Skocz do zawartości

Ksenony - słabo świecą


grendalf

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Mam legacy z 2010 roku z ksenonami.

Reflektory dają bardzo mało światła.

Co może być przyczyną? Od czego zacząć. Prosze o jakieś porady i opinie. I czy da się uniknąć wymiany całych reflektorów.

Edytowane przez grendalf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka dlaczego chcesz wymieniać cały reflektor? Zakładam, że masz lampę soczewkową. Jeśli to autko miało dużo szczęścia to możliwe, że żarnik od ksenonu masz od nowości czyli odkąd zjechał z taśmy produkcyjnej ;) Ostatnio miałem podobny dylemat w Mazdzie CX7 okazało się że po 6 latach żarnik ksenonu był już tak mocno wypalony i zmęczony życiem że pomimo że świecił, to g***o było widać :) Trzeba wymienić sam żarnik. Tylko nie daj się nabrać na te okazje po 200 parę złotych kupowaliśmy to dwa razy okazuje się, że są tandetą i nie zdają egzaminu. Polecam wziąć oryginał i mieć spokój na kolejne kilka lat. Ps zwróć uwagę czy na zewnętrznej części lampy nie zatrzymuje się światło soczewki jeśli tak to daj do jakiegoś detailingu na polerowanie szkieł lamp więcej światła przejdzie przez obudowę na drogę i po prostu będzie jaśniej ;) taka zabawa nie powinna Cię uczynić więcej niż 50-100 zł ;)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ jest i to właśnie dość częsta przyczyna - wypalony odbłyśnik. Można rozkleić lampę samemu i dać odbłyśnik do regeneracji albo dać całą lampę gdzieś gdzie to kompleksowo zrobią. Nie tak dawno był na forum identyczny temat.

Soczewki raczej się nie poleruje, bo ona nie matowieje (jest szklana) a każda polerka lekko zmieni geometrię powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś byłem w serwisie w częstochowie - Sobczyk

Werdykt:

Przepalone odbłyśniki i zmatowione soczewki

Serwisant dodał od siebie że nissan naprawiał tę przypadłość na swój koszt - taka ciekawostka ;)

Edytowane przez grendalf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 W Otwocku pod Warszawa jest niezły serwis obie lampy zrobili od ręki wymiana odbłyśników 500 PLN za komplet. Co prawda na H 7 ale cały zabieg wygląda podobnie, robili też Avensisa na Xenonach i koszt podobny. Mają też odbłyśniki na sprzedaż lub pozostaje też wymontowanie lamp i wysyłka zrobią i odeślą. 

Mają też soczewki na stanie bo oryginalne są podobno lekko "przydymione".

Jak chcesz to mogę podesłać kontakt żeby nie było że robię reklamę  :D

Edytowane przez Allfex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja pojechałem po gwarancji do ASO z tym problemem i zmierzyli mi luksometrem , zgłosili problem do głównej centrali , po paru dniach przyszłą odpowiedź że dostanę nowe reflektory bo te są  wadliwe kwalifikujące się do akcji serwisowej , chodziło o odbłyśniki

Rocznik samochodu 2009/2010

Więc tak się zastanawiam co tak kombinujecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Legacy 2007 również miałem wrażenie raczej kiepskiego oświetlenia. W lutym wymieniłem żarniki na nowe (jeździłem na montowanych w chwili produkcji) zakładając, że jeżeli nic to nie da, zajmę się odbłyśnikami. Zrobiłem prymitywne testy z pomiarem lustrzanką oświetlenia tablicy testowej przed i po wymianie i wychodzi na to, że przy nowych żarnikach mam dwa razy więcej światła ;) (przy takich samych parametrach - odległość, czas, ISO) przesłona dla prawidłowego naświetlenia chce się zamykać o jeden stopień wyżej. Subiektywnie też jest znacznie lepiej. Zostawiłem zatem odbłyśniki w spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pojechałem po gwarancji do ASO z tym problemem i zmierzyli mi luksometrem , zgłosili problem do głównej centrali , po paru dniach przyszłą odpowiedź że dostanę nowe reflektory bo te są  wadliwe kwalifikujące się do akcji serwisowej , chodziło o odbłyśniki

Rocznik samochodu 2009/2010

Więc tak się zastanawiam co tak kombinujecie ?

 Mam pytanie gdzie tak pięknie obsługują, tj. które ASO wymieniło Ci reflektory (jeśli to nie tajemnica).

Ja pytałem w Rzeszowie i dostałem odpowiedź, że należy zregenerować odbłyśniki. Moje auto to OBK z 2011 r. jestem kolejnym właścicielem. Ale jak jest akcja serwisowa to powinna mnie też objąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Przepraszam, że odgrzewam kotlet, ale po jakim czasie od uzyskania odpowiedzi z ASO, że "Centrala uznała zasadność wymiany" ASO zaprosiło Was na wymianę reflektorów?

Też trzeba było coś dopłacić za żarówki  (mi zaznaczono, że ~600zł)?

U mnie już dobrze ponad miesiąc i nie mam info.. po miesiącu dzwoniłem do ASO ale nic nie mogli powiedzieć...

Teraz ksenony mają wydajność lamp woskowych jak w powozach z XIXw a tu się ciemno szybko robi..

pozdro

--

k

OBK'14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słaby xenon to norma w subaru.

Koszt regeneracji odbłyśnika to od 50 do 150 zł od sztuki w zależności od firmy.

Wymiana odbłyśnika w legacy/outback MY06-08, nie wymaga wyjmowania lampy i jej rozebrania.

Legacy/outback MY09-MY14, wymaga demontażu lampy i jej rozebrania w celu wymiany odbłyśnika.

Zaleca się również wyczyszczenie soczewki z obu stron.

Sprawny xenon w subaru świeci naprawdę dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.02.2016 o 15:52, Yapco napisał:

1000 pln i reflektory święcą jak nowe. Regeneracja odbłyśnika, polerka lampy i nowe żarniki. 

Tyle w temacie. Wymiana samych żarników nic nie da.

 

 

Da, da. Żarniki się z czasem wypalają i dają mniej światła. Polerka klosza oczywiscie nie zaszkodzi ale sama polerka nie da znaczącego efektu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...