Skocz do zawartości

Skrzypienie pod przednią szybą


Garibaldi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki problem który ostatnio się pojawił i uwidacznia się zwłaszcza po myciu auta albo podczas deszczu. Mianowicie dosyć mocno coś skrzypi mi pod przednią szybą na wysokości pasażera. Dźwięk jest dosyć mocny i uwidacznia się jak auto jedzie po nierównej drodze. (auto prawie 1 roczne 8K km). Ktoś ma jakiś pomysł co to może być ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Garibaldi, czy może znalazłeś przyczynę skrzypienia ? Co ciekawe, to w moim aucie zaczął się podobny objaw przy suchej pogodzie i faktycznie po użyciu spryskiwacza po chwili ustaje. Skoro płyn działając z zewnątrz powoduje wyciszenie, to może styk szyby z plastikiem podszybia jest źródłem tego dźwięku albo może gumowe piórko wycieraczki. Będę wdzięczny za informację. Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

w moim aucie zaczął się podobny objaw przy suchej pogodzie i faktycznie po użyciu spryskiwacza po chwili ustaje. Skoro płyn działając z zewnątrz powoduje wyciszenie, to może styk szyby z plastikiem podszybia jest źródłem tego dźwięku albo może gumowe piórko wycieraczki. Będę wdzięczny za informację
 

 

olej to użyj spryskiwacza co jakiś czas

 

nie mam już w sobie siły, żeby z tą konkretna przypadłością walczyć zdemontowałem wszytko zarówno od wewnątrz jak i od zewnątrz ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Skoro płyn działając z zewnątrz powoduje wyciszenie, to może styk szyby z plastikiem podszybia jest źródłem tego dźwięku albo może gumowe piórko wycieraczki. Będę wdzięczny za informację. Pozdrawiam !

 

obstawiam że odgłosy te to wynik pracy zewnętrznej uszczelki szyby (nie do końca bo szybka jest wklejania a uszczelka to głównie maskuje rowek między słupkiem a szybą) co więcej jak auto jest suche żeby to wywołać nie trzeba nawet auta odpalać wystarczy mocno naciskać sprzęgło lub hamulec tak żeby pracowała ściana grodziowa, niestety odnoszę wrażenie, że nadwozie XV to "wiotka" konstrukcja i akurat tak się objawia jego praca

Edytowane przez ketivv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Skrzypienie zlokalizowane - przynajmniej u mnie - coś za stacją multimedialna. Jak dociskam lekko radio samo a nie kokpit gdzie jest to skrzypienie znika :))) I to ma coś wspólnego z wilgotnością i niską temperaturą. Im zimniej tym bardziej skrzypi. Druga sprawa - byłem dzisiaj usuwać małe wgniecenie na drzwiach i spec o autodetalingu powiedział że subaru ma najcieńszą blachę ze wszystkich auto co zdarzyło mu się robić. BTW - zamierzam go okleić na wszelki wypadek folią przeźroczystą bo tempo powstawania rysek mnie przeraża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witam Skrzypienie zlokalizowane - przynajmniej u mnie - coś za stacją multimedialna. Jak dociskam lekko radio samo a nie kokpit gdzie jest to skrzypienie znika :)))

samemu bez problemu mozesz dostac sie do stacji multimedialnej ( tylko zebys nie przerazil sie plataniny kabli ) juz pare razy to robilem. Instrukcja jest w ktoryms z watkow.

 

 

Druga sprawa - byłem dzisiaj usuwać małe wgniecenie na drzwiach i spec o autodetalingu powiedział że subaru ma najcieńszą blachę ze wszystkich auto co zdarzyło mu się robić. BTW - zamierzam go okleić na wszelki wypadek folią przeźroczystą bo tempo powstawania rysek mnie przeraża

wszystkie japonce tak maja - taki ich urok :) W dodatku lakier jest bardzo miekki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garibaldi rozumiem, że auto jest myte w myjniach mechanicznych ?

Tylko bezdotykowe i ręczne - rysuje się u mnie w podziemnym miejscu parkingowym. Auta stoją bardzo blisko siebie - nie sposób wejść lub przejść nie dotykając torbą czy kurtką boków. Dlatego chce założyć folię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

U mnie też skrzypiało na podszybiu. Wcisnąłem tam kawałek gumowego węża między szybę a kokpit i przestało ...
 

 

ja deskę wymontowałem i tez skrzypiało  ;)

 

do tego wystarczy, że auto jest mokre i nie skrzypi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też(czasem) skrzypi pod przednią szybą . Na razie nic z tym nie robię, ale jaki wpływ może mieć wilgotność powietrza/auta na skrzypienie wewnątrz pojazdu ?

Moim zdaniem zlodlo jest na zewnątrz, rama osadzenia szybu czołowej, uszczelka przestrzeni między krawędzią szyby a słupkami

 

 

tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lewej i prawej strony na dole szyby w forku sa plastykowe narozniki.

Jezeli w xv jest tak samo, pomoze ich ostrozne wyjecie.

Nawet jezeli jakis zaczep sie zlamie bez paniki- to one skrzypialy w forku wklej te narozniki na tasme 3M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wlasnie te.

Sa nalorzone na podszybie i wchodza pomiedzy slupek i szybe.

W moim Forku byly luzne.

Klapaly na dziurach i na autostradzie podczas szybkiej jazdy (wiatr wprawial je w drgania).

 

Maja dziadowsko cienkie mocowania ktore latwo sie lamia.

Niestety nie zrobilem zdjecia jak je skleic tasma.

Uzylem 5mm tasmy dwustronnej Scotch 3M o grubosci 1mm

Edytowane przez Forest Gump
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...