Skocz do zawartości

Rajdowe dyskusje - sezon 2016


Dehnel

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem ja uważam ze znając te drogi i ich specyfikację powinien przynajmniej jechać tempem Evansa.Zreszta Lappi juz kiedyś jechał polski bardzo dawno temu i różnica nie była tak duza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ja uważam ze znając te drogi i ich specyfikację powinien przynajmniej jechać tempem Evansa.Zreszta Lappi juz kiedyś jechał polski bardzo dawno temu i różnica nie była tak duza.

 

turdziGT , tak szczerze mówiąc Kajto nie znał 90% tych tras , mozę znał specyfikę odcinków , ale rajd Polski w tym roku , bez Litwy , jest tak naprawdę nowym rajdem i tu akurat Kajto ma rację , że nie miał absolutnie żadnego handicup-u startując jako polska załoga . :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jasne mnie bardziej chodziło o ogólna znajomość terenów flow odcinków itp.jezdzil przeciez w tych okolicach wielokrotnie.

 

mnie tez o to chodziło , spojrzałem na czasy i czy z tym kapciem czy bez byłby na tym samym miejscu ....(albo cos żle patrzę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, że Kajto wygrał w 2013 jak jechał po raz pierwszy R5, wtedy włożył Breenowi, Kopeckiemu i Bryanowi w fabrycznych autach w dużo trudniejszych warunkach.. Od tamtej pory przejezdzil 3 pełne sezony w R5, może to jakiś chwilowy spadek formy?

 

Wysłane z mojego SM-G850F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, coś jest nie tak. Myślę,że to był występ poniżej jego umiejętności. Szkoda, bo pojechałem na rajd z dziewczyną, która pierwszy raz widziała takie widowisko na żywo i nastawiłem ją na dobry wynik Kajtka. Powiedziałem, że jest w stanie wygrać klasę i na poszczególnych oesach meldować się w 10-tce.....grubo się pomyliłem. :(

Fakt, to nie liga Roberta, ale myślałem, że mocno rozjeżdżony kierowca, Mistrz Europy, doskonale znający samochód i specyfikę swojego podwórka, mający sporo determinacji, czujący ogromny doping, nie będzie miał wyjścia, będzie musiał być potwornie szybki....a tu....przeciętność.

Zazwyczaj na różnych trasach pojawia się jakiś  szybki lokales, o którym nigdy nie słyszeliśmy. Nasz lokales to obecny Mistrz Europy...i wiózł się w środku stawki :(

 

Czytam na innych forach (chorych z nienawiści do Kubicy ludzi), że czwarte miejsce lepsze niż dzwon i  to wynik, który pójdzie w świat,... ręce opadają. Pójdzie w świat, ale info, że to nie te progi.

Tu ewidentnie widać, że mamy jednego kierowce, który potrafi walczyć i WYGRYWAĆ w pierwszej lidze i jednego który potrafi to robić w trzeciej (bo ERC, jest po WRC i jak się okazuje również po WRC2). Pozostali jeszcze niczego nie pokazali. Dlatego nie byłem na żadnym rajdzie do mistrzostw Polski od chyba 6-7 lat...i się nie wybieram.

 

Reasumując: ROBERT WRÓĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

P.S. Bez niego jakoś tak smutno było na rajdzie, brakowało atmosfery. Ale z drugiej strony, czułem się spokojny, nie denerwowałem się ;)

P.S 2 Gdzie jest Radio Rajdowe...bez niego też było smutno :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, że Kajto wygrał w 2013 jak jechał po raz pierwszy R5, wtedy włożył Breenowi, Kopeckiemu i Bryanowi w fabrycznych autach w dużo trudniejszych warunkach.. Od tamtej pory przejezdzil 3 pełne sezony w R5, może to jakiś chwilowy spadek formy?

 

 

Ma już swoje lata i nie jeździ już jak młodzi gniewni- uda się albo nie uda.! Jestem zadowolony z jego wyniku a to że się spodziewano skopania tyłków tym z WRC2

to tak jak z piłkarzami że będą ME.!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie sadze zeby Lappi jechal na zasadzie wyda albo nie wyda........

 

uważam , że coś poszło nie tak z Kajetanem...pewnie się nie dowiemy...

 

 

 

Fakt, to nie liga Roberta,

 

w jakiej lidze jest obecnie Robert tego nikt nie wie....  :rolleyes:  a najważniejsze , że :

 

 

 

Ale z drugiej strony, czułem się spokojny, nie denerwowałem się
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, może ja nie śledzę odpowiednich miejsc w internecie, ale moim zdaniem Kajto pojechał dobrze i zgodnie z oczekiwaniami.

Sądzę, że w tym roku poziom WRC2 znacznie się podniósł.

Po pierwsze nareszcie regularnie startuje dużo zawodników (a w Polsce rekordowo 25), po drugie obecna czołówka to kosmici.

 

Strata Suninena z całego rajdu do Mikelsena to.... 1,17 s/km OS. Ja nie mam pytań. Ktoś napisał (nie liczyłem tego), że Kajto jadąc bez awarii tracił do lidera WRC2 jeszcze ok 0,3s/km.

Kto był, to widział, że Suninen, Tidemand, Lappi czy Evans w technicznych miejscach szli grubiej niż większość WRC, poza najściślejszą czołówką i to się pięknie oglądało. Kruuda i Kajto niewiele im ustępowali, a reszta już wyraźnie wolniej.

 

Porównania do dokonań RK z roku 2013 nie mają wielkiego sensu, ale ponieważ takie tu były, to jego strata do WRC np z Finlandii 2013 wynosiła 2,37 s/km. (choć porównanie przyznaję bez sensu, bo i WRC poszły do przodu, a w WRC2 pojawiły się R5).

 

Niemniej nawet jeśli 4tego miejsca Kajta na 25 startujących nie można nazwać rewelacją, to na pewno nie nazwałbym go rozczarowaniem.

 

Znając nastawienie i talent Kajta, sądzę, że gdyby dostał szansę regularnego ścigania się w tym towarzystwie, to dość szybko zacząłby jechać ich tempem, bo wiele nie brakuje.

Edytowane przez Bosman
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że dają jeździć takiemu Breenowi (nic mu nie ujmując), a nie Robertowi.

Rozumiem Lefebvra, bo to Francuz i taką mają tradycję, że promują młodych Francuzów, ale brać Breena, kiedy na rynku jest dostępny RK???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...