Skocz do zawartości

Subaru Levorg vs Subaru Outback


Alfi

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Tsunetomo napisał:

Nadal Cię nie rozumiem, ale cytując klasyka: "nie daj się wciągnąć w dyskusje z .... bo sprowadzi Cię do swego poziomu i pokona doświadczeniem". 

Dobrej nocy!

 

Nie rozumiem tych Twoich nierozumień i sarkazmów. Co do klasyka - ech...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, haubi65 napisał:

w dobrej wloskiej restauracji nie dostaniesz pizzy ;) Wlosi potrafia zrobic fajne rzeczy ale sa w wielu miejscach niedopracowane techniczne. Taki to urok artystow :P

Dokładnie, o to mi chodziło. Dlatego AR odpada. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, TP_S napisał:

Włosi są specjalistami od taniego i smacznego jedzenia, od którego się tyje

 

Stereotyp :) To Amerykanie wypaczyli kuchnię włoską wybierając z niej tylko niektóre potrawy np. pizzę, spahgetti, lasagne czy risotto :) ... i promując taką wersję na świecie. Prawdziwa kuchnia włoska jest zdrowa i smaczna, na dodatek zróżnicowana, bo jest ... i kuchnia kontynentalna i śródziemnomorska, i kuchnia Piemontu i kuchnia sycylijska :)

 

W ten sposób temat zboczył z motoryzacji na kulinaria :) 

 

article-1173148-04A48326000005DC-459_468

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, subleo napisał:

 :)

 

W ten sposób temat zboczył z motoryzacji na kulinaria :) 

 

 

 

 

 

Włoszki bardzo o siebie dbają. Każdym kto był w Italy wie, że tak jest. Mężczyźni też są bardzo zadbani. Taka kultura. Włoskie ciuchy są obłędne, ale moje doświadczenie z handlu z Włochami są takie, że wolę u nich spędzać wakacje, interesów wolę nie robić. Dlatego AR nie kupię, ale Lamborghini już tak, ponieważ jedyną częścią w Lamborghini, którą zaprojektowali Włosi to korek paliwa, i ten może się zepsuć ;-) 

 

Proszę o dystans do tej wypowiedzi. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, TP_S napisał:

Dlatego AR nie kupię, ale Lamborghini już tak, ponieważ jedyną częścią w Lamborghini, którą zaprojektowali Włosi to korek paliwa, i ten może się zepsuć ;-) 

 

Chyba nie zdajesz sobie sprawy, że sporo włoskich części jest teraz wykorzystywanych w autach VAG (w tym Porsche!) czy Opla :lol:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś włoskie jedzenie sprowadza to poziomu spagetti czy pizzy to faktycznie nie za bardzo jest o czym rozmawiać. Fast food to chyba jest bardziej kojarzony z usa, zresztą wystarczy spojrzeć na wagę osób, które tam żyją. A włoskie makarony? Każdy potrafi zrobić? Dam sobie ręce obciąć, że jednak nie każdy, chyba kolega nie do końca wie o czym mówi :) Poza tym dzisiejszy fast food nie musi być kojarzony z tanim, niezdrowym żarciem, tendencje się zmieniają, dzisiaj coraz więcej ludzi ceni sobie czas, można robić dania szybie, smaczne i zdrowe, które mogą być fast foodem, a nie mającym niczego wspólnego z gównianym mcdonaldem dla przykładu.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Gdybym jednak musiał zostać wybierać pomiędzy słabym ale komfortowym OBKiem, zwinnym ale mniejszym i mniej komfortowym Levorgiem, to z racji, że ja dużo jeżdżę po autostradach i trochę wożę to biorę OBKa

 

I właśnie nie ogarniam swym umysłem takich założeń = fajny mały zwinny / słaby wieloryb komfortowy.

Próbowałem zestawić co ewentualnie innego a nie co z subaru = dlatego padło na xc70 + ... = oba auta podobnie cenowo /może nie volvo/ a są bardzo ciekawe.

Poproś o zimową jazdę i pojedż w swoje znane boczne zakamrki = zobacz co potrafi dane auto po za asfaltem.

Bo podajesz opis że na długie trasy i głośność obk - to bardziej potrzebujesz legasy skoro takie kilometry.

 

Jak z jedzeniem podałeś stereotyp tak z samą alfą żyjesz mitem wspomnień.

Obecnie alfa 159 z wiekiem 10 lat w t.dislu ma mniejsze doledliwości niż 8-10 letnie legasy czy forester. Więc mierz jedną miarą.

Wiem że obecnie mając zainwestować ok. 150 k_pln nie nabyłbym subaru = mocno odstaje od świerzego świata amotoryzacji.

 

Podobnie jak słyszę o napędach, że haldex to nibt napęd...

O paru lat życzę takich słabych punktów sobie jak i innym = technologia tak pogoniła, że dziś sam nie ogarniam co jeszcze zaoferuje jutro.

Edytowane przez 4444
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja rozumiem problem - sam przed podobnym dylematem stanę za 1,5 - 2 roku. 

Obecnie Legacy MR2014 kombi 2.0

Generalnie Levorg ma bagażnik porównywalny (jeżeli siedzeń nie złoże, po złożeniu po liczbach widzę że legaś pojemniejszy). Tylna kanapa wozi powietrze de facto. Pytanie ile więcej miejsca jest po stronie fotela pasażera w OBK niż w Levym ( by druga połówka miała wygodnie)

Prześwit mi do niczego nie jest potrzebny de facto - nie jeżdże po polach i bezdrożach zazwyczaj a 1-2x w roku w górach to levy sobie chyba poradzi :-)

30-40k różnicy się udźwignie jakby co ale pytanie po co przepłacać.

A mając garaż na dwa samochody nie za duże (jeden za drugim stoją) to te c.a. 10cm różnicy w długości ma znaczenie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Temat stary ale napisze.

Przesiadlem sie z BMW X5 E70 na levorga.

Pierwszy miesiac marudzilem ze w srodku biednie plastiki itp itd.

Tam bylo 235 koni tu 179.

Dzis stwierdzam ze wlasciwosci jezdne levorga genialne chociaz zima jeszcze nim nie jezdzilem a mieszkam w Norwegii.Zeszloroczna zima byla obfita w opady i x5 nie dawala rady wiele razy ale mam porownanie jesli chodzi o jazde po zalanych ulicach.Bmw latalo na boki mimo swojej wagi i szerokich opon a levorg nawet nie drgnal i nawet czego nie pochwalal dalo sie prowadzic jedna reka.

Outbakiem mialem jazde probna modelem xn 2012 roku.doczepilem sie do kiepskich siedzen slabo trzymaja ale to moja opinia

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...