Skocz do zawartości

Turbo timer


Bilex

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Dolaczam sie do w/w postu ja mam TT i jest zgrany z centralnym ale jak chce wlaczyc alarm to juz nie,
tak sobie czytam i stwierdzam że dziwnie macie to jakoś podpięte, bo centralkę TT podpina się tylko pod stacyjkę! to jest tak naprawdę podtrzymanie 12V na stacyjce i koniec. w żaden sposób nie miałem spinanego TT i centrlanego czy alarmu. to są niezależne obwody. wyciągam kluczyk, wysiadam, zamykam auto z pilota na kluczyku, centralny zapina wszystkie drzwi, autko mruga kierunkami, pyrka sobie 30sek i gaśnie. podłączenie zajęło mi 10-15min! to jest banał jakich mało, aż się dziwię, że ASO Koper nie ogarnia (albo nie chce) takich operacji montażu. to jest prostsze niż montaż autoalarmu. problem może się pojawić jeśli montaż autoalarmu jest zrobiony byle jak i podpięty pod stacyjkę, to wiem, że żaden elektryk nie lubi ryć po kimś i poprawiać. z autopsji polecam Blitza FATT DC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż się dziwię, że ASO Koper nie ogarnia (albo nie chce)

 

Hmmm... a jak Ci się wydaje? :twisted:

 

z autopsji polecam Blitza FATT DC

 

O, to mam prośbę o radę: w poprzednim TT, który mi skradli, miałem podświetlony wyświetlacz. W nowym, jak się domyślam, też można to podświetlenie włączyć, ale nie wiem za bardzzo jak - instrukcja jest wyłącznie po japońsku, a elektryk, który to montował, o tym nie pomyślał (no offense dla pana elektryka - wiem, że b. się spieszył i robił to za dnia)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Szanowni,

 

Szukam TT do mojego GTka. Nie zależy mi na żadnych funkcjach dodatkowych oprócz tej, do której został stworzony ;)

W związku z tym pytanie- co polecacie? Widziałem ofertę Auto-Gauge w mocno niskiej cenie ( ok 150 PLN), prosty model HKS Type-0. Warto brać pod uwagę?

Z góry dziękuje za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racer napisał/a:

RoniN_, nie ma problemu, żeby zegrać z alarmem. Potrzebujesz tylko fachowca, który ogarnia temat.

 

 

Dokładnie tak. Robią takie rzeczy zarówno ASO DaWoj, jak i ASO A. Koper.

Ehhh Panowie to zalatwie to chyba jak przyjade do PL, bo w chwili obecnej jestem zapalonym wyspiarzem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Kupiłem turbo timer firmy STRI.

Moduł TT nie jest zakończony żadną wtyczką, tylko wychodzą z niego luźno przewody.

Będzie zamontowany w WRX 01 wyposażonym w nie fabryczny alarm (ale montowany w ASO)

Czy powinienen dokupić przejściówkę (wiązkę) do podłączenia do stacyjki? (tę produkowaną przez HKS-bo tylko taka jest dostępna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
TT pobiera naliczanie czasu z obrotów silnika i podstawia je do algorytmu - to taki trochę bajer.

Czy tylko? Mam wrazenie (z instrukcji), ze moj TT nalicza czas na podstawie doladowania.

Może niektóre tak mają ale tak czy siak jest to tylko bezmyślny algorytm czyli zwykły bajer. Jako przykład powiem że przy dobrym uapalaniu TT naliczył mi kiedyś że mam chłodzić turbinę 11min,a wiadomo że w każdym przypadku 1min. w zupełności wystarczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem HKS Type 1. Kupiłem go razem z zestawem do podłaczenia i jakoś nie wydaje mi się że podłaczenie to prosta sprawa bo elektryk (z firmy której nazwy tu się nie wymienia) walczył z tym prawie 3 godzinki, bo wciąz alarm się buntował. Ale dali rade i strasznie drogo nie kosztowalo. :grin:

No i poza tym to ma sporo dodatkowych funkcji. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja chce zalozyc TT i potrzebuje rowniez zalozyc wskaznik doladowania turbo i teraz niewiem czy zakladac te urzadzenia osobno czy poprostu kupic Blitza FATT DC II i miec wszystko w jednym :idea: :?: Jak to wyglada w praktyce :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy satysfakcjonują Cię wyświetlane cyferki na LCD z doładowaniem ?
:roll: Nie za bardzo :razz:
Czy może wolisz, żeby wskazówka się podnosiła i opadała ... ?
Tak :cool: :mrgreen:

i wtaki wlasnie sposob odpowiedzialem sobie na pytanie :razz:

dzieki pozrdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...