Skocz do zawartości

legacy IV na co zwracać uwagę przy kupnie, czyli co warto kupić a czego unikać


eLJot

Rekomendowane odpowiedzi

Zachciało mi się subaru ale chyba muszę zrewidować swoje poglądy i wrócić do tematu przy następnej wymianie autka za parę lat. :cry:

No i śta chłopaka wystraszyli....

 

@@eLJot, nie pękaj - to fajny mało awaryjny i trwały samochód jest.

Kupisz fajny egzemplarz, władujesz gaz u kumatego gazownika i na 100 000 km masz jazdę za pół darmo (wczoraj płaciłem 1,60 L/lpg)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów,

 

proszę o kilka słów rozpoznania odnośnie tego egzemplarza:

 

http://allegro.pl/subaru-legacy-2-0-lpg-xenon-klimatronic-2008r-i5985694255.html

 

Ktoś widział samochód na żywo lub sprawdzał temat?

 

Pozdrawiam,

PIOTR

Bardziej beznadziejnie umieszczonego wlewu gazu nie widziałem w życiu, mogli jeszcze neon dołożyć, żeby nie przegapić. Ktoś za zrobienie takiej dziury w stałym, niewymienialnym elemencie karoserii (zamiast w plastiku zderzaka bo już nie śmiem sugerować pod klapką) powinien zostać wybatożony.

Tak przy okazji chciałem zapytać. Czy Legacy IV miał jeszcze tendencję do samoczynnego(znaczy nie spowodowanego ingerencjami stłuczkowo blacharskimi) rdzewienia tylnej ćwiartki czy odrobili lekcję z zabezpieczeniem antykorozyjnym? Konstrukcja ma już ponad 10 lat i jestem ciekawy czy wyciągnęli wnioski z poprzednich generacji.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc ( o ile nie wszystkie) jakie ja ogladalem sprowadzone z Niemiec mialy tak beznadziejnie umieszczony wlew do gazu.

A co do auta. Nawet doliczajac oplaty, wyglada jakos podejrzanie tanio. Szczerze mowiac, ja omijam takie okazje z daleka. Musialbys go bardzo dokladnie sprawdzic w jakims serwisje. Najlepiej u jakiegos znajomego jak jest taka mozliwosc. Bo i serwisy potrafia sprawdzac byle jak.

Normalna cena tego rocznika to dobrze powyzej 30 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo w opisie zarzeka się ze nie handluje autami tylko reklamami i jakimiś innymi bzdurami a w aukcjach furaki i czesci- sprzeda minę i nawet z rękojmi nie będziesz mógł go ścigać.

 

Okazję się zdarzają ale naprawdę rzadko! Mi się udał Gacek po trzech miesiącach szukania (prawie 4 tys km zrobione po Polsce) , o 15.10 wystawiony, 17.30 byłem go obejrzeć (130 km od domu) a o 18.30 wracałem dumny do domu z plejadami na masce.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli można to podepne się pod temat.

szukuje się do zakupu samochodu i w tym momencie pierwszym wyborem było by własnie Legacy IV z lat 2004-2006

raczej szukał bym 2.0 sohc ( pewnie lpg)
no i oczywiscie kombi

czy z budżetem około 20tys zl znajde cos wartego uwagi czy raczej ulepy??

jaka skrzynia? podobno automaty są dośc kłopotliwe no i pewnie troche przymulają najslabsze legacy.c

co lepsze fabryczna instalacja lpg czy jakas nowoczesniejsza z teraźniejszych czasów?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Siemka.Dzisiaj oglądałem taki egzemplarz:

http://otomoto.pl/oferta/subaru-legacy-2-0i-ohc-137km-automat-awd-4x4-biala-perla-pelny-serwis-szwajcaria-ID6yvWVx.html#0131a384a4

Taka konfiguracja mi pasuje,ale z tego co tu czytałem to wnioskuje,że legacy IV ma problem z maglownica i pompą wspomagania,tak?Czy w aso potrafią stwierdzić na 100% jaki jest stan w/w/ podzespołow?Chce go zabrać wlasnie na ogledziny do aso i dlatego Was pytam o to.A jakie są typowe objawy,że maglownica już zaczyna niedomagać?Dzisiaj jak dosyć szybko dawałem kierę w lewo i prawo krotkim ruchami na odpalonym silniku to miałem wrazenie jakby delkatnych przeskokow?Czy to jest normalne?A jakie są typowe objawy padającej pompy wspomagania?Wasze  odpowiedzi beda dla mnie wazne,gdyż te 2 podzespoly są drogie jako ori jak i rownieź ich regeneracja.Czy ta cena jest ok jak nę ofertę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używaną pompę wspomagania kupisz za ok 400zł, co do regenercji magla no to jakieś 800-1000zł. Czyli nie ma dramatu jak na Subaru :)

 

Co do ogłoszenia: wymuskany jak ta lala :D Zaskoczyło mnie to, że wogóle nie zniszczony jest boczek siedzenia kierowcy (od wsiadania/wysiadania). To chyba dość wrażliwy element, a tu jak nowy.

Edytowane przez krvrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka.Dzisiaj oglądałem taki egzemplarz:

http://otomoto.pl/oferta/subaru-legacy-2-0i-ohc-137km-automat-awd-4x4-biala-perla-pelny-serwis-szwajcaria-ID6yvWVx.html#0131a384a4

Taka konfiguracja mi pasuje,ale z tego co tu czytałem to wnioskuje,że legacy IV ma problem z maglownica i pompą wspomagania,tak?Czy w aso potrafią stwierdzić na 100% jaki jest stan w/w/ podzespołow?Chce go zabrać wlasnie na ogledziny do aso i dlatego Was pytam o to.A jakie są typowe objawy,że maglownica już zaczyna niedomagać?Dzisiaj jak dosyć szybko dawałem kierę w lewo i prawo krotkim ruchami na odpalonym silniku to miałem wrazenie jakby delkatnych przeskokow?Czy to jest normalne?A jakie są typowe objawy padającej pompy wspomagania?Wasze odpowiedzi beda dla mnie wazne,gdyż te 2 podzespoly są drogie jako ori jak i rownieź ich regeneracja.Czy ta cena jest ok jak nę ofertę?

Ujezdzam dokładnie takiego gacka tyle że rok młodszego i z lpg no i w manualu.

Co do magla i pompy- pierwsze słyszę żeby to było coś typowego! Zdarzają się oringi na maglu do wymiany ale to i tanie i sporadyczne.

Stuki o których mówisz- może któraś końcówka drążka, może milion innych rzeczy?- ASO albo doświadczony mechanior.

Zdjęć z oto nie widzę- nie świecą mi się na tel a z opisu to raczej nie ma mp3 chyba że wymienione radio.

Cena- rzecz uznaniowa, jeżeli jest jak w opisie to pewnie warto ale okazja to jakaś szczególna to nie jest (rok temu za rok młodszego z lpg, prawie 100kkm mniejszy przebieg, Polski salon, skóra i prawdziwy bezwypadek dałem właśnie 18,5k).

Ogólnie ta konfiguracja jest baaaardzo super, pomysl tylko nad manualem- trochę więcej funu z jazdy i masz reduktor a to czasem się przydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaskoczyło mnie to, że wogóle nie zniszczony jest boczek siedzenia kierowcy (od wsiadania/wysiadania). To chyba dość wrażliwy element, a tu jak nowy.

 

No coś w tym jest, ale mam wrażenie, że kierownica dosyć wytarta. Przynajmniej tak na zdjęciach wygląda.

Edytowane przez przemowrc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zmuszony na automata takze taka wersja musi być.Czyli jak piszecie nie mo co sie przejmować na zapas z ta maglownica i pompa wspomagania.Wiem,ze po zakupie tzreba zrobić rozrząd.W ksiazce srwisowej jest adnotacja ze byl wymeiniany przy 130000km wraz z pompa wody.A wiec ile kosztuje zestaw rozrzadu wraz z pompa a ile max za wymiane?Jak powinny się zachowywać obroty na biegu jalowym w zdrowym silniku i osprzecie?W tym co ogladałem obroty nie falowały jedynie od czasu do czasu zmienialy sie obroty tak o okolo 100 ob/min.Czy to typowe dla silnika boxer?I jeszce jedna wazna sprawa:mam nadzieje,że legacy nie rdzewieja?zauwazylem na tylnych podluznicach delikatne naloty rdzy powierzchownej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zmuszony na automata takze taka wersja musi być.Czyli jak piszecie nie mo co sie przejmować na zapas z ta maglownica i pompa wspomagania.Wiem,ze po zakupie tzreba zrobić rozrząd.W ksiazce srwisowej jest adnotacja ze byl wymeiniany przy 130000km wraz z pompa wody.A wiec ile kosztuje zestaw rozrzadu wraz z pompa a ile max za wymiane?Jak powinny się zachowywać obroty na biegu jalowym w zdrowym silniku i osprzecie?W tym co ogladałem obroty nie falowały jedynie od czasu do czasu zmienialy sie obroty tak o okolo 100 ob/min.Czy to typowe dla silnika boxer?I jeszce jedna wazna sprawa:mam nadzieje,że legacy nie rdzewieja?zauwazylem na tylnych podluznicach delikatne naloty rdzy powierzchownej.

Oglądałeś go na żywo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...