bo ostrzeżenia były słuszne. We własnym wątku takich błędów nie powinienem więcej popełnić.

Chciałbym aby wątek dotyczył nawigacji fabrycznej a nie rozwiązań ze smartphonami itp.

Może uda się coś z tym zrobić , np zmienić dostawcę map (marzenie) lub wymyślimy jak legalnie samemu zainstalować mapy innego producenta.

 

-Jak wielu z Was wie jest nowa coroczna aktualizacja 2015/2016 z mapami 2014Q3 /bez komentarza/

 info pod mapami 2015/2016 na stronie naviextras subaru

 

  • You can easily update your old maps with the new 2014 Q3 release     
  • You can also extend your map coverage by buying this as an additional map
  • Easy download and install with our free installer applicati

 

-Aktualizacje są raz w roku co jest opisane na stronie Naviextras Subaru w FAQ

-W dziale FAQ jw można znaleźć link do kreatora map HERE gdzie po zalogowaniu można nanosić poprawki itp

https://mapcreator.here.com/mapcreator/50.482763190702926,17.975564476318254,18,0,0,satellite.here?site=mapreporter

-Odpowiedzi na pytanie jaki jest koszt aktualizacji na ten rok nie znalazłem na tym forum,  zadzwonię do ASO.

 

Sprawdzałem mapy HERE na stronie www i błędy jakie tam są pokrywają się z błędami które wykryłem na najnowszych mapach mojego samochodu (zakupu samochodu styczeń 2015 z mapami 2013Q3-też ciekawe)

Teraz się zastanawiam czy mapy na stronie www są aktualniejsze niż aktualizacja nam proponowana na kartach SD bo jeśli tak to tylko pogratulować firmie HERE (za robienie nas w konia)

 

Wczoraj naniosłem wiele poprawek w w/w kreatorze kiedy zostaną opublikowane trudno powiedzieć, ale pewnie za dwa lata na SD za co będą chcieli kasę. Swoją drogą ilość poprawek i uaktualnień dokonanych w małej mieścinie nie napawa optymizmem w skali Polski a co dopiero Europy.

 

Czy ktoś wie jakie poprawki, ilość dodanych obiektów, dodanych dróg mają najnowszej aktualizacji, producent się tym nie chwali, pewnie nie ma czym sądząc po tym co ma na stronie www

Edytowane przez twkw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jedna uwage

nie mozesz poriownywac map pl do europejskich

siostra sprawdzila aktualnosc na przykladzie poludnia niemiec

i jest na poziomie konca roku 2015

w unterhaching gdzie pracuje sa zaznaczone kladki oddane w koncu roku

nie mylmy dwoch systemow walutowych jak to mowil rys ochucki

przykre ale prawdziwe

 

Tapniete z xperii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug strony Naviextra mapy subaru do sciagniecia na karte SD kosztuja 158€. Mysle, ze w ASO nie bedzie taniej.

Chetnie bym kupil jakies normalne mapy za rozsadna cene aktualizowane ze 2 razy do roku np. TomTom.

Naviextra oferuje mapy co roku, ale sa one zwykle sprzed 2 lat.

Probowalem sledzic kto i komu dostrcza mapy. Wyglada, ze HERE jest dostwaca map do wielu systemow.

Subaru podpisalo z nimi taka, a nie inna umowe. Mozna na tym forum znalezc moja korespondencje z Eclipse i Navtekiem 2 lata temu - nie moge wkleic linka.

 

Teoretycznie powinno byc mozliwe zainstalowanie innego system, z tego co wiem to mapy chodza pod Windows CE.

Subaru musialo cos takiego zaoferowac, bo wymagaloby to ingerencji w system nawigacji.

Nie sadze, zeby na to poszli.

Gdyby ktorys z duzych producentow sie z nimi dogadal to moze.


W Norwegii i brakuje drog oddanych 10 lat temu na mapach z 2011 roku w samochodzie kupionym w 2013 roku.

Mnie brakuje w nawigacji opcji informujacej o aktualnym ograniczeniu predkosci - w Norwegii to dosc wazne.

Planowanie podrozy tez latwe nie jest. Woalbym, planowac dluga podroz na komputerze. Czesto zaproponowana trasa ma sie nijak do najlepszej trasy.

POI sa bardzo ograniczone i to nie tylko w Polsce.

Jest to jedna z najslabszych nawigacji jakie mialem. Gorsza byla tylko moja poprzednia nawigacja w Foresterze, ale tam mozna bylo aktualizowac mapami Volvo.

Moj ponad 10 letni TomTom One XL oferuje lepsza nawigacje, nie mowiac juz o paru aplikacjach na komorki i tablety.

Edytowane przez Gregorius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A znacie jakiś samochód, który ma urządzenie, do którego można wgrać przez siebie wybraną Navi. Mam legalnie kupioną AM (z licencją odnawianą już 4 rok), na karcie micro SD. Teraz używam jej w kolejnym przenośnym urządzeniu. Co przeszkadza producentom aby w swoich autach montować tego rodzaju urządzenia. Znacie jakieś samochody z takimi rozwiązaniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochodu z takim rozwiązaniem nie znam ale moja wiedza w tym temacie jest mierna. podobno jakieś ople miały czy mają zostawione miejsce na podpięcie czegoś sklepowego ale nie jestem tego pewien.

Z tego co piszecie już od lat w navi Subaru najnowsze mapy są zawsze z datą 1,5 do 2 lat wstecz. Przepraszam za to co napiszę ale czy na tym polega szkoła bezpiecznej jazdy, to poniekąd tak jakby pilot podczas rajdu informował kierowcę w oparciu o stare informacje, napisałem poniekąd bo oczywiście nie jest to takie przełożenie 1:1.

Napisałem do ASO pytanie o cenę aktualizacji, zobaczymy jak będzie. Wyczytałem w którymś z wątków ze SIP partycypuje w cenie aktualizacji, czy to prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie uważam ze nie ma co bic piany odnosnie map w Subaru i zakladac kolejnych tematow. Dyrektor juz napisał ze  SIP nie ma na to żadnego wpływu - stara sie o najnowsze aktualizacje ale temat jest nie do przeskoczenia, bo jak wiecie FHI rynek europejski ma gleboko w.... i nic z tym nie zrobicie. Auta marki Subaru po prostu już takie są...  Dlatego albo się do starych map przyzwyczaicie, albo bedziecie korzystali z mirrorlinka ( ktory w koncu podobno dziala  :yahoo: )  i sygica czy google maps albo wywalicie oem stacje i zakupicie jakies aftermarketowa stacje multimedialna z tanimi aktuallizacjami map wychodzacymi co kwartal. A jak wiece samodzielna ingerencja w oem stacje multimedialna spowoduje utrate gwarancji pewnie na cala "elektryke " w aucie

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie uważam ze nie ma co bic piany odnosnie map w Subaru i zakladac kolejnych tematow. Dyrektor juz napisał ze SIP nie ma na to żadnego wpływu - stara sie o najnowsze aktualizacje ale temat jest nie do przeskoczenia, bo jak wiecie FHI rynek europejski ma gleboko w..

 

Od bicia piany a nie od odpuszczania firma szanuje inne rynki. Uważam że nie można odpuszczać, komuś za oceanem się udało to dlaczego Nam się ma nie udać. W Polsce jest Nas mało ale w Europie. Muszę pomyśleć podobnie jak i Wy nad petycją użytkowników Subaru skierowaną do Japonii ale nie przez dystrybutorów.

To rzeczywiscie "partycypuja" w kosztach aktualizacji.

No!!!!  nie chce nikogo oskarżać ale to jakieś dziwne tym bardziej że znalazłem wątek o dofinansowaniu.

Cytat ''Natomiast muszę wspólnie z DT, Działem sprzedaży i finansowym omówić tematykę tego, czy ew. stać nas na większe dofinansowanie dla samochodów kupionych w SIP.''

http://forum.subaru.pl/index.php?/topic/85939-nawigacja-w-subaru-levorg-mapy/page-2

 

Jak ile?? Zadzwoniłem tylko 900zł za stare mapy! Przepraszam nowe z Q3/2014

To znaczy że drożej niż w sklepie www

jaki przelicznik stosuje SIP. A może czegoś nie rozumiem lub nie wiem

Właśnie odkryłem że na stronach naviextras nie ma aktualizacji na SD dla Outbacka rocznik 15.  Mapy w Outbacku 15 odebranego w styczniu 2016 to 2013 Q3, a może w/w aktualizację powinniśmy mieć wgraną gratis bo ma ona mapy z 2014Q3.

https://subaru-eu.naviextras.com/shop/portal/newCatalog?selectedTab=3

 

Jeśli mam kupić tylko mapy

Map of Europe
Latest release: ed.2015/2016  za 158 euro to cena SIP 900 pln to................ resztę dopiszcie.

Musimy jak najwięcej o tym mówić i czekać na wyjaśnienia tylko bez haseł typu Subaru kupuje się nie dla nawigacji tylko dla..........

Tak czy siak jutro dzwonię do sprzedawcy i już nie proszę a żądam wyjasnień

Edytowane przez twkw
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

158Euro  o cena z podatkami czy bez?

*Prices are inclusive of VAT. Shipping and handling charges are calculated during the checkout process and are dependent upon your choice of delivery service and the country to which the product will be shipped. Delivery is also dependent on stock availability and receipt of payment or credit card authorisation. Local VAT rates will be charged for orders of physical products shipping to Germany, Belgium, France, the United Kingdom, Italy and Spain. All other orders of physical products shipping within the EU will be charged at the VAT rate applicable in the Netherlands. Orders for downloadable products will be charged at the local standard VAT rate for customers within the EU.

The transaction currency is based on the country in which the credit card was issued. Shipping outside the EU may be subject to additional taxes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem nie jest cena aktualizacji bo produkt wyjściowy jest tak słabej jakości i nieświeży, że nie dał bym za niego nawet złotówki gdyby nie był nieodłączną częścią auta, które kupiłem. Problemem jest dlaczego Subaru (FHI, Europe, SIP - niepotrzebne skreśl) wkłada nam ten bubel do auta, które pragnęliśmy kupić (przecież nie dla nawigacji). Nawigację kupiłem nie od jakiejś tam firmy krzak tylko wraz samochodem marki Subaru od firmy Subaru (SIP). Tym samym kiepska nawigacja świadczy źle o marce Subaru a nie o firmie Here, której nie znam i nic od niej nie kupowałem.

Popieram twkw w jego staraniach aby zdiagnozować przyczynę dlaczego ta "pomyłka" jest w naszych samochodach oraz poprę każdego w działaniach, które mogą przyczynić się do poprawy jakości naszych samochodów.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiałbym tak wysoki koszt aktualizacji gdyby wymagało to wymiany całego urządzenia, albo byłaby to opcja 'aktualizacji wieczystej'

Natomiast płacenie 900 zł żeby mieć mapy z końca 2014 roku wydaje sie w obecnych warunkach rynkowych, żartem...

Szczególnie że nie upłynął nawet miesiąc od odbioru samochodu z salonu. W specyfikacji technicznej powinna być wyszczególniona 'aktualność' map. Nie brałem pod uwagę ze będę mieć mapy z końca 2013, kupujac auto w 2016.

 

Odnośnie samych map Here (nawet tych aktualnych przez www) - mam nadzieje ze takie bzdurne informacje są tylko w mojej okolicy. Mam na myśli wrysowane ulice, które nie istnieją ani nigdy nie istniały. Błędne nazwy ulic, zła numeracja budynków... Kilka błędów zgłosiłem, ciekaw jestem kiedy zobaczę efekty na www a kiedy w moim samochodzie.

 

Żeby zakończyć wpis pozytywnie - z samochodu jestem bardzo zadowolony. Jest wygodne, ciche, swietnie sie prowadzi. Silnik elastyczny ale potrafi być rownież oszczędny, jeśli jest taki priorytet (napisze o tym w innym wątku). Jazda daje dużo frajdy. Zapewne kupiłbym jeszcze raz ten sam model, ale nie zdecydowałbym sie dopłacać za fabryczna nawigacje.

Myśle ze korzystne zarówno dla Subaru jak i użytkowników, byłoby zastanowienie sie ponownie na wyborem dostawcy nawigacji - wybór na rynku nie jest mały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie uważam ze nie ma co bic piany odnosnie map w Subaru i zakladac kolejnych tematow. Dyrektor juz napisał ze  SIP nie ma na to żadnego wpływu - stara sie o najnowsze aktualizacje ale temat jest nie do przeskoczenia, bo jak wiecie FHI rynek europejski ma gleboko w.... i nic z tym nie zrobicie. Auta marki Subaru po prostu już takie są...  Dlatego albo się do starych map przyzwyczaicie, albo bedziecie korzystali z mirrorlinka ( ktory w koncu podobno dziala  :yahoo: )  i sygica czy google maps albo wywalicie oem stacje i zakupicie jakies aftermarketowa stacje multimedialna z tanimi aktuallizacjami map wychodzacymi co kwartal. A jak wiece samodzielna ingerencja w oem stacje multimedialna spowoduje utrate gwarancji pewnie na cala "elektryke " w aucie

To nie jest bicie piany. Subaru ma Europe w glebokim powazaniu. Wciska dziadowstwo do bardzo dobrych samochodow. Powinna sie tego wstydzic.

Ja niestety nie moge korzystac z Mirrorlinka bo w mojej wersji nawigacji go nie ma, Skazany jestem na mapy navtequ. Te same mapy mozna kupic dla IGO za grosze od innych odstawcow - problemem jest jak wgrac w urzadzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. To bardzo denerwujące. Dziś jechałem s8 z Łodzi do Wrocławia. Nawigacja pokazywała, że jadę polami wzdłuż drogi lub drogi nie było wcale lub jechalem lewym pasem, pod prąd, co ciągle generowalo komunikat "odliczam trasę".

Masakra

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. To bardzo denerwujące. Dziś jechałem s8 z Łodzi do Wrocławia. Nawigacja pokazywała, że jadę polami wzdłuż drogi lub drogi nie było wcale lub jechalem lewym pasem, pod prąd, co ciągle generowalo komunikat "odliczam trasę".

Masakra

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Skad ja to znam!!!! U mnie nie ma odcinka A2 od granicy z Niemcami do Nowego Tomysla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak. To bardzo denerwujące. Dziś jechałem s8 z Łodzi do Wrocławia. Nawigacja pokazywała, że jadę polami wzdłuż drogi lub drogi nie było wcale lub jechalem lewym pasem, pod prąd, co ciągle generowalo komunikat "odliczam trasę".

Masakra

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Skad ja to znam!!!! U mnie nie ma odcinka A2 od granicy z Niemcami do Nowego Tomysla
Brak drogi to coś jednak innego. Tu droga w nawigacji była, tylko system nie umiał mnie w niej umieścić. Jechałem po s8 ale obok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak. To bardzo denerwujące. Dziś jechałem s8 z Łodzi do Wrocławia. Nawigacja pokazywała, że jadę polami wzdłuż drogi lub drogi nie było wcale lub jechalem lewym pasem, pod prąd, co ciągle generowalo komunikat "odliczam trasę".

Masakra

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Skad ja to znam!!!! U mnie nie ma odcinka A2 od granicy z Niemcami do Nowego Tomysla
Brak drogi to coś jednak innego. Tu droga w nawigacji była, tylko system nie umiał mnie w niej umieścić. Jechałem po s8 ale obok

 

Na krotkich odcinkach tez mi sie takie cos zdarzalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem mapy SYGIC - biorąc pod uwagę obecność nowych dróg, nazewnictwo ulic - do niczego nie mogę się przyczepić (przynajmniej w mojej okolicy jest wszystko ok).

Oczywiście wiąże się to z kłopotem w postaci podpinania telefonu, jednak aktualność map chyba zrekompensuje tą niedogodność.

 

Cena również atrakcyjna...

 

W związku z tym poważnie rozważam pozostawienie here w wersji aktualnie posiadanej i dokupienie sygic. Pozostaje tylko aktualizacja mirrorlink do 1.1 ale myślę że bez kłopotu zrobię to na najbliższym przeglądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam 

 

Panowie w jaki sposób można sprawdzić wersję MirrorLinka w nawigacji?

W lutym gdzieś na forum wyczytałem że nowa aktualizacja stacji multimedialnej zmienia wersję morrorlinka na 1.1 a w aplikacji nawigacji dodaje przycisk wyciszenia wskazówek głosowych ( przycisk pomiędzy + i - ) było nawet zdjęcie ale nie potrafię teraz odszukać tego posta.

 

Mój telefon pomimo że jest na wykazie certyfikowanych telefonów do współpracy z mirrorlinkiem niestety nie współpracuje ze stacją. Byłem w ASO na aktualizacji tej stacji ale po aktualizacji nadal brak współpracy z telefonem. Problemem jest to że w nawigacji również nie pojawił się przycisk do wyciszenia i pojawia się pytanie czy serwis ma stare oprogramowanie ( twierdzą że jest najnowsze) czy też w moim modelu stacji nie ma poprawki do programu nawigacji która dodaje ten przycisk.

 

autko to Forester XT MY2015 a stacja multi to FF487LS 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech.., powinniście się cieszyć, bo jest wielki postęp. W 2008, 2009 roku Subaru sprzedawało nawigację z mapami, na których w ogóle nie było Polski, a Wy narzekacie, że nie ma kilku dróg :D

A tak na serio, to wielki wstyd, żeby w dzisiejszych czasach sprzedawać auta z mapami sprzed kilku lat, a na dodatek kazać sobie słono płacić za aktualizację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...