Skocz do zawartości

Dym Forester XT - duch znikąd


arnoldpe

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

dzisiaj na nocnej trasie autostradowej ok 400 km, prędkość 130-140 większość na tempomacie 3-5 razy zauważyłem że Forek zostawia za sobą chmurę "dymu" widoczną głównie na tle reflektorów aut za mną.

 

Ciężko stwierdzić kiedy się pojawia, jakby znikąd. Nie ma żadnych innych objawów poza chmurą. Pełna moc, idealne obroty, idealna temperatura, normalka. Spokojna równa jazda, na zewnątrz 12 stopni w środku grzane na 25.

 

Zaniepokojony sprawdziłem:

 

1. Przy 110 km/h redukcja na 3 i w pedał i NIC

2. Mocny start 1-2-3 pedał i NIC

3. Przy 80 km/h 5 bieg i w pedał i NIC

 

Teraz w jakim przypadku zauważyłem ową chmurę:

 

1. Prędkość 135 km/h tempomat za mną 80 km drogi, wciskam lekko hamulec aby tempomat puścił i sruuu chmura.

 

2. Po około 20 km tempomat 140 km\h lekka nierówność na drodze sruuu chmura.

 

3. Po kolejnych 20-30 km bez tempomatu jazda 125-140 km spokojna jazda równym tempem i nagle sruuu chmura :-o

 

Więcej przypadków nie było.

 

Dodam że mało jeżdżę w nocy, a już prawie w ogóle nocą po autostradzie, wcześniej w dzień nigdy nie zaobserwowałem danego zjawiska.

 

Aha i na pewno mam przebicia na układzie wydechowym początkowym i końcowy wypierdziana juz troche uszczelka ale w MTS p Marek powiedział aby śmigać i wpaść w połowie 2016 na spawanie lub wymianę.

 

Czy ktoś miał takiego nocnego ducha ?

Aha po 200 km dojechałem do pierwszego celu i przez następne 100 autostrada i 100 km krajówkami duch zamilkł i albo ani razu sie nie pojawił albo go nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mój czasami tak ma jak prowadzę go spokojnie do max 3000obr. i zachce mi się mu wcisnąć... to wtedy potrafi puścić z siebie chmurę jasnego dymu.

Za pierwszym razem miałem plecy mokre. Dodatkowo zauważyłem to poza naszym krajem. teraz juz to po mnie spływa. TTTM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A zwykła para będąca następstwem spalania paliwa?

;) już zapomniałem o temacie, strumienica była rozszczelniona na całej długości co wyjaśnia wszystkie duchy ;) na ten czas jest zespawana, niedługo wymieniam caly wydech na nowy.

 

Dzięki za uwagę.

Temat do zamknięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@arnoldpe, Co będziesz montował ? Coś gotowego i sprawdzonego czy robiony na zamówienie ? :)

Raczej gotowca z kwasu aby było taniej. Jednak średnicę zostawiam 2,5 cala tylko bez strumienicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój czasami tak ma jak prowadzę go spokojnie do max 3000obr. i zachce mi się mu wcisnąć... to wtedy potrafi puścić z siebie chmurę jasnego dymu.

Za pierwszym razem miałem plecy mokre. Dodatkowo zauważyłem to poza naszym krajem. teraz juz to po mnie spływa. TTTM

cześć Tomek, jaką masz skrzynie biegów, automat czy manual? mam podobnie w automacie

Edytowane przez PABLOPB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mój czasami tak ma jak prowadzę go spokojnie do max 3000obr. i zachce mi się mu wcisnąć... to wtedy potrafi puścić z siebie chmurę jasnego dymu.

Za pierwszym razem miałem plecy mokre. Dodatkowo zauważyłem to poza naszym krajem. teraz juz to po mnie spływa. TTTM

cześć Tomek, jaką masz skrzynie biegów, automat czy manual? mam podobnie w automacie

Nie powinien ;) musi gdzieś lekko olej brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...