Skocz do zawartości

Maroko - co, gdzie, czemu i za ile


QbaqBA

Rekomendowane odpowiedzi

Wykluł mi się dość spontanicznie wypad na 7 dni do Maroka w połowie stycznia i chętnie pozyskam informację od tambylców co warto zobaczyć, na co uważać, co ile mniej więcej kosztuje + wszystkie inne pożyteczne rady. Lecimy do Rabatu, wracamy z Tangeru. Na miejscu zapewne wypożyczymy auto. Ze względu na to, że jadę z trzema dziewczynami spanie wolałbym mieć zarezerwowane już przed wyjazdem i tu chętnie przyjmę jakieś sprawdzone namiary. Podobnie z wypożyczalnią. Ktoś miał gdzieś jakieś większe problemy?

Thanks from the mountain.
Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rezerwuj noclegów. Dostępność i wybór jest przeogromny.

Nie wszystko znajdziesz w necie. A już na pewno nie w jednym miejscu.

 

A można znaleźć nocleg w niezłym riadzie w niezłej cenie...ale na miejscu, wykazując się  berberyjską tradycją - targowaniem.

 

Jeśli gry plan macie jeszcze otwarty, to weźcie pod uwagę Legzirę. Mnie urzekło to miejsce.

 

Problemów - nie zauważyłem. ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wróciłem z Maroka ;) w sumie większość info masz tu:

http://www.fly4free.pl/forum/atrakcje,forum,348

Radziłbym nie pomijać Rabatu, spokojnie, przyzwoita plaża, dużo do zwiedzenia;

Tam jednak lepiej sobie zarezerwować pierwszy nocleg (nie ma naganiaczy)

Essawira też jest fajna, no i pustynię sobie zaliczcie (na jedną nockę, więcej nie ma sensu)

Nie lubię Marrakeszu, nie da się przejść spokojnie 10 metrów żeby ktoś Cie nie zaczepił

pełno majfrendów, żebraków, naganiaczy- po jakimś czasie to jest męczące.

Edytowane przez wojo02
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Essawira fajna, dużo dobrego słyszałem, ale chyba wolimy z Marakeszu bardziej na wschód odbić. Z tego też powodu zapewne odpadnie i Legzira :(

 

Ja myślałem o czymś takim, nie wiem na ile to realne, a na ile będzie to mordęga. Gdyby ktoś mógł trzeźwym i doświadczonym okiem ocenić:

1. Czwartek - ok 19 przylot do Rabatu. Wypożyczenie auta i do Casablanci. Nocleg w Casablance

2. Piątek - rano trochę zwiedzania Casablanci, potem wyjazd do Marakeszu. Reszta dnia i nocleg tam.

3. Sobota - Marakesz + jazda do Warzazat lub Ait Ben Haddou i tam nocleg

4. Niedziela - jazda N10, Todra i Dades. Nocleg zapewne w okolicy tego drugiego.

5. Poniedziałek - jazda do Ouzoud i tam nocleg.

6. Wtorek - jazda z Ouzoud do Fezu. Długi odcinek niestety. Nocleg w Fezie.

7. Środa - Zwiedzanie Fezu i okolic, wieczorem jazda do Tangeru i tam nocleg.

9. Czwartek - wylot z Tangeru.

Największe wątpliwości mam odnośnie 4 i 5 dnia. Ile zajmuje zwiedzanie Todry i Dades? Cały dzień (wliczając dojazd z Wazazat/Ait Ben Haddou) to nie za dużo? Czy damy radę tego samego dnia dojechać do Ouzoud? Są tam jakieś noclegi?

Chętnie też przyjmę porady odnośnie wypożyczalni samochodów (najlepiej w Rabacie). Ile mniej więcej płaci się teraz za wypożyczenie na 7 dni? Ile kosztuje paliwo?
I pytanie zwłaszcza do tych, którzy byli w Maroko ostatnio - czy były jakieś miejsca, gdzie nie czuliście się bezpiecznie?

Dzięki wielkie za wszelkie podpowiedzi!
Kuba
 

PS. na f4f też wypytuję ;)

Edytowane przez QbaqBA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

W obu wąwozach hotelików jest sporo, znajdziesz coś bez problemu. Na zwiedzanie szacowałbym 1,5 dnia (ze spacerem np. w Todrze,żeby złapać piękne widoki na pustynie).

Edytowane przez Yanas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...