Jump to content

Tłumik Ulter do Impreza 2.0 RS

rallye555
 Share

Recommended Posts

Poszukaj sobie H&S'a lub PRODRIVE'a i będzie git.

A rura zasadniczo ma 2,5" ale powinno się skręcić,jeśli dobrze pamiętam jest ten sam rozstaw śrub na flanszach.

A chcę wymienić tylko tłumik końcowy na prodrive, czy trzeba wymienić tłumik środkowy i katalizatory?

Edited by rallye555

przy wolnossaku tłumik końcowy niepowinien spowodowac spadku mocy , EWENTUALNIe troszke na plus ale raczej niebedzie to odczuwalne, w silniku wolnossacym niebezpieczne sa modyfikacje wydechu, bez pojecia na odcinku od kolektora wydechowego do katalizatora, silnik N/A musi miec delikatny opór na niskich obrotach do tego zjawiska falowe itp itd , od kata reszte mozna dłubac smiało jedyne co mozna zepsuć to dzwiek silnika (wywalanie tłumika srodkowego to porażka) ostatnia puszka służy juz tylko do tłumienia dzwieku (niepapietam w jakim zakresie Hz) 

Teraz sam szukam czegoś ciekawego do forestera Sh tyle ze w dieslu , ciezko troche bo tłumik końcowy x2 a ceny czegoś lepszego sa troche drogie zeby sie do diesla bawic gdzie efekt moze byc różny. Szukam czegoś w używce od wersji benzynowych z turbawkami ale tez ciezko  ;)

Edited by NewSuberator

• 3 weeks later...

I chyba kolektor rownoodleglosciowy, seryjny - tak ?

Kolektor tak seryjne. Zmieniłem tylko tłumik końcowy na prodrive.

Zmień na różnoodległościowy, a usłyszysz piękny bulgot!

Sent with Tapatalk

I chyba kolektor rownoodleglosciowy, seryjny - tak ?

Kolektor tak seryjne. Zmieniłem tylko tłumik końcowy na prodrive.

no tak własnie słychać :)

dźwięk dużo ładniejszy od seryjnego, ale gdyby tak kolektor podmienić to banan by Ci nie schodził z twarzy :)

Edited by mRoZiOo