Skocz do zawartości

Dostępność oryginalnych części do Subaru XV


Toimi

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to jest z dostępnością części do tego modelu?

Pytam bo moje XV miało niedużą stłuczkę. Uszkodzony zderzak, lampa, odrobinę maska i masa pierdół jak zawsze.

Samochód blisko miesiąc temu odstawiony do ASO, a oni twierdzą, że jeszcze wszystkie części nie doszły.

Naprawdę tak długo trwa dostawa części Subaru?

 

Ponadto dziwi mnie też fakt, że mimo uszkodzenia pokrywy silnika, lekka bo lekka ale zawsze.

Twierdzą, że pokrywe będą naprawiać a nie wymieniać bo tak zaleca producent.

Naprawdę tak zaleca Subaru?

 

Aż PZU się zdziwiło że ASO chce się bawić w szpachlowanie zamiast wymienić cały element.

Polisa pokrywa wymianę każdego uszkodzonego elemetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toimi, co to za kuriozalne "porady" ? Wymieniaj maskę na nową i nawet się nie oglądaj. Mój kolega miał stłuczkę i wszystkie częśći, łącznie z maską dostał oryginalne (odbiór auta po naprawie w grudniu 2015). Nie daj sobie wcisnąć żadnej szpachli, a wcześniej zażądaj na piśmie potwierdzenia tych wytycznych. Aż ciekawi mnie, co to za super serwis taki "dobry" marketing robi naszej marce.

Edytowane przez FanSub
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są w ciągłej produkcji, tyle że fabryka znajduje się w Japonii, a części do Europy płyną statkiem, co trwa właśnie koło dwóch miesięcy. Stacje serwisowe wielu części nie składują, lecz zamawiają na bieżąco na miarę potrzeb, ale tak jest nie tylko w Subaru. Znajomy ma Opla Antarę i pewnego dnia nie mógł go odpalić. Jako że samochód był na gwarancji, pojechał na lawecie do ASO, gdzie okazało się, że kuny przegryzły kable. Naprawa trwała ponad dwa miesiące, bo nowe przewody płynęły z Indochin.

Edytowane przez miszael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm wydawało mi się że mamy XXI wiek i nie tylko statki są ale samoloty. Mam dużą styczność z firmami transportowymi i wiem że szybka dostawa tych kilku części nie powinna być kłopotliwa.

No trudno, czekam na części póki co. Przy okazji, oczywiście nie zgodziłem się na żadne klepani i szpachlowanie. Ciekawe czy teraz za maską nie będę czekał kolejnego miesiąca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do tej pory nie doczekalem sie na maly slizg zderzaka a kolizje mialem w pazdzierniku. W koncu napisalem do jednej z firm z alledrogo handlującej oryginalnymi częściami m.in Subaru i byl dostepny od reki nowy oem - kupilem zalozylem i wiem ze byla to moja ostatnia naprawa blacharska robiona w ASO- nie dlatego ze zle zrobili ( daje ocenę 4 /5 )  tylko dlatego ze nowe oryginalne czesci blacharskie takie jak slizgi, belki, zderzaki mozna samemu szybciej i taniej kupic w internecie niz w aso. Co do maski jezeli chca Ci ja klepac i szpachlowac to osobiscie wolalbym kupic uzywke w dobrym stanie ( tzn fabrycznie pomalowana )

Warto natomiast zrobic kosztorys w ASO :)

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nie chciałem póki co otwierać nowego tematu, bo de facto mój nowy post dotyczy ciągle tej samej sprawy więc póki co spróbuję tutaj.

Odbierając auto zauważyłem że pedał gazu pracuje inaczej, tzn ma "dziurę". W sensie że dopiero po wychylenia o kilka stopni silnik zaczyna wchodzić na obroty.

Wiem, jest możliwość, że odzwyczaiłem się od samochodu i przyzwyczaiłem do drugiego którym jeżdżę ale nie wydaje mi się to prawdopodobne.

Zwłaszcza, że XV jeździłem 2 lata, a ostatnio z powodów zawodowych bardzo mało korzystałem z auta.

Chciałem sprawdzić na miejscu moje odczucia odpalając inne Subaru XV ale wspaniały Multisalon Reiski nie miał takiego samochodu na stanie.

Dlatego mam pytanie, jest ktoś z Torunia kto ma XV z silnikiem 2.0 benzyna i skrzynią manual? Chciałby zobaczyć jak w innym takim samochodzie pracuje pedał gazu.

 

Przy odbiorze samochodu panowie z serwisu świetnie nawijają makaron na uszy i opowiadają jak to wspaniale wszystko testują i oddają samochód idealny podczas gdy nawet dobrze umyty nie był na koniec ...

Ten serwis i salon to temat na inny post, który zapewne napiszę w innym wątku, bo ich obsługa to żenada ...

 

Ponadto kluczyk/alarm czasem wariują i wydaje mi się że coś jest nie tak z akumulatorem bo już raz samochód nie odpalił z powodu rozładowanego akumulatora. Ok może jakieś światełko się paliło choć rękę dam sobie uciąć, że nie było tak, bo niby jakim cudem. No ale ok póki rzucę oskarżeniem to odstawię go ponownie na 2 dni upewniwszy się, że nic nie pobiera energii z aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smigam XV, Yarisem, czasami ex Suzuki Sx4 ( bo zostal w rodzinie) i efektu dziury w XV nie mam - obroty rosną nawet po lekkim musnieciu pedalu gazu. Byc moze twoj XV wymaga resetu kompa?? Z akumulatorami w Subaru faktycznie jest jakis problem -moj juz tez sie raz rozladowal naladowalem i jest ok ale jeszcze raz mi sie cos takiego stanie to kupuje Varte. Pewnie wymieniliby na gwarancji ale co z tego skoro za rok znow padnie. Niestety jakosc japonskich wyrobow nie jest juz tak dobra jak kiedys...

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toimi :

 

1. Nie tylko dealer bydgoski nie posiada XV na stanie - w 2015 XV był praktycznie niedostępny w Polsce.

2. W moim aucie również "dziura" nie występuje.

3. Po padnięciu na gwarancji fabrycznego akumulatora nie wymieniono mi na oryginalny japoński, lecz na marki BOSCH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawostki czytam ...

Kupuję nowe samochody od 2003, miałem już kilka marek i w żadnym nie darzyło się by fabryczny aku padł po 2 latach.

W Mitsubishi L200 aku wymieniał dopiero drugi właściciel po 7 latach ... (auto sprzedałem kumplowi to wiem)

Dziś po korespondencji i rozmowie z salonem Reiski oświadczono mi, że problem z aku to oczywiście nie ich wina.

Wariujący alarm i kluczyk też nie, olanie w stylu "Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobisz" ...

Dziwne tylko, że wszelkie te problemy pojawił się po tym jak auto trafiło do nich. Z resztą salonu na który psioczą wszyscy których znam i odchodzą od serwisu u nich.

 

Auto oddam do przeglądu do innego serwisu, zobaczymy co tam powiedzą.

Edytowane przez Toimi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie serwisuję tam auta na co dzień. Kolizja drogowa zmusiła mnie do odstawienia tam auta.

Z doświadczenia i opinii innych ludzi wiem że to papudroki bez znajomości samochodów.

Tak mój aku to też Panasonic. Łuhuhu właśnie ładuje się w domu ...

Pierwszy raz robię to od 18 lat :D

Na Peruna, jak za starych czasów gdy miałem Malucha, a "se" kupiłem takie fajne niezawodne Subaru ...

Żal :D

 

Wg mnie problemem nie jest aku tylko zwarcie jakie zrobili po papudrockiej naprawie w serwisie.

Edytowane przez Toimi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wg mnie problemem nie jest aku tylko zwarcie jakie zrobili po papudrockiej naprawie w serwisie.

problemem jest aku :)

Auto stalo 2 miesiace ( jak sam napisales) nie jezdzone i sie rozladowal, ISR byl? A alarm i kluczyk to wina aku. Wyciagnij go z auta, naladuj i zapomnij o problemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziura w gazie wystepuje wtedy, gdy IDIOTA w pseudo Serwisie niema pojecia o serwisie Subaru.

 

Po zalozeniu bateri do auta nalezy przekrecic zaplon w poz. ACC.

Nie startowac auta,niedotykac pedalu, poczekac 10-15 sekund i dopiero start.

Przepustnica musi sie ustawic a komputer "zanotowac" punkt zerowy.

 

Jezeli samochod stal bez napiecia zalecam ponadto po odpaleniu zostawic go na wolnych obrotach az silnik osiagne normalna temp. pracy

 

Tez w niemczech wieki czeka sie na kazda pierdole a mechanicy z ktorymi mialem do czynienia to skonczone durnie i analfabeci.

Zygac mi sie chce gdy mam odwiedzic Subaru service.

... ale  jak widze w Polsce rowniez nie lepiej.

 

Po moich doswiadczeniach z Serwisem Subaru czekam tylko na pierwsza awarie i zameiniam na Made in Germany

 

Fajne a nawet bardzo fajne i kochane auto ale service Subaru z jakim mialem do czynienia to zlote raczki z "Motozbytu wczesny PRL"..

Zygac sie chce Subaru !

 

Jak widzialem jak dziala service subaru w BRD mialem ochote rozrypac Forka o drzewo.

Ale zrobilo mi sie go zal. :wub:

Dalem mu szanse. Nikt nieodpowiada za rodzicow :D

Alle jedna awaria i Tschüß Subaru for ever :angry:

...albo wybuduje Warsztat- Mauzoleum nieudolnosci Japonskiej.

Samuraje w grobach sie przekrecaja

Edytowane przez Forest Gump
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z akumulatorami w Subaru faktycznie jest jakis problem -moj juz tez sie raz rozladowal naladowalem i jest ok ale jeszcze raz mi sie cos takiego stanie to kupuje Varte. Pewnie wymieniliby na gwarancji ale co z tego skoro za rok znow padnie. Niestety jakosc japonskich wyrobow nie jest juz tak dobra jak kiedys...

Jeśli akumulator jest uszkodzony, to ASO bez problemu wymienia na gwarancji. I nie na Panasonica ale na porządne markowe zamienniki. Doświadczyłem dwukrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo u mnie ...

Akumulator Panasonic.

Przynajmniej raz na kwartal musze go doladowac.

Po okolo miesiacu osiaga 60 % pojemnosci.

Po dwoch spada na 55% i napiecie 11,9-12.1 V

Przed zima dam go wymienic.

Uklad ladowania sprawdzilem. Bez usterek...

Zona ma 15 -letnia Astre ktora stoi na ulicy i nigdy niebylo tego problemu (Dopieru drugi aku)

Edytowane przez Forest Gump
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak widzialem jak dziala service subaru w BRD

 

Chyba lekko przesadzasz.

Mam do czynienia z dwoma serwisami w Monachium i są bez zarzutu. Rozkminiają takie przypadki że głowa mała.

Siostra dodatkowo korzystała z serwisu Gottgensa w Soest i też byli kompetentni.

Chociaż oczywiście wiem że shit happens ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...