Jump to content

WRX 01 wymiana piasty tylnego koła

blasterpl
 Share

Recommended Posts

Padły mi łożyska w obu tylnych kolach :evil: , jako ze mam podmeczone szpilki kół to postanowiłem załatwić sprawa za jednym zamachem . Chce wymienić cale kpl. piasty jak np tu: http://allegro.pl/piasta-lozysko-tyl-subaru-impreza-1-5-2-0-2-5-00-i5783899595.html . Czy do wymontowania starej piasty muszę zdemontować zwrotnice :question: .

To jak się nazywa po polsku element z rysunku o nr 3 i 4 ?

Link z allegro to tylko przykład ale pytanie pozostaje czy da się  wymienić kpl piastę z łożyskiem bez odkręcania z auta zwrotnicy czy jak to się tam zwie nr 3,4 na rysunku ?

Groch z kapustą , pomieszanie z poplątaniem ………. 

Po pierwsze w wrx01-07 z tyłu występuje osobna piasta i łożysko + 3 uszczelniacze + nakretka półosi !!!!

po drugie piasta jest razem ze szpilkami 

po trzecie jest tam zwrotnica , i wymaga zdemontowania w celu wymiany łożyska na prasie , chyba że ktoś posiada specjalistyczne narzedzia do demontażu i montazu nowego łozyska w zwrotnicy 

po czwarte , łożysko z piastą jest wtłaczane a nie przykrecane i link z allegro jest be sensu bo nie do tego modelu . 

tylko dziwne ze 3 uszczelniacze zawsze są dwa

nie dziwne , tylko tak jest , dwa uszczelnienia i trzeci przeciwkurzowy  

potem śruba kontrująca

to nie jest śruba kontrująca , tylko śruba zabezpieczejąca :idea:  

link z allegro jest be sensu bo nie do tego modelu . 

No w opisie do jakich modeli pasuje jest jak byk ze do wrx 01 tez pasuje :unsure:

link z allegro jest be sensu bo nie do tego modelu . 

No w opisie do jakich modeli pasuje jest jak byk ze do wrx 01 tez pasuje :unsure:

no to sobie kup …..  :huh:

Panowie , mam czym (prasa) tylko pytam czy da się bez zdejmowania zwrotnicy bo to dodatkowe problemy , jakaś śruba się nie da odkręcić , trzeba grzać to i tuleja gumowa do wymiany a i o ustawianiu zbierznosci nie wspomnę a czas nagli w środę mam wyjazd na sylwestra i trzeba się sprężać. Czyli co kupić same łożyska i szpilki i na prasę ?

Edited by blasterpl

Jak zwał sam se nie zrobi jednym słowem. Noe dość ze wyprasować to potem poerscien trzeba ściągać środkowy z piasty.

Przepraszam ale Twoje nazewnictwo , jest naprawdę niedopuszczalne …… 

Tylne koła nie posiadają zwrotnicy

Może uchwyt piasty.

Panowie , mam czym (prasa) tylko pytam czy da się bez zdejmowania zwrotnicy bo to dodatkowe problemy , jakaś śruba się nie da odkręcić , trzeba grzać to i tuleja gumowa do wymiany a i o ustawianiu zbierznosci nie wspomnę a czas nagli w środę mam wyjazd na sylwestra i trzeba się sprężać.

czytałeś co napisałem ? chyba nie …… 

W moim mniemaniu zwrotnica to to koło które skręca a tylne nie skręcają ale ty pewnie z Aso to wiesz jak robić ludzi w butelkę w końcu musicie z czegoś żyć. I biednym ludziom wciskać kit. Dziś obejdzie sie bez pawianów wesołych świat. Więcej luzu mniej neta.

Brawo ! gratuluje ! wygrałeś ! zostaję Twoim Fun-em  :yahoo:

carfit czyli to z linka nie pasuje do WRX 01r ?

zapytaj kolegi 

dareckiislandia
on wie lepiej …. ;) 

Ja już serio , nie mam sił do tego forum i technicznego ….. 

Panowie proszę was bez wycieczek osobistych. Temat pilny wiec proszę o konkrety.

Konkrety zostały podane na talerzu , i teraz musisz zadecydować który talerz wybierzesz , prościej nie umię 

Ehh czyli jak zwykle trzeba rozebrać i samemu wszystko obadać. Od dość dawna internet zaczyna przypominać ściek w którym coraz więcej odpadków niż  konkretnych odpowiedzi na pytania , bez urazy panowie ale mam link z allegro i odpowiedz kolegi carfit diametralnie rożne i komu wierzyć :unsure: .

Ehh czyli jak zwykle trzeba rozebrać i samemu wszystko obadać. Od dość dawna internet zaczyna przypominać ściek w którym coraz więcej odpadków niż konkretnych odpowiedzi na pytania , bez urazy panowie ale mam link z allegro i odpowiedz kolegi carfit diametralnie rożne i komu wierzyć :unsure: .

Carfitowi wierzyć. Jest to jedna z osób które subaru znają na pamięć. Potwierdzi Ci to jak sądzę 70-80% forum. Myślisz dlaczego jak ktos chce cos dłubać czy remontować w to w pierwszej kolejności po za ASO poleca Carfita lub Dzierżoniów ? To z niczego sie nie wzięło.

Rób tak jak radzi Ci Edwin a dobrze na tym wyjdziesz :) pozdro

Edited by niebieskiultras

Ehh czyli jak zwykle trzeba rozebrać i samemu wszystko obadać. Od dość dawna internet zaczyna przypominać ściek w którym coraz więcej odpadków niż  konkretnych odpowiedzi na pytania , bez urazy panowie ale mam link z allegro i odpowiedz kolegi carfit diametralnie rożne i komu wierzyć :unsure: .

nie jest jak zwykle bo udzieliłem konkretnej odpowiedzi ,jak widać masz wątpliwości , ok , więc napisałem kup sobie to łozysko z allegro i nie zawracaj wiecej gitary na forum !!!! bo szkoda mojego czasu , i innych jeśli jestes mądrzejszy . Pozdrawiam .

Myślę ze zrobię tak jak mi radzi moja intuicja czyli rozbiorę a potem zakupy . Bo niestety 100% odpowiedzi nie dostałem . Jak operacje zakończę nie omieszkam poinformować , dla potomnych oczywiście. A ze carfit wiedze ma to oczywista oczywistość ;) ale czemu mam odrazu sprzedawce z linka brać za oszusta ? klasyczne słowo przeciw słowu wiec patrz moja intuicja - amen.

Edited by blasterpl

W moim mniemaniu zwrotnica to to koło które skręca a tylne nie skręcają ale ty pewnie z Aso to wiesz jak robić ludzi w butelkę w końcu musicie z czegoś żyć. I biednym ludziom wciskać kit. Dziś obejdzie sie bez pawianów wesołych świat. Więcej luzu mniej neta.

to jak się nazywa zwrotnice z tylu heh