Skocz do zawartości

Legacy BH - Zielony Legwan


DETT

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...

Spasiony Kloc ma się coraz lepiej u mnie:

q09x2WD.jpg

 

Wymieniłem tylne łożyska, szczęki hamulca postojowego, tuleje dolne wahacz poprzeczny->zwrotnica, zacisk hamulcowy po stronie kierowcy:

sjxR028.jpg

j1v44RI.jpg

6SXuenW.jpg

 

Najwięcej roboty było z wymianą pierścienia ABS po stronie kierowcy. Stary się troszkę zużył... :rolleyes:

11Z1woJ.jpg

Montaż nowego na gorąco:

zUFq1op.jpg

aNZ7bsl.jpg

 

Wszystko działa, żadne kontrolki się już na desce nie świecą, cisza w kabinie. Bo dopiero po wyciszeniu wydechu zaczęło być słychać huczenie z tylnych kół.

CdA2Zas.jpg

 

ESP w wykonaniu Toyoty jest zdecydowanie mniej natarczywe niż to, które miałem w Legacy. Gdybym nie wiedział jak i kiedy ten system wkracza, to pewnie w ogóle bym się nie zorientował że doszło do jakiejś ingerencji. Podczas przelatywania bokiem prze ronda stabilizacja toru jazdy jest naprawdę bardzo delikatna, ledwo wyczuwalna. Co ciekawe system w ogóle nie ingeruje podczas robienia bączków. Teraz, kiedy "wspomagacze" działają podczas poślizgu czy ruszania "z paleniem laczka" zapala się kontrolka ESP, ale nie tłamsi auta tak jak to robiło VDC Subaru.

 

Daihatsu zostało przy tej okazji wypuszczone ze swojej gawry po raz pierwszy w tym roku, żeby zawieść zwrotnice do wyciśnięcia starych i wprasowania nowych łożysk dla Aristo:

mISaDvm.jpg

Boże, jaki On jest niewygodny... :facepalm: Ale i tak Go uwielbiam. :mrgreen:

 

 

  • Super! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tym razem króciutko:

Aristo dostało nową szybę przednią, przy okazji pomalowany cały dach, założone letnie koła i rozszczelniła się chłodnica...

952FCOE.jpg

Znowu mam wrażenie, że biorę udział w "Never Ending Story"...

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, thomson0073 napisał:

Ujek, Ty lepiej powiedz co z Twoją świnką? :D

Na razie nic. Miałem plan żeby w tym roku sprzedać Toyotę i poszukać czegoś kalibru SUV/OFF-ROAD4x4. Wiele konceptów, modeli i marek przemyślałem czytając różne opinie, artykuły, fora i dumając na klozecie. Wśród kandydatów jest Forester, dwóch innych pretendentów z Japonii, a nawet jeden Niemiec (sic!). Na ławce rezerwowych jest dwoje Koreańczyków. Ale chyba nic z tego nie wyjdzie, bo sprawy życiowe trochę się sypią. Na dniach będę już na wypowiedzeniu i chyba będę musiał się przebranżowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
W dniu 20.04.2022 o 09:11, thomson0073 napisał:

Co tam @DETT w temacie Twoich gablot? :)

A na razie nic się nie zmienia. Aristo trzeba porządnie oczyścić po zimie i tyle. Chodziło mi mocno po głowie żeby sprzedać i kupić albo jakieś rozsądniejsze kombi (Lancer Wagon, Forester SF), albo coś stricte sportowego (Celica ST180/ST200, FTO)... Ale tak śledząc rynek doszedłem do wniosku, że lepiej tego Lexa jeszcze potrzymać, bo przestały tanieć. ;) A jeździ się w sumie świetnie, komfortowo, dynamicznie, stylowo... B)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, DETT napisał:

A na razie nic się nie zmienia. Aristo trzeba porządnie oczyścić po zimie i tyle. Chodziło mi mocno po głowie żeby sprzedać i kupić albo jakieś rozsądniejsze kombi (Lancer Wagon, Forester SF), albo coś stricte sportowego (Celica ST180/ST200, FTO)... Ale tak śledząc rynek doszedłem do wniosku, że lepiej tego Lexa jeszcze potrzymać, bo przestały tanieć. ;) A jeździ się w sumie świetnie, komfortowo, dynamicznie, stylowo... B)

Stylowo, to by bliżej ziemi bylo:OO:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.04.2022 o 18:10, Danko napisał:

Stylowo, to by bliżej ziemi bylo:OO:

:mrgreen:

Taa... i zaś użytkowości żadnej. ;)

W pojęciu "stylowo" bardziej chodziło mi o samą unikatowość modelu w mojej okolicy. W promieniu 80 km nie ma takiego drugiego. Najbliżej to wiem że w Słupsku jest granatowy, chyba na felunku Keskin.

No i kolega z Forum Lexus Polska w Chojnicach ma ciemnozieloną V8-kę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DETT napisał:

:mrgreen:

Taa... i zaś użytkowości żadnej. ;)

W pojęciu "stylowo" bardziej chodziło mi o samą unikatowość modelu w mojej okolicy. W promieniu 80 km nie ma takiego drugiego. Najbliżej to wiem że w Słupsku jest granatowy, chyba na felunku Keskin.

No i kolega z Forum Lexus Polska w Chojnicach ma ciemnozieloną V8-kę.

Nie wiem o czym mówisz, ja moim się przeprowadzałem, zloty zjeździłem.. Nawet większość progów zwalniających przejeżdżam.. :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 8.08.2022 o 08:44, niebieskiultras napisał:

Tak, to był mój Legwan. Szybko poszedł i zaraz przeszedł w kolejne ręce. Ponoć jest u jakiegoś handlarza w Gdańsku teraz, ale w ogłoszeniach go nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...