Skocz do zawartości

Turbo timer


Bilex

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

witam,

mam kilka pytań dotyczących TT, generalnie kupiłem niedawno WRX i nie wiele jeszcze ogarniam, powili zaczyna mnie denerwować czekanie na wychłodzenie turbiny, szczególnie jak pod pracą czekam już spóźniony na schłodzenie.

Dlatego też też:

- jaki polecacie TT, bo na allegro jest ich kilka od jakiś "no name" po jakieś bardziej skomplikowane.

-jaki jest koszt zamontowania czegoś takiego (najchętniej w okolicach Wro)

 

z góry dzięki.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jedziesz normalnie/cywilnie w ruchu miejskim to nie musisz tak ortodoksyjnie chłodzić turbiny. Takie chłodzenie jest konieczne po upalaniu. Czasem nawet jak pałowałeś to wystarczy pareset metrów przejechać spokojnie na niskich obrotach i nie trzeba wtedy stać i czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Jak jedziesz normalnie/cywilnie w ruchu miejskim to nie musisz tak ortodoksyjnie chłodzić turbiny. Takie chłodzenie jest konieczne po upalaniu. Czasem nawet jak pałowałeś to wystarczy pareset metrów przejechać spokojnie na niskich obrotach i nie trzeba wtedy stać i czekać.

 

że też , musiałem przebrnąć przez cały ten wątek by odczytać taką złotą myśl :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki polecacie TT

 

Najczęściej stosowane są Blitz i APEXi - kup firmowy, jak już masz kupować. Od no name'ów trzymaj się z daleka i to tak generalnie, nie tylko jeśli chodzi o TT.

 

Koszt montażu zależy od stopnia skomplikowania zgrania go z autoalarmem i innymi systemami zabezpieczającymi, ale powinno to być około 150-250 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej stosowane są Blitz i APEXi - kup firmowy, jak już masz kupować. Od no name'ów trzymaj się z daleka i to tak generalnie, nie tylko jeśli chodzi o TT.

 

Koszt montażu zależy od stopnia skomplikowania zgrania go z autoalarmem i innymi systemami zabezpieczającymi, ale powinno to być około 150-250 PLN.

 

no właśnie czekam na przesyłkę TT HKS, znalazłem na allegro za 350 gość nówkę chciał sprzedać więc stargowałem do 300 i wziąłem :D

Montaż już też zmotałem za ok. 200 zł, więc jestem jak najbardziej zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
potok, HKS też dobry, choć mi HKS kojarzy się ze światem Evo i jakoś mi z nim dlatego nie po drodze :twisted: .

No ja jestem zadowolny, montaż wyszedł 150 PLN i jak to facet powiedział dlatego tak "dużo" bo musiał robić obejścia ,żeby alarm nie odcinał zapłonu po zamknięciu pilotem ;)

Więc Git:)

Kurde chyba za wcześnie się pochwaliłem bo właśnie coś zaczął mi nawalać wyświetlacz w TT...

Gdzieś coś nie zwiera bo raz wyświetla nie wszystkie "linijki" i jak się wjedzie w dziurę to nagle działa ok potem znowu to samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 6 miesięcy temu...

Witam

Mam w Imprezie STI Turbo Timer HAKS zauważyłem, że czasami chociaż pokazuje, że ptrzebuje np. 30 sekund do zgaszenia silnika to gasi go natychmiast po tym jak przekręcam kluczyk.

 

Od czego zależy tak na prawdę to, że TT opóźnia gaszenie silnika bądź nie. Oczywiście mówię tu o sytuacji gdy kluczyk przekręcam na luzie. (ponieważ gdy jest bieg jakiś no to wiadomo odrazu nastepuje przerwanie pracy silnika).

:?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam w Imprezie STI Turbo Timer HAKS zauważyłem, że czasami chociaż pokazuje, że ptrzebuje np. 30 sekund do zgaszenia silnika to gasi go natychmiast po tym jak przekręcam kluczyk.

 

Od czego zależy tak na prawdę to, że TT opóźnia gaszenie silnika bądź nie. Oczywiście mówię tu o sytuacji gdy kluczyk przekręcam na luzie. (ponieważ gdy jest bieg jakiś no to wiadomo odrazu nastepuje przerwanie pracy silnika).

:?:

przeważnie musisz mieć też zaciągnięty hamulec ręczny :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam w Imprezie STI Turbo Timer HAKS zauważyłem, że czasami chociaż pokazuje, że ptrzebuje np. 30 sekund do zgaszenia silnika to gasi go natychmiast po tym jak przekręcam kluczyk.

 

Od czego zależy tak na prawdę to, że TT opóźnia gaszenie silnika bądź nie. Oczywiście mówię tu o sytuacji gdy kluczyk przekręcam na luzie. (ponieważ gdy jest bieg jakiś no to wiadomo odrazu nastepuje przerwanie pracy silnika).

:?:

przeważnie musisz mieć też zaciągnięty hamulec ręczny :wink:

 

 

Dzieki Piter. Nic dodać nic ując z twojej odpowiedzzi - trzeba mieć zaciągnięty hamulec a potem dopiero przekręcić kluczyk. Właśnie tak to dziala.

 

Mam tylko angielska instrukcję - moze masz po polsku jak to działa, jak sięto ustawia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Trochę odkopuję temat, ale nie chcę śmiecić nowym tematem.

Mam pytanie odnośnie wiązki do Turbotimera HKS Type 0.

Czy ta od WRX 02 (dostępna w cztery turbo ) podejdzie do GT MY96?

Próbowałem się dodzwonić do nich ale nie odbierają a zależy mi na szybkiej odpowiedzi

Pozdrawiam!

Edytowane przez miksu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...