Skocz do zawartości

Kiepskie hamulce WRX Blob '05


sc00by

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli HP+ wydaja sie byc klockiem idealnym ;) Tylko powiedzie mi, czy mozna je gdzies kupic taniej niz za 600PLN? Moze byc na priv.

A macie jakies doswiadczenia w WRX z klockami lepszymi niz seryjne, ale z nizszej polki cenowej tj. OMP R&T, Ferrodo DS, Galfer FDT1055, ew. Hawk Ceramic?

Natknalem sie tez na klocki Stoptech w mieszankach 308 i 309, czy ktos sie z nimi zetknal?

Edytowane przez uxon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Polak821 napisał:

Potwierdzam, Hawk HP+ są bardzo dobre. Na próbie sportowej na odcinku 2 km, 4 hamowania z prędkości 150 km/h i dawały radę. Generalnie na odcinku 5 km próby nie udało mi się odczuć spadku siły hamowania. W mieście też świetnie dają radę. Trzeba tylko mieć wszystkie "blaszki" bo inaczej wpadają w drgania i strasznie piszczą. 

Mam na myśli blaszki oznaczone numerami 10 i 11

 

image.thumb.png.cc48f162cd5e7d59b060dfe9120eeff4.png

W którym miejscu są one montowane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, llkuba napisał:

Obok sukienki mini ... ah reklamy google zawsze nas zdradzą ... .

O kurczaczek nie zauważyłem ! Ale siara.

A tak poważnie to te blaszki są montowane między klockiem a zaciskiem. Wsuwa się je "pod klocek" aby ograniczyć ich ruch w górę i dół.

2 godziny temu, ursusraketa napisał:

W którym miejscu są one montowane ?

 

Edytowane przez Polak821
[moderator czuwa]
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, uxon napisał:

A macie jakies doswiadczenia w WRX z klockami lepszymi niz seryjne, ale z nizszej polki cenowej tj. OMP R&T, Ferrodo DS, Galfer FDT1055, ew. Hawk Ceramic?

Natknalem sie tez na klocki Stoptech w mieszankach 308 i 309, czy ktos sie z nimi zetknal?

 

Miałem niedawno podobny dylemat, siedziałem, czytałem, już prawie te 600zł wydałem na przód na Hawki czy inne takie - ale powiedziałem sobie w ostatnim momencie basta, na co to komu do daily...?

 

Założyłem ostatecznie OMP R&S na przód i tył (plus zaciski po pełnej renowacji - przód 4tłok 294mm, tył 2 tłok 290mm) - i hamuje to bardzo przyzwoicie, sporo lepiej niż się spodziewałem. Nie zauważyłem odczuwalnej różnicy między praktycznie takim samym rozmiarowo zestawem jaki miałem w STI typeR lżejszym o 200kg (tam miałem OEM tarcze i DS Performance).

Ogółem - złego słowa nie mogę powiedzieć, wyczucie pedału bdb, da się ładnie auto do zakrętu ustawiać (dopiero po wymianie zacisków, wcześniej "nie ufałem" autu bo było totalnie nieprzewidywalne przy hamowaniu), na co dzień super (ale tu tylko najgorszy chłam nie ogarnia), w sytuacjach awaryjnych oraz w trasie przy wyższych prędkościach też bez zająknięcia.

 

Za klocki zapłaciłem odpowiednio 220zł za przód i 180 za tył.

PS. Tak jak ktoś już wspomniał - bardzo ważne są sprawne hamulce z tyłu (!).

 

Wnioski wyciągnij sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nyndz

Ja ostatecznie tez zamowilem dzis te OMP R&T. O ktorych drozszych kockach nie czytalem, to kazdy ma swoje minusy do codziennej jazdy.

Tyly wlasnie zregenerowalem, pol roku temu wymienialem tarcze i klocki (Galfer Sport). 

Teraz wymienie przody na te OMP, przy okazji nowe gladkie tarcze, sprawdze stan przednich zaciskow i zaleje swiezy plyn ATE 200. Sam za jakis czas opisze jak mi sie to w daily spisuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
33 minuty temu, ursusraketa napisał:

 Przód zawsze pasuje p&p.

A czy duży dwutłokowy hamulec nie jest na tarczy 294 ?

 

No właśnie występowało chyba 277 i 294 z forka

No chyba że źle wyczytałem i się mylę.

A przewody od zwykłych pasują czy trzeba kupić Nowe?

Edytowane przez chudy__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak okazało się że ja mam właśnie mały dwutlok i teraz proszę i poradę co robić bo już jestem zielony...

Przekładać na duży 2tlok i tarcza 294 czy od razu 4tlok?

Do jednego i drugiego zestawu i tak bym dal nowe klocki i tarcze.

 

 

Te na 277 co mam teraz to jak dla mnie lipa.

Trochę ostrej jazdy kilka mocniejszych dohamowań i czuć jak słabnie momentalnie.

Edytowane przez chudy__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felga dla mnie nie jest aż tak ważna.

Zależy mi na poprawie hamowania.

Czyli taki zregenerowany 4tlok będzie chodził jak 2tlok też po regeneracji?

Hmm w sumie takie trochę dziwne jak dla mnie no ale nie znam tematu dlatego wypytuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, ursusraketa napisał:

Co do przodu ,jeśli klocki  i tarcze bd takie same , to daje gwarancję ,że nie odczujesz różnicy .

nie porównywałem, ale róznica może wynikać z tego ,że sumaryczna średnica tłoczków w 2 i 4 tłoku może być inna oraz inna średnica robocza(odległość środka tłoczków od osi koła). Ale faktycznie wiekszośc ludzi przechodząc z zapieczonych 2-tłoków na nowe/regenerowane 4-tłoki czuje oczywiście róznice. Trzeba przejść z "nowych na nowe" i wtedy sprawdzić.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dużym dwutłoku zmieniłem klocek DS2000 na DS2500 i odczułem różnicę.

Z kilku źródeł wyczytałem i usłyszałem, że czterotłok dałby mi lepszą dozowalność hamulca ale siła pozostanie na tym samym poziomie dlatego też zostałem przy seryjnym dwutłoku i jak na razie po ok. 2kkm nie żałuję decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...