Skocz do zawartości

Słabo hamuje tył/ Jakie siły hamowania GC8


tyca

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Chciałem zapytać jakie są siły hamowania w GC8?
Ja konkretnie mam STI RA 98 bez abs rzecz jasna i będąc na okręgowej sprawdzając siły hamowania zauważyłem że tylne nie hamują zbyt mocno. nie blokują(nawet przy bardzo mocnym wciśnięciu pedału.

Przód hamuje ładnie, a tył na poziomie 3,1 - 2,98 KN 

Ręczny już lepiej wypadł bo na poziomie 3,48
Czy to standard że tak jest czy coś jest nie tak? 

Hamulce seryjne- przód czterotłoczekm, tył dwutłoczek + szczęki na ręcznym

Na KJSach własnie odczuwałem jak by tylko przód blokował a tył nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem w sobotę na przeglądzie i tył mi zblokował. Ale diagnosta powiedział że najpierw zbada amotyzatory przez co maszyna skalibruje siły hamowania do wagi pojazdu i amortyzacji (czy coś takiego). Jak miałeś badanie samego hamulca to dlatego mogły wyjść słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grygo jeżeli chodzi o fizykę pojazdu mam na myśli, że przy ostrym hamowaniu na asfalcie jak już koła się zblokują to powinny tylko przednie.

 

ps. tyca, jak byłeś na stacji to oczywiście przód był stawiany na rolkach? czy normalnie czyli była męczona wiskoza? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety u mnie była męczona wiskoza... 

Sprawdzali mi i amorki i hamulce może poprostu tak ma być...? chciałem zapytać porostu jak jest u was.

Wiem że tył zawsze hamuje słabiej aby np w zakręcie przy mocniejszym hamowaniu nie zarzuciło tyłem ale myślełem ze mimo to powienien przy max wciśnieciu hamulca zblokować tylne koła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w "mojej" stacji diagnostycznej pomiar odbywa się na płytach, na które się najeżdża i gwałtownie hamuje, nie na rolkach.

nie wiem, w jakich jednostkach są wyniki, ale o ile np przód pokazuje 650 jednostek, to tył około 150, więc siła hamowania z definicji jest niższa. czy podczas tego testu blokują się tylne koła? tak, raczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...