Skocz do zawartości

Montaż bocznych dokładek z STI do WRX


PrzemoST

Rekomendowane odpowiedzi

Nabyłem boczne dokładki zderzaka z STi. Niespecjalnie chciałbym wycinać zderzak tak jak to ma miejsce w STI. Macie Panowie jakieś patenty na bezinwazyjny montaż? Jakaś mocna tasmą dwustronna zda egzamin + przykręcenie ich od spodu?

 

"Wycinanki" w zderzaku STI:

 

0012971_2004-2005-subaru-impreza-4dr-sed

 

i narożniki, które chcę zamontować (nr 14)

 

7591012.gif

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem ułamane zaczepy i "magicy" przewiercili hokejki i dziurki zaszpachlowali, ale mój zderzak i hokejki były szykowane do malowania, więc dlatego tak to wykonano, ale jest pewność, że nie odpadnie a to podobno może się zdarzyć. Jak Ty nie chcesz malować to myślę, że możesz złapać na taśmę dwustronną i od spodu spinkami, ale pytanie co jak podejdzie woda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też podejmowałem się tego zabiegu.

Tylko, że ja dla świętego spokoju wolałem zrobić małe nawierty, takie jak w zderzaku STI,  żeby była pewność, że przy większych prędkościach nie odlecą ; ) 

I rzeczywiście, między zderzak a hokej wchodzi mała uszczelka. Ja np kupując dostałem te uszczelki w zestawie.

post-13200-0-14509700-1452544909_thumb.jpg

post-13200-0-85238800-1452544925_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam wprawdzie nie montowałem nic na taśmie, ale jak kupiłem dokładki progów GT to były do nich przyklejone chlapacze JDM właśnie taśmą, taką piankową.

I powiem, że aż się spociłem, żeby jedno oderwać od drugiego.

Dodam jeszcze, że resztek taśmy z dokładki nie udało mi się usunąć bez uszkodzenia lakieru, tak to cholerstwo trzymało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli dolega to dość blisko to taśma chwyci, wiadomo że taśma ma swoją grubość, grunt by dobrze odtłuścić a najlepiej jeszcze lekko opalarką podgrzać taką taśmę, wtedy gdy chwyci element i "zwulkanizuje" to jest właśnie nie do ruszenia jak w/w kolega napisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o zaslepki i zaklei sie je np klejem do szyb to jak wtedy z holowaniem auta bo miejsce na hak jest pod prawym halogenem przynajmniej w wrx nie wiem jak w innych..

Zaślepek nie trzeba przyklejać żadnym klejem. Mają one specjalne mocowania i wchodzą na wcisk. Trzymają się bardzo solidnie, więc nic nie trzeba kombinować, a wyjęcie ich to kwestia kilku sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaślepki fabrycznie są tak zamocowane że same nie wypadną chyba , że nie garażuje się auta w nocy to czasem mogą bez naszej wiedzy zmienić właściciela , ja kiedyś pojechałem do znajomych w W-wie i rano już ich nie było , dlatego teraz dla pewności mam od środka połapane trututkami ...


Podpinając się pod temat to bardzo chętnie kupie takie dokładki, szukam od  dłuższego czasu po forach/allegro, nic - pusto. Wydaje mi się że klej do szyb bedzie najrozsądniejszy z racji trwałości i mocy klejenia.

 

W serwisie kupisz je bez łaski prawie w cenach z aledrogo tj. zaślepki halogenów coś w okolicach 250 PLN/szt , boczne 340 PLN/szt , do tego będą w kolorze z naklejkami i uszczelkami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W serwisie kupisz je bez łaski prawie w cenach z aledrogo tj. zaślepki halogenów coś w okolicach 250 PLN/szt , boczne 340 PLN/szt , do tego będą w kolorze z naklejkami i uszczelkami .

 

Jesteś pewny z tymi cenami? Ja pamiętam, że jak byłem w ASO to krzyknęli mi za zaślepki i te hokeje taką kasę, że nie wiedziałem w którą stronę mam się udać do wyjścia. Ale to było ponad 2 lata temu więc dokładnie nie pamiętam, ale wiem, że chcieli dużo więcej. Chyba, że źle spisałem oznaczenie części. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaślepki fabrycznie są tak zamocowane że same nie wypadną chyba , że nie garażuje się auta w nocy to czasem mogą bez naszej wiedzy zmienić właściciela , ja kiedyś pojechałem do znajomych w W-wie i rano już ich nie było , dlatego teraz dla pewności mam od środka połapane trututkami ...

 

Dobry pomysl z tymi trytytkami powiedz mi tylko jak to zrobiles bo nie ogarniam jak mam spinka zlapac ta zaslepke przeciez tam nie ma zadnego otworu..

Edytowane przez Krzychu24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...