Skocz do zawartości

blow off


RafalWRX

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam tego Turbosmarta co pisaliśmy i dźwięk jest przekozak :)

Miałem wcześniej HKS-a , mój kumpel ma Forge i dźwięki są słabiutkie porównujac do Turbosmarta :) tutaj jest takie walnięcie że nie da sie przejść obojętnie obok no i jeszcze można to regulować mocniej / słabiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tego Turbosmarta co pisaliśmy i dźwięk jest przekozak :)

Miałem wcześniej HKS-a , mój kumpel ma Forge i dźwięki są słabiutkie porównujac do Turbosmarta :) tutaj jest takie walnięcie że nie da sie przejść obojętnie obok no i jeszcze można to regulować mocniej / słabiej :)

 

no właśnie ja też ew się na niego nastawiam ... naczytałem się o falujących obrotach, CHECKach itp ... coś szukam informacji na temat tych dual portów ... czy jest to jakieś wyjście aby ew tego uniknąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tego Turbosmarta co pisaliśmy i dźwięk jest przekozak :)

Miałem wcześniej HKS-a , mój kumpel ma Forge i dźwięki są słabiutkie porównujac do Turbosmarta :) tutaj jest takie walnięcie że nie da sie przejść obojętnie obok no i jeszcze można to regulować mocniej / słabiej :)

 

Martinez czy jesteś w stanie prowizorycznie coś "nagrać, zarejestować" jak gada ten Turbosmart?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze lepiej zostawić oryginalny DV, auto po takiej zmianie stało się przyjaźniejsze w użytkowaniu.Niema laga pomiędzy zmianą biegów , i nie reaguje tak nerwowo na odjęcie gazu. Te pssssss nie jest tego warte , mi tego nie brakuje ,ale moim znajomym to już tak, jestem wręcz karcony za tą modyfikację , według mnie najlepszą jaką zrobiłem i nie kosztuje prawie nic pieniędzy ani pracy.Ale na BOV nie miałem żadnych problemów w stylu falowania obrotów , szarpania , wyższego spalania , strzelania marchewami 

Edytowane przez ursusraketa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest podobnie kupiłem dedykowany bov do forka firmy TurboWorks nie mam problemu z falowaniem obrotów czy też spadkiem mocy marchewami nie pluje wszystko chodzi jak należy.Wiem na pewno żeni założył bym byle co bo szkoda silnika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kupić hybrydowy niż atmosferyczny. Przy hybrydowym ryzyko, że auto będzie gorzej jeździło jest praktycznie zerowe a pssyt będzie. 

 

czyli mowa tutaj o tym dual port tak ???

U mnie jest podobnie kupiłem dedykowany bov do forka firmy TurboWorks nie mam problemu z falowaniem obrotów czy też spadkiem mocy marchewami nie pluje wszystko chodzi jak należy.Wiem na pewno żeni założył bym byle co bo szkoda silnika .

 

No właśnie ja też albo kupię i wybiorę dobry ( z Waszą pomocą ) albo nie kupię wcale ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Odgrzebie troche kotleta ale mam pytanie:D

Ogolnie BOV od DV rozni sie tym ze wywala powietrze w atmosfere zamiast w rure recylkulacyjną...

Wiec... Tak na dobrą sprawe mozna sciagnąć rure recylkulacyjną z oryginalnego DV, zatkać ją i zostawić DV bez nalozonej rury... Co sprawia ze bedzie działał jak BOV...

 

Poniewaz sprawdzalem ostatnio zawór Bailey, który nie spisał sie najlepiej, ( podejrzewam ze mial zbyt miekka sprezyne bo mozna było palcem wcisnać tłoczek, a seryjny DV chodzi o wiele cieżej) auto zaczelo kopcic na czarno delikatnie , obroty falowały, na swiatłach potrafił zgasnąć,wywaliło check ze mieszanka za bogata... kiedy sciagalem go z auta, stwierdzilem ze sprobuje zostawic DV bez rury recylkulacyjnej i daje dzwiek pssyt, chodzi rowno, nie kopci, nie wywala check engine... Czyli wlasciwie darmowy BOV...?

 

Tu filmik jak chodzi Bailey:

https://youtu.be/5gNsG-m7UpY

 

https://youtu.be/0MX-ROkJsCk

 

https://youtu.be/LL6h2WDP8Fk

 

 

Impreza WRX 2001

 

Filmiku na zalozonym seryjnym DV bez rury nie mam ale moze nakrece za chwile:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak podpowiadał Martinez3433 zakupiłem TurboSmarta Dual Port

 

sti_turbosmart.jpg

 

Bajer fajny / cieszy pod maską / dodatkowo można go regulować i chyba zniwelować ew nierówną prace silnika itp / wg mnie zdecydowanie najfajniejszy dźwięk z zaworów które brałem pod uwagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze lepiej zostawić oryginalny DV, auto po takiej zmianie stało się przyjaźniejsze w użytkowaniu.Niema laga pomiędzy zmianą biegów , i nie reaguje tak nerwowo na odjęcie gazu. Te pssssss nie jest tego warte , mi tego nie brakuje ,ale moim znajomym to już tak, jestem wręcz karcony za tą modyfikację , według mnie najlepszą jaką zrobiłem i nie kosztuje prawie nic pieniędzy ani pracy.Ale na BOV nie miałem żadnych problemów w stylu falowania obrotów , szarpania , wyższego spalania , strzelania marchewami 

Zmień znajomych albo nie rozmawiaj z nimi o technice motoryzacyjnej bo nie mają o niej pojęcia. Swoją drogą to ciekawe że ludzie wywalają pieniądze na takie modyfikacje rodem z agro tuningu, a żałują kasę na program np. za 3000 zł i jeżdżą po jakiś specjalistach od diesli którzy zrobią soft za 1000. A potem płacz na forum że silnik to bani bo tłok spłynął. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam HKS już bardzo długi czas i jestem zadowolony mało kosztował i nie uległ jeszcze awarii, też nasłuchałem się, że chroni turbine czy coś, ale tak naprawdę zawór który robi "pss" mam tylko dla tego dźwięku który mi się akurat podoba, jeśli chodzi o osiągi spalanie itd, w spalaniu nie zauważyłem różnicy, silnik mi nie wariuje nie mam żadnych błędów, jest tylko bardziej mułowaty przy zmianie biegów bo oczywiście jak wypuści całe ciśnienie z kolektora to od nowa turbo musi je nabijać ;) zawór czasami czyszczę myje i smaruje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7164893869 

Odświeżam temat :D 

Warto ? Czy lepiej dołożyć i kupić nowy ? 

W dniu 7.10.2016 o 22:14, Milo WRX STI napisał:

Tak jak podpowiadał Martinez3433 zakupiłem TurboSmarta Dual Port

 

sti_turbosmart.jpg

 

Bajer fajny / cieszy pod maską / dodatkowo można go regulować i chyba zniwelować ew nierówną prace silnika itp / wg mnie zdecydowanie najfajniejszy dźwięk z zaworów które brałem pod uwagę

Ile cię kosztował nowy i gdzie zakupiłeś :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, _scooby_ napisał:

W jakim celu chcesz zamienić oryginalny DV ???

Tak czułem że ktoś o to zapyta...

Szykuje mi się pare wesel to raz a dwa chce się trochę pobawić z tym „psss” a szukam czegoś dobrego żeby nie było znaczących problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, _scooby_ napisał:

Na wiejskie wesela jak ulał :D

Hyy nie bardzo rozumiem sensu twojego komentarza jest wręcz żałosny...jeżeli masz pisać takie głupoty to nie wypowiadaj się i zachowaj swoje wiejskie wesele dla siebie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...