Skocz do zawartości

Sprzęgło po wymianie szarpie.


luki_man

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz po edycji już działa. Realizacja może być dwojaka, zarówno to co wkleiłem jak i to co wcześniej. Doktoryzowałem się wczoraj na jakichś materiałach że szkoły samochodowej i dlatego taki mądry jestem ;)

 

Źródło mej mądrości: http://www.zssplus.pl/transport/pin/sprzegla.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale czy macie 100% pewności, że WSZYSTKIE oemowe sprzęgła mają podwójne sprężyny?

Bo ja WSZYSTKIE* używki, które widzę na allegro mają pojedyncze... może do diesli są pojedyncze?

 

*) teoretycznie te wszystkie używki mogły pochodzić z takich "pierwszych wymian", jak tu często opisujecie ("ja wymieniłem na nieoemowe, szarpało i wymieniłem na oemowe").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam to o czym piszecie i wydaje mi się to całkiem mądre :P  Skoro na sprzęgle powinny być dwa rodzaje tłumików drgań skrętnych bo jedne tłumią jakiś zakres drgań a drugie inny to zaczynam dochodzić do wniosku że zastosowanie tłumika tych drgań na przykład w poduszce skrzyni powinno załatwić sprawę.

 

Ps. Choć powiem Wam że mam wrażenie że sprzęgło zaczyna brać coraz lepiej i mniej szarpać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam to o czym piszecie i wydaje mi się to całkiem mądre :P  Skoro na sprzęgle powinny być dwa rodzaje tłumików drgań skrętnych bo jedne tłumią jakiś zakres drgań a drugie inny to zaczynam dochodzić do wniosku że zastosowanie tłumika tych drgań na przykład w poduszce skrzyni powinno załatwić sprawę.

 

Ps. Choć powiem Wam że mam wrażenie że sprzęgło zaczyna brać coraz lepiej i mniej szarpać.

 

Już to wcześniej pisałem, że po jakimś czasie sprzęgło mi się dotarło i ja też się nauczyłem nowego "brania". Przestało szarpać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastosowanie  tych drgań na przykład w poduszce skrzyni powinno załatwić sprawę.

NIe , bo sprzęgło tłumi tylko drgania skrętne, a poduszka ruchy boczne i pionowe całego zespołu z silnikiem . Musiałby być aktywny system tłumienia taki jak w super zawieszeniach -sterowanie tego itd...

Jeśli szarpie spróbuj trochę przetrzeć (ruszyć z dużych obrotów)

Wszyskim życzę ,żeby choinka długo pachniała :)

Edytowane przez respect
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

zastosowanie  tych drgań na przykład w poduszce skrzyni powinno załatwić sprawę.

NIe , bo sprzęgło tłumi tylko drgania skrętne, a poduszka ruchy boczne i pionowe całego zespołu z silnikiem . Musiałby być aktywny system tłumienia taki jak w super zawieszeniach -sterowanie tego itd...

Jeśli szarpie spróbuj trochę przetrzeć (ruszyć z dużych obrotów)

Wszyskim życzę ,żeby choinka długo pachniała :)

 

Też na tym myślałem. Ale skoro już skrzynia drży bo ona podskakuje góra-dół to wystarczy to wytłumić. Tym bardziej że zauważyłem bardzo ciekawą rzecz. Drganie skrzyni i silnika odbywa zawsze w tej samej częstotliwości. Z tego co się kiedyś uczyłem to dochodzę do wniosku że jeżeli coś pochłonie tą częstotliwość to powinien się problem rozwiązać.

To takie tylko dywagacje. Ale spróbuję coś podziałać w tej sprawie i powiem Wam co i jak. Będę Pionierem w tym rozwiązaniu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak "Sąsiedzi" to było fajne. Pewnie że było by prościej wymienić. Żebym od razu wiedział że ma być takie a nie inne sprzęgło to bym kupił takie jak trzeba. A teraz nie stać mnie tak od strzału na kolejną tarczę. Poprosiłem w hurtowni jakieś lepsze sprzęgło i dostałem to. Staram się nie oszczędzać na takich naprawach ale skoro już tak wyszło to teraz ani to reklamować ani co... jedynie to albo nauczyć się z tym żyć albo opracować coś co rozwiąże ten problem.

 

Więc dumam ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ruszę jeszcze raz ten temat. Bo będę jeszcze raz wyjmował silnik bo robię zamianę i wkładam ej22. Efekt szarpania mam nadal. Mam też tą oryginalną tarcze ze zużytymi okładzinami. Pomyślałem że można by było przełożyć sprężyny ze starej tarczy do tej co mam teraz i według teorii Carfit-a szarpanie powinno ustać. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Gdzie najtaniej kupić sprzęgło OEM?

https://www.euautoczesci.pl/katalog-czesci/zestaw_sprzegla-10151/subaru/forester/forester-sf/10160-2-0

 

kilku producentów i kilka sprzęgieł tylko po co to produkują i sprzedają skoro to nie działa jak należy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...