Skocz do zawartości

Cieknie olej okolic sprężarki na kolektor


kukus

Rekomendowane odpowiedzi

Cieknie olej z okolic tyłu prawej głowicy. Początkowo myslałem ze robiąć rozrząd źle skręciłem dekiel zaworowy. Rozkręciłem, dałem nową uszczelkę ale jest to samo a nawet coraz gorzej. Kapie olej na kolektor co wiadomo owocuje pięknym zapachem w kabinie.

Dziś chciałem kolejny raz wymienić uszczelkę ale zacząłem świecic po silniku i zaglądać lustereczkiem i okazało się, że zalany jest cały tył głowicy.

Odpływ oleju ze sprężarki mokry, głowica mokra, wszystkie wejścia odm do dolotu przed sprężarką zapocone. Nawet tylna góra głowicy gdzie zazwyczaj wkręca się czujnik temperatury oleju tez zalane syfem. Pytanko co w tych okolicach moze przeciekać.

Czy olej może lecieć ze sprężarki? Podobny objaw jest u ojca w betce jakby leciało z wlotu sprężarki. Nie zaglądałem tam bo sporo rozbierania i zanim rozbiorę pół silnika czekam na sugestie z czego może w tamtych okolicach lecieć :(

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Prawdopodobnie mam ten sam problem, czy jak ściągnę turbo to będę miał jakieś trudności z ponownym wkręceniem go na miejsce? Czy potrzebuje nowych uszczelek czy czegoś żeby nic nie ciekło, czy mogę je po prostu odkręcić zobaczyć co tam się dzieje i wkręcić je znowu na miejsce?

 

.

Edytowane przez mly96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...