Skocz do zawartości

Zasilanie kamerki


Garibaldi

Rekomendowane odpowiedzi

Ja właśnie tam mam podpiętą kamerkę, zdjąłem plastikową obudowę i tam jest wiązka przewodów (wcześniej myslałem żeby podłączyć pod żarówki, ale byłoby za bardzo widać przewód). Dokładnie już nie pamiętam pod które przewody podłączyłem, ale działa. Choć na początku trudno było mi dobrać odpowiedni kabelek i spaliłem bezpiecznik, ale to tak jest jak się robi samemu. Napięcie podałem przez układ, który był w oryginale do zapalniczki od kamerki, bo zasilanie kamerki mam 4,5 V(czy coś takiego a we wiązce chyba 12V)

post-18171-0-71103300-1455266717_thumb.jpgpost-18171-0-34579600-1455266759_thumb.jpgpost-18171-0-96859600-1455266798_thumb.jpg

Edytowane przez Andnal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Macie jakąś sugestię jak otworzyć by nic nie zniszczyć ten panel z lampkami nad lusterkiem wstecznym ???\
 

 

ściągasz klosz w o ile dobrze pamiętam dość widocznych miejscach używając np. śrubokrętu (tak jak do wymiany żarówki)

 

potem wystarczy odkręcić dwie śrubki, znajdują się za żarówkami, którymi przymocowana jest lampka do belki dachu (mowa o XV bez okna dachowego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

czy napięcie do którego się na górze podłączyłeś też pojawia się dopiero po przekręceniu kluczyka ?

Oczywiście napięcie pojawia się po włączeniu zapłonu  i  automatycznie włącza kamerkę. Tam gdzie ja podłączyłem jest kostka a więc łatwo się wpiąć. Tylko niestety trzeba odnaleźć odpowiednie wejścia, żeby nie spalić np. układu od zasilania kamerki. Nie chce mi się teraz tego odklejać, ale jak w następnym tygodniu będzięsz potrzebował info, to tam się dostanę i zrobię zdjęcia (teraz na tydzień jadę na narty). Może mój patent nie wygląda zbyt estetycznie, ale jest najłatwiej się tam dostać, no i w cale w rzeczywistości tak tego nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o zdjęcie jak będzie taka możliwość bym nie szukał metodą prób i błędów :). Ja już ma przygotowane części do zrobienia stabilizatora napięcia na LM 7805 który zajmuje 1 na 2 cm a przy tym obciążeniu co kamerka pobiera to nawet nie trzeba za bardzo radiatora. W sumie nić nie będzie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garibaldi, jeżeli na LM 7805 podasz 12-14V, to lepiej daj tam radiator, nawet jeżeli kamerka pobiera mało prądu. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że im wyższe napięcie musi zbić stabilizator, tym bardziej się grzeje. Kiedyś zbudowałem układ, który pobierał kilkadziesiąt mA prądu i podłączyłem go pod źródło 15V stabilizowane na 5V. Stabilizator grzał się tak, że nie dało się go dotknąć. Musiałem zastosować radiator, który i tak był dość ciepły. Zrób próbę.

 

A tak BTW, to samochodowe rejestratory jazdy nie są projektowane na 12V? Przecież takie napięcie jest w instalacji samochodowej. No chyba że masz jakąś kamerę nieprzystosowaną do użytku w samochodzie.

Edytowane przez miszael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że przetestuje zanim zamontuje :) Jak zrobię układ to wrzucę jakąś fotkę.


W instrukcji pisze że zasilanie 12 - 24 V ale idzie przez adapter na przewód USB. Z komputera odpala się tak samo a jak wiadomo tam jest 5v. Chyba wezmę ją znowu do domu i zmierzę zasilanie.

Kamerka G1HWT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie niestety niewyraźne. Tam gdzie widać zielony przewód podłączasz plus, obok czarny (po lewej) troszkę niewidoczny na zdjęciu, minus. Jest tam bardzo ciasno, ale można włożyć. Dla pewności zanim podłączysz, sprawdź probówką. Czerwony i biały Cię nie interesuje w tym przypadku.

post-18171-0-79177800-1456765990_thumb.jpg

Edytowane przez Andnal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...