Skocz do zawartości

Hood protector - osłona maski w XV


Robgas44

Rekomendowane odpowiedzi

Element tunningu popularny w USA. Na Allegro też znalazłem coś takiego http://allegro.pl/subaru-xv-2012-spojler-maski-oslona-maska-i5958568995.html . Są też oferty na Amazon, czy Ebuy. Czy ktoś z Was zamontował taki spojler, co z hałasem itp? Czy montaż jest inwazyjny i czy w ogóle jest sens w to się bawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robgas44 ja sie nad tym zastanawialem ostatnio bo zauwazylem ze mam pare odpryskow lakieru na masce odrazu przy grillu wiec takie cos napewno w jakims tam stopniu ochronia maske i uwazam ze pomysl jest ok. Niestety przed zalozeniem tego musialbym odpryski naprawic bo sol+woda ktora sie pod tym zbiera ( w dodatku auto mam garazowane) na pewno przyspieszylyby rozwoj korozji i temat odpuscilem ( a z doswiadczenia wiem ze korozja wrecz uwielbia japonskie samochody)

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Japońska rdza zżerała mocowania lewego fotela mojego Forestera D - od nowości. I tylko w tym miejscu. Temat na forum jest gdzieś w archiwach, a rdza pochodziła ponoć od zasolonego powietrza oceanów, przez które Subaru trafiają do Europy :biglol: . W XV nic takiego się nie dzieje. Kiedy kilka lat temu próbowałem kupić hood protector do Forka właśnie, powiedziano mi w sklepie subaru, że elementu tego nie sprowadzają, gdyż polskie przepisy zabraniają stosowania takich udogodnień. Miałem to nawet sprawdzić, ale jakoś tak wyleciało mi z głowy. Temat może być związany z ograniczeniem wynikającym z ogólnego sformułowania art. 66 ust. 4 p.o.d. (+ homologacja). Na drogach widuje obecnie trochę aut z takimi osłonami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem gdzie wy jeździcie ale mam XV jakieś 1,5 roku jeżdżę nim po dziadowskich drogach bocznych, bitych itp. i jakby to powiedzieć maska cała, odprysków nie znajduję

 

może to ma sens ale ja osobiście bym tego do auta nie założył 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem gdzie wy jeździcie

 

pierwszy odprysk pojawil sie po trasie brzesko-katowice ( autostrada a4) jakos po zimie w ubieglym roku. Podejrzewam male kamyczki ktore zostaly po naprawie autostradki.  Zauwazylem rowniez ze plastiki wewnątrz auta w bagazniku  rysuja sie bardzo latwo . Ale ja czesto przewozilem w bagazniku rowery i narty. W dodatku 2 wycieczki do Cro zaladowanym po dach autem zrobily swoje. Wiadomo takie rzeczy sie dzieja , auto jest ciagle ekspolatowane i tego sie po prostu nie uniknie - no chyba ze ktos traktuje samochod jako eksponat trzymany pod plandeka w garazu .Moze gdybym mial sti to bym sie przejmowal ale to tylko XV :)

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te osłony (deflektory) przedstawione są też na stronie subaru.pl w oficjalnej broszurze modelowej Subaru XV w języku polskim oraz w specjalnej broszurze z akcesoriami w języku angielskim. Zauważyłem, że do Outbacka jest oferowana też folia do naklejenia na maskę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...