Skocz do zawartości

Legacy IV 3.0 jako następca BMW e39 kombi?


ded

Rekomendowane odpowiedzi

 

zatem 2.5 gt pali dużo dużo mniej

to zbyt duże uogólnienie ;)

wczesniej miałem 2 forestery z 2.5T, takze moge sie wypowiadac w temacie porownania.

2.5T pali mniej w zakorkowanym mieście, więcej w trasie, H6 dokładnie na odwrót.

Mamy w rodzine Forka 2.5XT i jest jak piszesz :) żeby nie było te 18/100 to wynik w korku na okopowej w Warszawie o 8:30, polecam spróbować innym autem :)

 

Zresztą w przypadku LGT i H6 spalanie nie powinno być głównym czynnikiem wyboru - oba palą nieźle jak na moc, napęd i pojemność :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę swoje trzy grosze.

Miałem H6 sedana z automatem, H6 spec b w kombi z automatem, jeździłem H6 z ręczną skrzynią, używam Legacy GT z automatem i Outbacka XT z manualem. Według mnie silnik H6 lepiej spisuje się z automatem zwłaszcza w wersji spec b, natomiast GT'ki i XT'ki z manualem. Zakładając, że turbo są seryjne, wrażenia za kierownicy są podobne. Minimalnie na korzyść turbo, poza wersją GT spec b.

Co do spalania w ogólnym rozrachunku wychodzi na to samo. Z kolegą wybraliśmy się z rodzinami na weekend, ja GT on H6. Zatankowaliśmy do pełna na tej samej stacji zaraz po wyruszeniu, w drodze powrotnej znowu trzeba było tankować więc zatankowaliśmy też na tej samej stacji. Na całym dystansie około 350km zapłaciłem o 1,5pln mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@ded, patrz jakie Ci cacko znalazłem  :P 

 

http://otomoto.pl/oferta/subaru-legacy-limitowana-edycja-ID6yifB9.html#b1b8dc7cda

 

zainwestujesz jeszcze z 15 tysi w nowy silnik i zapierdzielacz jest

Na autoscout.ch widziałem ostatnio podobnego. Tylko mt, ospojlerowany itp. Cena plus opłaty i można w pl kupić sti w tych pieniądzach.

@@ded, patrz jakie Ci cacko znalazłem  :P 

 http://otomoto.pl/oferta/subaru-legacy-limitowana-edycja-ID6yifB9.html#b1b8dc7cda

 

zainwestujesz jeszcze z 15 tysi w nowy silnik i zapierdzielacz jest

 

Na autoscout.ch widziałem ostatnio podobnego. Tylko mt, ospojlerowany itp. Cena plus opłaty i można w pl kupić sti w tych pieniądzach.z roczników 2012-2014

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta jest na pewno tak przekalkulowana że nie opłaci się tego robić.

no ręce opadajo  :huh:

 

 

a jeśli sprzedawca 

 

takich a jeśli można napisać jeszcze parę stron bo przyczyn może być setki

 

A z ciekawostek, to przeglądając ogłoszenie które pozwoliłem sobie tu zaprezentować, zawiera nr telefonu

Czy nie lepiej byłby po prostu zadzwonić i zapytać ?

Nie zawsze sprzedający to ktoś kto chce wydymać kupującego...

 

Żeby nie było, nie znam człowieka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, nawet zakladając ze to tylko silnik jest do zrobienia, to i tak nie jest jakas mega okazja.

 

Ten samochod ma ponad 250 tys km. Obstawiam ze sporo innych rzeczy bedzie do zrobienia na już lub zaraz.  Trochę skarbonka, worek bez dna.

 

Pomijając to wszystko, to jak dla mnie design wewnatrz i zewnatrz tego nowszego modelu jest po prostu paskudny.

 

 

 

Auto tak regularnie serwisowane, że rozrząd poleciał. Na pewno olej w skrzyni zmieniał regularnie :)

Nie oszukujmy sie. Te auto ktoś uzywał do cięzkiej pracy, robił 50 tys km rocznie co jest bardzo duzo jak na benzynowe subaru.

Zuzył, zniszczyl i sprzedaje. To jest okazja, ale dla handlarza, który wstawi uzywany tani silnik, skręci szafe o 100 tys km i będzie sprzedawał jako super sztuke. Bo nowy model, rzadko spotykana wersja, młody rocznik.

 

Ja majac 50 tys zł do wydania, w życiu nie zainteresowal bym sie tym autem.

 

Poza tym załozyciel tematu szuka auta do 30, max 35 tys zł z tego co widziałem. A ten na gotowo wyjdzie minimum 50 tys zł + jakies kwiatki które na pewno wyjdą :)

Edytowane przez maciek323
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta jest na pewno tak przekalkulowana że nie opłaci się tego robić

no ręce opadajo :huh:

Ja majac 50 tys zł do wydania, w życiu nie zainteresowal bym sie tym autem.

Oferta w poniedziałek wynosiła 23 netto i była na granicy zainteresowania.

Potem Panu się przeliczyło na cenę z VATem na 32 ;).

To grzebie sensowność całego przedsięwzięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczniki w autach z reguły lekko zawyżają w stosunku do tego co pokazuje navi- ona chyba może być najlepszych punktem odniesienia. Na filmikach nie widać jaki rozmiar opon jest na aucie a w ten sposób można nieco "poprawić" wynik. 

 

Co do auta z aukcji, to mam podobne zdanie co Maciek. Druga sprawa, że nie jestem mechanikiem i sam silnika nie przełożę. Nie mam też drugiego silnika a idę o zakład, że nie tak prosto z dostaniem sensownego silnika w sensownej cenie. Sprzedający jest biznesmenem, więc zakładam że potrafi liczyć. Żyje w Polsce więc zrobił szybki wywiad po warsztatach i tam mu powiedzieli że jak znajdzie drugi silnik to przełożą bo robić go to będzie zbyt duży koszt. W taką historię, że właściciel zapytał się w ASO, tam usłyszał kosmiczną cenę i sprzedaję to uwierzę ale gdyby chodziło o zamożnego Niemca. Z resztą cena jest stosunkowo wysoka i IMO nie daje możliwości zrobienia tego szybko i tanio, tak żeby warto było się w to zaangażować. Gdyby było inaczej już by ją łyknął jakiś handlarz. Idę o zakład, że sprzedający będzie chciał wpisać na fakturze 1/2 tej ceny bo skoro silnik uszkodzony to US go o to nie ścignie :P

 

Następna sprawa to właśnie fakt, że IV generacja bardziej mi się podoba wizualnie, jest tańsza i za te 30 tyś spokojnie znajdę ładnego przedlifta a może i polifta jak szczęście dopisze. Za tą kasę to bym chciał auto, które będzie wymagało standardowych napraw a nie nowego silnika. Nie mam ciśnienia na rocznik czy nowszy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki silnik w Polsce to bialy kruk. Bardzo ciezki do dostania. Jest raptem jeden za ponad 10 tys zł. A rozrzad i tak trzeba by w nim zmienic od razu i tak dalej... koszta rosna.

Wolałbym chyba porzadny remont z zakuciem tego silnika ktory jest.

House moglbys kupic takiego do kolekcji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

House moglbys kupic takiego do kolekcji ;)

Przyszło mi to do głowy :).

Niestety, jak już wspominałem z 23 netto zrobiło się 32 brutto, potem ogłoszenie zostało wygaszone, więc może nie ma o co bić piany.

 

 

Silnik w tym wozie to istotnie biały kruk. Podobnie jak Lanos STI ma AVCS na obu wałkach i turbo "w misce olejowej".

Taki dosyć nietypowy patent jak na subaru EJ25*.

Edytowane przez house_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Silnik w tym wozie to istotnie biały kruk. Podobnie jak Lanos STI ma AVCS na obu wałkach i turbo "w misce olejowej".

Taki dosyć nietypowy patent jak na subaru EJ25*.

 

czy taki patent to :

a) cacy

b ) nie cacy

c) troche cacy troche nie cacy

d) nie zawracać d#py takimi pytaniami 

Edytowane przez szamot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przekłamanie licznika . Sprawdziłem - średnio przy wskazaniu na poziomie 160km/h nawigacja zewnętrzna pokazuje 145km/h.

 

Właśnie, ktoś sprawdzał jak to wygląda? Bo ja mam tak samo, navi pokazuje co innego licznik co innego, czemu wierzyć? :) Sorry za offtop :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przekłamanie licznika . Sprawdziłem - średnio przy wskazaniu na poziomie 160km/h nawigacja zewnętrzna pokazuje 145km/h.

 

Właśnie, ktoś sprawdzał jak to wygląda? Bo ja mam tak samo, navi pokazuje co innego licznik co innego, czemu wierzyć? :) Sorry za offtop :)

 

Kazde auto tak ma. Jest nawet na to specjalna norma UE dotycząca liczników. Licznik może przekłamywac do 8% w górę (zawyzac predkosc) i nie może ani o pół km zanizac. To ze względów bezpieczenstwa, tak sądzę..

 

Kilka przykładów jakie osobiscie testowałem:

Peugeot 406 1.8 - licznik 100km, nawigacja 96 km/h

BMW e46 323i - licznik 215 km/h , nawigacja 200 km/h

BMW e39 M5 - licznik 213 km/h, nawigaca 200 km/h

Peugeot 607 - licznik 155 km/h, nawigacja 150km/h

Legacy nie jechalem nigdy z nawigacja tak testując

 

Mówimy oczywiscie o autach na farbycznych, homologawnych pod ten model oponach. Zmiana kol na inne dodatkowo moze zwiekszyc przeklamania na iczniku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...