Skocz do zawartości

Reperaturki tylnego błotnika / nadkola tył


sieq0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 W moim forku 2006 jest niezbędna operacja blacharska przy tylnych nadkolach. Niestety na rynku nie ma reperaturek. Czy ktoś miał już ten problem? Czy możliwe jest zastąpienie reperaturek produkowanych do innego auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ściągnąłeś tych "dekoracyjnych" gumek "na czas" i pod nimi pojawiła się korozja czy gdzieś indziej ? u mnie (ten sam rocznik i model) 2 lata temu jak robiłem zabezpieczenie antykorozyjne już była mała dziurka w blasze nadkola - normalnie nie widzoczna, dopiero po zdjęciu koła i umyciu nadkola wyszło ... ogólnie słabo ten rejon był zabezpieczony ...

Lakiernik wtedy namawiał żebym się rozglądnął za plastikowym nadkolem żeby na przyszłośc zabezpieczyć (mam takie w starej Astrze i sprawdza się b. dobrze) ... ale niestety nic nie znalazłem - pytałem też tutaj ale bez odzewu ... o reperaturkach do tego modelu też wtedy lakiernik nic nie słyszał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba reperaturek brak :(

Ja kupowałem całe tylne błotniki używane na obie strony, bo leciało już nadkole, rant błotnika i kawałek progu, wiec po konsultacjach z lakiernikiem do takich doszliśmy wniosków. Ale głownie powodem rdzy była nieudolna naprawa lakiernicza, a nie kiepskie zabezpieczenie antykorozyjne.

Zresztą mój lakiernik też nie okazał się orłem...

 

 

Sent with Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi.. niestety jak widzę ciężki temat z tymi reperaturkami. 

 

nie ściągnąłeś tych "dekoracyjnych" gumek "na czas" 

nie wiem co to za gumki... Ruda pojawiła się bezpośrednio nad kołem:). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

nie ściągnąłeś tych "dekoracyjnych" gumek "na czas" 

nie wiem co to za gumki... Ruda pojawiła się bezpośrednio nad kołem:). 

Oryginalnie są / były gumowe osłony rantów błotnika/nadkola - pod nimi zbierała się wilgoć i to powodowało korozję w tych miejscach.

Ale jak piszesz problem masz w innym miejscu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Reperaturki nie występują, to jest pewne. Pozostaje zakup ćwiartki, ew. pasowanie reperaturki z innego modelu, tylko nie pytaj z jakiego..... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy ktoś z Was zakładał do forka I bądź II gen. nadkola na tył, występują w ogóle takowe? Pytam bo wyorałem do gołej blachy błotniki tył i robię tam porządki, następnie konserwacja i pomyślałem o nadkolach....

Przy okazji zapytam o dobre środki do konserwacji, ja  na pierwszy ogień użyłem Brunox i teraz zamierzam nanieść Nuxodol; dobrze kombinuje?

 

BTW te gumki z tyłu na rancie to samo zło :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Panowie, tak nasunęło mi się przy okazji wątku z grupowym zakupem lotek,kurnikow itp. Natomiast,czy nikt nie pomyślał o nadkolach tylnych do forestera SG,SF czy do imprez? Jak wiadomo,rynek nie oferuje właściwie NIC.Temat pewno wciąż aktualny dla wielu użytkowników.Czy nie warto zlecić jakiejś firmie wykonanie takiego zadania.Jeśli nie są dostępne w ASO a ponoć nie to musimy radzić sobie sami

 

Wysłane z Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze @fiku badziej chyba chodziło o nadkole "antykorozyjne" plastikowe/ z tworzywa. Takie z oryginału nie występuje, jak się mylę to niech mnie ktoś poprawi najlepiej jakiś spec, admin, moderator czy ktoś z SIP. Bo jak nie ma to chyba powinniśmy radzić sobie sami i zamówić coś takiego hurtowo u producenta.

 

Swoją drogą jak bardzo mało kreatywni są ogólnie pojęci dealerzy marki Subaru na Polskę, przecież to byłby dobry interes zamówić większą partię i sprzedawać, tym bardziej że warunki u nas takie a nie inne :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dokładnie @chrzan94 miałem to na myśli.Nie widzę też nic złego, że jako użytkownicy subarakow szukamy sposobu na własną rękę, by zabezpieczyć i użytkować nasze samochody w jak najlepszej kondycji.Oczywiscie oryginalne części, oleje według zaleceń,ale mam tu na myśli również rudą.Nadkola tylne dostępne w ASO występują chyba do forestera III.Jeśli się mylę,proszę o sprostowanie i namiary na zakup nadkoli tylnych do SG.

 

Wysłane z Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...